soru_sormak_istiyorum
Erkekler, yüzyıllardır penis büyütme üzerine bir çok yöntem denemişlerdir. Büyük penis e sahip olmak için bu yöntemler arasında bitkisel bazı ilaçlar, hormon hapları ve kremleri, penis büyütücü pompalar ve hatta ağırlık asarak penisi uzatmaya çalışmayı sayabiliriz. Bugün plastik cerrahi ve ürolojik cerrahide de bazı cerrahi yöntemlerle penis büyütme ameliyatları yapılmaktadır.

Penis büyütme, penis kalınlaştırm gibi bu tarz ameliyatların avantajları yanında her ameliyatta olduğu gibi riskleri ve dezavantajları da vardır. Kişi, gerçekçi beklentilerle, riskleri ve bu yöntemlerin dezavantajlarını bilerek ameliyat olmalıdır (tabii ameliyatı yapacak doktor da, mutlaka uygun vakaları seçmeli, her isteyene bu ameliyatı yapmamalıdır; vakanın uygunluğu, ameliyatın başarısı için çok önemlidir). Penis uzatma ameliyatları konusunda literatürde de oldukça az sayıda makale vardır. Ülkemizde de bu konu üzerinde çalışan cerrah sayısı oldukça az olup, genital estetik üzerine şimdiye kadar sadece 2 sempozyum düzenlenmiştir. Uzun yıllardır bu ameliyat tekniklerinde radikal bir gelişme sağlanamamış, ancak aynı yöntem üzerinde ufak modifikasyonlar yapılabilmiştir. En uzun zamandır yapılan ve gelişebilecekkomplikasyonlar konusunda en fazla bilgiye sahip olduğumuz yöntem penisin asıcı bağlarının (yüzeyel ve derin suspensor ligamanlar; yani Ligamentum fundiforme ve Ligamentum suspansorum) kesilmesidir. Bu bağlardanLigamentum fundiforme hemen ciltaltında olup penisi, karın fasyasına bağlar. Daha derin olan Ligamentum suspensorum ise asıl asıcı bağ olup, penisi leğen kemiğinin ön kısmında orta hatta tutturur. Yüzeyel bağ olan Ligamentum fundiforme, uzatma ameliyatında tam olarak kesilmektedir. Derindeki, asıl bağ olan Ligamentum suspansorum ise en fazla 80% oranında kesilmektedir. Bu bağlar tam kesilirse penisin konumu aşağı doğru hafifçe yer değiştirir, ereksiyondaki dikliği ve stabilitesi azalır. Yıllar içinde yapılan değişikliklerle bu bağ dokusu artık tam olarak kesilmemektedir; çünkü bağın tam kesilmesinin uzamaya katkısı çok az olmakta, penis ereksiyonda dik durmamaktadır. Penis dokusunun dışarı kaymasına, dolayısı ile uzamaya en fazla katkısı olan işlem, asıcı bağın üst yarısının kesilmesidir. Bu yüzden artık asıcı bağ dokunun sadece üst yarısı (en fazla 80%’i) kesilmekte, penis dokusu alt kısmında yine leğen kemiğine bağlı kalmaktadır. Bu sayede ameliyattan sonra penisin ereksiyonda dikliğini kaybetmemesi sağlanmaktadır.

Aşağıdaki çizimde görüldüğü gibi, penis dibindeki bağ dokunun kırmızı zigzag la gösterilen üst yarısı kesilmekte, mavi zigzag la gösterilen alt yarısı sağlam bırakılmaktadır. Penis dokusunun kemikten ayrılıp dışarı kaymasına en çok katkısı olan kısım kırmızı zigzagla işaretli kısımdır. Mavi işaretli kısımı kesmenin hem uzamaya çok katkısı yoktur, hem de burası da kesilerek penis, leğen kemiğinden tam ayrılırsa, penis stabilitesi bozulmakta, ereksiyonda diklik bozulmaktadır. Bu yüzden asıcı bağın mavi işaretli kısmı sağlam bırakılmaktadır..

Ameliyat genel anestezi ile ameliyathane şartlarında yapılır. Bu ameliyat sırasında penis kökündeki cilde de uzatma yapılması gerekir. Bu da z-plasti yada v-y plasti yöntemleri ile sağlanır. Aslında bu yöntemle penisin erektil dokusunda bir uzama elde edilmez, penisi tutan bağ kesildiği için erektil doku hafifçe dışarı doğru ilerletilmiş olur (penisin içeride kalan kısmı dışarı ilerletilmiş olur). Penisin erektil dokusunda gerçek anlamda uzama sağlayan bir cerrahi yöntem yoktur. Bu ameliyattan sonra penise ağırlık ile traksiyon (çekme) uygulanırsa daha iyi sonuç alınır (vakumlu cihazlar işe yaramaz, traksiyon yani çeken cihazlar ise ancak ameliyattan sonra işe yararlar). Yine de tüm bunlara rağmen başarılı ile ameliyat edilmiş bir vakada kazanç en çok 3-4 santimdir.

penis-uzatma

Bu arada penis uzatma ameliyatlarının ereksiyona ve libidoya etkisinin olmadığını da belirtmeliyim. Uzatma ve kalınlaştırma tamamen fiziksel sonuçlar verir, penis dokusu 2-3 santim dışarı doğru gelir, kalınlaştırma (yağ enjeksiyonu ile yapılır) ile gözle görülür şekilde penis kalınlaşır. Bu ameliyatların ne cinsel isteğe, ne erken boşalmaya ne de üreme yeteneğine etkisi yoktur. Uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı sonunda cinsel isteğiniz ne artar, ne azalır.. Erken boşalma varsa buna faydası olmaz.. Çocuk sahibi olma yeteneği ne artar ne azalır, kesinlikle kısırlığa yolaçmaz.. Penisin hissiyatı da değişmez. Penis hissiyatını sağlayan sinirler, penis dokusu ile birlikte leğen kemiğinin altından doğru gelmektedir. Bu ameliyatta bu sinirlerin zedelenme ihtimali yoktur.

Bu konuda çok sorulan soruları liste halinde yazıyor ve cevaplıyorum:

Penis büyütme ameliyatı libidoyu (cinsel isteği) etkiler mi? Libidoyu ne artırır, ne azaltır.. Hiç bir etkisi olmaz..

Penis kalınlaştırmada enjekte edilen yağ dokunun testislere kayıp testislere zarar verdiği söyleniyor; doğru mudur? Böyle bir şey mümkün değildir. Penis ciltaltına enjekte edilen yağ doku aşağı doğru kaymaz. Hem o derece akışkan değildir, hem de penis ciltaltından testislere kayabileceği bir yol, katman yoktur..

Penis büyütme ameliyatı ereksiyonda azalma yapar mı? Ereksiyonu etkilemez; yalnız çok yakın zamanda tekrar ameliyat edilen hastalarda (mesela 3 ay ara ile 2 kez kalınlaştırma yapılan vakalarda) penisdeki ödem çok uzun sürebilmekte, ameliyattan sonraki ilk aylarda sertleşmede zorluk yaşanabilmektedir. Bu yüzden 2. kez kalınlaştırma yapılacaksa en az 6 ay geçmesini tavsiye ediyorum..

Penis büyütme ameliyatı kısırlığa yolaçar mı? Bu ameliyatların üremeye hiç bir etkisi olmaz..

Penis büyütme ameliyatı erken boşalmaya iyi gelir mi? Bu ameliyatlar, erken boşalmayı yada geç boşalmayı tedavi etmez..

Penis büyütme ameliyatı penis hissiyatına etki eder mi? Ameliyat boyunca hissiyat sinirlerine uzak çalışılmaktadır, bu yüzden bu sinirlerde yaralanma ve hissiyat kaybı olmaz. Ameliyattan hemen sonra kalınlaştırma ve ödeme bağlı olarak bir kaç gün sürecek hafif bir hissizlik olabilir, bu durum kendiliğinden düzelir.

Penis büyütme ameliyatı ereksiyonda dikliğin azalmasına yolaçar mı? Penisin asıcı bağı tam olarak kesilirse olabilir, ama son yıllarda artık bu bağ doku tam olarak kesilmemektedir. Bağın sağlam bırakılan alt yarısı, ereksiyonda penisin dik durmasını sağlayacaktır.

Penis büyütme ameliyatı sonucu penisde kısalma olabilir mi? Penis büyütme ameliyatında kısalma olmaz ama aynı seansda kalınlaştırma da yapılmışsa, penis ene doğru da genişleyeceği için kısalmış gibi görünebilir. Bu tamamen bir iluzyondur, penis kalınlaştığı için uzamamış gibi görünebilir.

Penis büyütme ameliyatı sonrası idrar yapmakta zorluk çeker miyim? Bu ameliyatlar idrar yapmayı kesinlikle etkilemez. Hastalar, hemen ameliyattan sonra normal şekilde idrar yapabilirler..

Ameliyat olduğum anlaşılır mı?: Penis büyütme ameliyatında uzatma ve kalınlaştırma yapılmaktadır. Uzatma sırasında penis sırt-kök kısmında cilde de uzatma yapmak gerekmekte, bu yüzden burada da zigzag şeklinde yada Y şeklinde kısa bir dikiş izi kalmaktadır. Dikiş izleri tüylerin arasında kalmakta, tüylerin alınmaması sonucu gizlenebilmektedirler. Kalınlaştırma sonucu ise, penisin gövde kısmı kalınlaşıp, penis başından (glans penisden) daha kalın hale gelmektedir. Kalınlaştırma, bu çap farkından anlaşılabilmektedir. Penis başı tamamen süngersi dokudan oluştuğundan ve üzerinde ayrılabilen bir cilt olmadığından penis başına kalınlaştırma yapılmamaktadır. Sadece penisin gövde kısmına kalınlaştırma yapıldığından, ameliyat sonrası, penis gövdesi penis başından daha kalın görülmektedir. Kalınlaştırma, buradan anlaşılabilir.

Penise traksiyon yapan aletlerden birinin tanıtımı. Buna benzer cihazlar ülkemizde de satılmaktadır; ama ameliyat edilmeden işe yaramazlar. Penisi leğen kemiğine tutturan bağlar kesilmeden bu cihazlar penis dokusunun içte kalan kısmını dışarı alamazlar. Ameliyatla bu bağlar kesildiğinde ise bu aletlerin yardımı ile içteki penis dokusu dışarı doğru daha iyi alınır ve penisde az da olsa ek uzama sağlar..

Penise traksiyon yapan cihazların nasıl kullanıldığını aşağıdaki resimde görebilirsiniz..

 

BÜYÜKLÜĞÜ MÜ ÖNEMLİ, İŞLEVİ Mİ?
estetik cerrahi Penis boyunun kadınlar için ne derece önemli olduğunun araştırıldığı nadir bilimsel çalışmalardan birini okumak için tıklayın.
estetik cerrahi Bence bu araştırmanın sonuçları tartışılır. Sadece, doğum yapmış 375 bayana anket yapılmış ve bunlarında yalnızca 170’i anketi cevaplamış. Yine de bu konuda bilimsel bir dergide okuduğum tek makale bu.
estetik cerrahi Buradaki bilimsel makale 2002 yılında “European Urology” dergisinde yayınlanmışdır.
estetik cerrahi Dosya bir PDF dosyası olduğundan okuyabilmek için bilgisayarınızda “Adobe reader” yüklü olmalıdır. “Adobe reader”ı yüklemek içindownload bölümüne bakınız yada tıklayınız.

 

Penis kalınlaştırma ameliyatları

Penis kalınlaştırma amacı ile uzun yıllar yağ enjeksiyonları denenmiştir. Yağ enjeksiyonu yapılan hastalarda alınacak başarı bazı faktörlere bağlıdır. En önemli konu sigaradır. Hasta sigara içiyorsa mutlaka ameliyattan 1 hafta-10 gün önce kesmesi ve ameliyattan sonraki 10 gün içinde de içmemesi önerilir. Sigara, enjekte edilen yağ dokunun tutmasını önleyecek, yağ dokunun büyük oranda erimesine yolaçacaktır. Unutmayınız, sigara binlerce toksik madde içerir; sigara içildiğinde bu toksik maddeler saniyeler içinde kana geçer ve dokulara ulaşırlar. Yeni enjekte edilen yağ doku, aynen yeni ekilmiş bir fidana benzer. Ortam sağlıklı ise, beslenmesi için yeterli ortam mevcutsa tutar. Yağ enjeksiyonundan sonra sigara içmek, aynen toprağa fidan ekip üzerine birazda kireç atmaya benzer.

Yağ enjeksiyonundan sonra ortalama bir ay kadar cinsel perhiz önerilir. Bu süre içinde ilişkiye girilirse, penis ilişki sırasında az da olsa travmaya uğrayacağından bir miktar yağ doku tutmayacak, eriyecektir. Bu yüzden ameliyattan sonraki 1 ay ilişkiden uzak durmak önemlidir.

Genel olarak ameliyat sonuçlarını değerlendirirsek, kalınlaştırma, uzatmadan çok daha belirgin şekilde iyi sonuç vermektedir. Uzatma, en iyi şartlarda bile 2-4 santimi geçmezken, kalınlaştırma sonunda gözle görülür şekilde belirgin sonuç alınmaktadır. Genellikle penis gövdesinin çevresi (çapı değil, çevresi) 7-8 santimden 15-16 santime çıkar. Şunu da belirtmekte fayda vardır: her yağ enjeksiyonunda bir miktar erime bekleriz ve hastalara 2. hatta 3. kez yağ enjeksiyonu gerekebileceğini söyleriz. Tecrübelerime göre, hastalar sigara içmiyorsa ve önerilerime uyuyorlarsa yağ enjeksiyonundan çok iyi sonuç alınmaktadır. İkinci kez gelen hastalar genellikle (yeteri kadar yağ dokusu kalmış olmasına rağmen) ‘daha da kalın olsun’ isteği ile gelmekteler. Bu şekilde ameliyat ettiğim, çok iyi sonuç alındığı halde 3 kez yağ enjeksiyonu yaptıran ve artık daha fazla ameliyat etmeyeceğimi söylediğim vakalarım var. Bir yerden sonra herşeyin abartısı anormal oluyor..

Penis kalınlaştırmada kullanılan yağ miktarı genellikle 20-50 cc arasında değişir. Bu miktar süzülmüş miktardır. Yani 50 cc yağ enjekte edeceğimiz bir hastada yaklaşık 70-80 cc yağ alıyoruz ve bunu süzüyoruz. Yağın parçalanmış ve sıvılaşmış kısmı atılıyor, geriye kalan parçalanmamış, canlı hücre içeren kısmı (40-50 cc) penis kalınlaştırma için kullanılıyor. Yağı enjekte ederken mutlaka birden çok giriş yerinden ince kanüllerle ve enjeksiyon hatları birbirlerini çaprazlayacak şekilde enjeksiyon yapıyorum. Bu sayede yağın, penis çevresine tam anlamı ile eşit dağılmasını sağlıyorum. Yukarıdaki çizimde bu tekniği görebilirsiniz.

Penis kalınlaştırmada yağ dışında bazı hazır materyaller, kadavradan hazırlanmış bazı dermal greftler, bazen hastanın kasığından alınan dermal-yağ doku nakilleri kullanılsa da tüm bu yöntemlerin bir çok dezavantajı vardır. Bugün, en avantajlı yöntem göbek, bel çevresinden alınan yağ ile penis kalınlaştırma gibi görünüyor.

 

Dolgu maddesi enjeksiyonu ile penis başının büyütülmesi

Bu uygulamanın yapıldığını bilimsel bir dergide (İnternational journal of impotence research – The journal of sexual medicine) yayınlanan bir makaleden öğrendim. Dolayısı ile hemen belirteyim, bu uygulama rutinde yapılan bir uygulama değil, deneysel. Çalışma Kore – Seul de, Kore üniversitesi Üroloji kliniğinde yapılmış. Penis boyutları normalin altında olan 100 erkekte penis başına (glans penis) dolgu maddesi enjeksiyonu yapılmış. Dolgu maddesi olarak 2cc. Hyaluronik asit içerikli bir dolgu maddesi (Perlane) kullanılmış. Uygulamadan 1 sene sonra hastalar kontrole çağrılıp penis başı çevresi ölçülmüş ve 14-15 mm. artış tespit edilmiş. Enjeksiyondan sonra penis başında oluşan renk farklılığı -kızarıklık- 2 hafta içinde geçiyormuş. Enjeksiyonlar sonucunda hissiyatın bozulmadığı, özellikle belirtilmiş. Bu uygulamanın başarılı ve güvenli bir uygulama olduğu ama uzun dönem sonuçlarının alınmasının ve üzerinde biraz daha araştırma yapılması gerektiği belirtilmiş. Bu bilimsel çalışmanın tümünü (tam metin ve resimleri ile) buradan okuyabilirsiniz. Not: bu çalışma 2002 den önce yapılmış ve dergide 2003 de yayınlanmış, yeni bir şey değil yani..

 

Penis başının, penis gövdesinden ayrılarak yapılan penis büyütme tekniği:

Perovic tekniği olarak bilinen bu teknikte penis gövdesi ile penis başı ayrılmakta, araya kaburgadan alınan kıkırdak parça konmaktadır. Oldukça brutal bir ameliyattır. Yaygın olarak yapılmaz. Bu teknikle 4-5 santim uzama sağlandığı söylense de komplikasyon çıkma ihtimali yüksek bir yöntemdir. Örneğin ben bu yöntemi uygulamıyorum. Yukarıdaki asıcı bağların kesildiği yöntemi uyguluyorum.

 

Gömülü penis deformitesinin düzeltilmesi

Gömülü penis deformitesinde, penisde kısalık olması gerekmez. Penis, penis kökündeki dokularda aşırı yağ birikmesi sebebiyle gömülü gibi durur; yani obezite buna sebep olabilir. Bu duruma yolaçan bir diğer sebep kötü yapılmış sünnetdir. Sünnet sırasında aşırı cilt çıkarılmışsa gergin penis cildi, penisin dışarı çıkmasına izin vermez. Bu hastalarda penis cildini bir şekilde uzatmak gerekir. Cildi uzatmak için cilt yaması (deri grefti) koymak yada penis kökündeki cilde z-plasti yapmak gerekebilir. Cilt grefti, o bölgedeki cilt eksikliğini gidermek için yapılırken z-plasti, o bölgenin cildinde uzama sağlayan bir yöntemdir.

Gömülü penis deformitesi nadiren doğuştan olur. Bu vakalarda penis üç sebepten gömülü durur:

1) Penis kökü çevresindeki dokuda aşırı yağ birikimi vardır ve penis bu doku içinde gömülü durur.

2) Penisi bu bölgede gömülü durmaya zorlayan bağ dokular vardır. Bu vakalarda kasıklarda lipomlar (yağ dokudan oluşan kitleler) bulunabilir ve bu bölgede biriken yağ dokusu testislere, iki bacak arasına kadar uzanabilir. Penis gövdesi içeri gömülü durduğundan gevşek penis cildi katkat olup penis başı çevresinde görülebilir. Doğuştan bu şekilde gömülü penis varsa, penis başı çevresinde katkat görülen normal penis cildi sünnet sırasında yanlışlıkla alınabilir; bu durumda penis gövdesinin cildi gerçek anlamda kısaldığından penisi dışarı almak bundan sonra mümkün olmaz.

3) Penis cildi çok gevşektir. Penis dokusu üzerinden boylu boyunca sıyrılıp, penis dokusunun içeri gömülmesine (kaçmasına) izin verir.

Burada şunu da belirtmek gerekir; doğuştan kilosu fazla olan ve penisi gömülü olan çocukların büyük bir kısmında büyüdükçe bu durum düzelir. Yukarıda bahsettiğimiz ikinci sebep (penisi çeken bağ dokular) yok ise çocuk geliştikçe penis kökü çevresindeki yağ kitlesinin azalmasıyla birlikte bu durum kendiliğinden düzelir. “Gömülü penis” deformitesi olan hasta mutlaka sünnet edilmeden önce doktora görünmeli ve sebebe göre tedavi planlanmalıdır.

 

Hipospadias ve chordee: peygamber sünneti

İdrar yolunun, penis ucuna değilde, penisin alt yüzünde bir noktaya açıldığı, doğuştan oluşan bir anomalidir. Bu hastalar genellikle çocuk yaşta doktora götürülürler ve tedavileri yapılır. Cerrahi düzeltmede sünnet derisi kullanıldığı için hipospadiaslı bir çocuk, sünnet ettirilmemeli, öncelikle bir plastik cerraha götürülmelidir. Bu vakalarda idrar yolunun dış ağzı (meatus), penis başının hemen altından scrotuma kadar olan bölgede; penisin alt yüzünde herhangi bir yerde olabilir. Meatusun bulunduğu bölgeye göre uygulanan bir çok cerrahi yöntem vardır. Bazı yöntemler tek seansda düzelme sağlarken bazı vakalarda 2 hatta 3 seanslı ameliyatlar yapmak gerekebilir. Ameliyatlarda onarım sünnet derisi, penisin kendi cildi yada kasıktan alınan cilt yaması kullanılarak gerçekleştirilir.

Cerrahi tedavi sonunda hasta, onarılan kısımlardan idrar kaçağı olmadan, penis ucundan, idrar çatallanmadan düz ve ileri doğru işeyebilmelidir. Chordee yeterli temizlenmişse penisdeki aşağı yöndeki eğiklik de düzelmiş olmalıdır. Bazı vakalarda fistül dediğimiz idrar kaçakları olabilir. Bu idrar kaçakları tekrar ameliyatla düzeltme gerektirebilir. Daha geniş bilgi için tıklayınız.

 

Epispadias

İdrar yolunun, penis ucuna değilde penisin üst yüzünde bir noktaya açıldığı doğuştan oluşan bir anomalidir.

Epispadias, bazı vakalarda çok ciddi idrar yolu anomalileri ile birlikte bulunur. Örneğin idrar kesesi, karnın alt kısmında batın dışına açık oluşabilir (mesane ekstrofisi). Bu gibi durumlarda hastanın çocuk cerrahisi, üroloji ve plastik cerrahi bölümleri tarafından acilen değerlendirilmesi, gerekirse bu branşlardan cerrahların oluşturduğu bir ekip tarafından ameliyat edilmesi en uygunudur. Daha geniş bilgi içintıklayınız.

 

Total penis shaft rotasyonu (doğuştan penis gövdesinin yan durma deformitesi)

Bu durum, penisin doğuştan görülen çok nadir bir deformitesidir. İki şekilde olur. Penis cildi, penis üzerinde uca ilerledikçe 90 derece dönerek gelişmiştir. Penis altında bulunması gereken frenulum yana bakmaktadır. Bu durumda sadece cilde müdehale edilerek cildin duruşu düzeltilir. Diğer, daha da nadir görülen durumda ise penisin tüm dokusu, cildi ile birlikte yan duracak şekilde gelişmiştir; yani penisin başı 90 derece yatık, yan durmaktadır (yandaki resme bakınız). Hasta ayakta işerken penisini eli ile düzeltmezse idrar yana doğru fışkırır.. Bu durumda da ameliyatta penis dokusunu leğen kemiğine yapıştığı noktada tam anlamı ile ayırıp (uzatmada kısmi olarak kesilen bağ dokunun tam kesilmesi ile), penisi döndürerek düzgün şekilde (olması gerektiği düz şekilde) leğen kemiğine tespit edilmesi gerekmektedir. Bu tespit yapılırken kalınca, erimeyen ve örgülü ameliyat ipliği kullanılması önerilmektedir. Ben, penis vakaları üzerine yoğun olarak çalışmama rağmen 2013 e kadar bu deformiteye sahip tek bir vaka gördüm, o da bu deformitenin en nadir formu olan tam (cilt ve penis dokusu birlikte) rotasyon şeklinde idi. Planlanan ve yapılan ameliyat: penis dokusunun asıcı bağların tam kesilmesi ile leğen kemiğinden ayrılması, penis dokusunun (alınabildiği kadar) dışa alınıp, duruşu düzeltilerek kalınca, erimeyen ve örgülü ameliyat iplikleriyle leğen kemiğine tekrar dikilmesi (böylece hem penisdeki duruş bozukluğu düzeltildi hem de uzama sağlandı), ayrıca yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma yapılması..

 

Kaybedilmiş testisin yerine konması (Testis protezi)

Bazen çocuk yaşta kişiler testislerini kaybedebilirler. Bunun en sık sebebi inmemiş testisdir. Testis, çocuğun gelişimi sırasında kasık kanalından aşağı inmemişse bu ciddi bir sorundur; çünkü inmemiş testis, ileride çok ciddi kansere dönüşebilir. Bu yüzden inmemiş testislerin alınması gerekir (orşiektomi). Bu hastalar bir testisin eksikliğini genellikle hissetmezler, sağlam olan diğer testis normal fonksiyonnunu görür ve hormonal etkiler için yeterlidir. Genellikle evlilik hazırlığındaki erkek hastalar bu eksikliğin giderilmesini isterler. Bu durumda alınmış olan testis sebebiyle içi boş olan scrotum içine uygun büyüklükte bir silikon testis implantı konur. Hastalar genellikle bu ameliyatı müstakbel eşlerinin bilmesini istemiyorlar. Bu yüzden ameliyat, mümkün olduğu kadar iki bacak arasında, arkaya doğru, görülmesi zor bir yerden ve kısa bir kesiden yapılır. Ameliyat izi genellikle anlaşılmayacak kadar testisin kendi kıvrımları arasında kalır ve dikiş izine benzemez. Çok basit ve kısa bir ameliyattır. Bugün artık bir çok firma, silikon testis implantı üretmektedir. Bazı implantların dikerek tespit etmek için özel bir parçaları varken bazılarını dikmek gerekmez, scrotum içine uygun boşluğa bırakmak yeterli olur.

 

Penoscrotal web

Bazı erkeklerde scrotum cildi, penisin altına tutunur; hatta penis ucunun alt kısmına kadar bile uzanabilir. Penis ile scrotum arasında yarasa kanatlarındaki gibi bir perde bulunabilir. Bu durum penisin olduğundan daha küçük görünmesine yolaçabilir. Prezervatif kullanmak, ilişkiye girmek zorlaşmıştır. Bu perde gibi bağlantı doğumsal yada kötü yapılmış bir sünnet sonucu oluşmuş olabilir. Genel anestezi ile yapılan ufak bir ameliyatla bu durum düzeltilebilmektedir. Penisin altındaki perde şeklindeki cildin fazlası alınır, kalan kısıma yapılan bir Z-plasty ile de bu durum düzeltilmektedir. Bu ameliyat kısa süren bir ameliyat olsa da lokal anestezi ile yapılmamaktadır; bölge itibarıyla penis ve scrotum un iğne ile uyuşturulması hasta için zor olacağından kısa sürecek bir genel anestezi planlanır ve ameliyat 30-45 dakika içinde bitirilir. Ameliyattan sonra dikişler kaynayana kadar, tavsiyem 3 hafta kadar, cinsel perhiz uygulanmasıdır..

 

Penil protez uygulamaları: mutluluk çubuğu

Penisde ereksiyon problemi oldukça yaygın olmasına karşın yeteri kadar dile getirilmeyen bir sorundur. Halbuki bu problemin tedavisi büyük oranda cerrahi olmayan yöntemlerle giderilmekte, az bir kısım vakada penil protez konması gerekmektedir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen bu protezler bahsettiğimiz hastaların normal bir cinsel hayat yaşayabilmeleri için gereklidir. Penil proteze karar verilmeden önce hastanın bir üroloğa ve psikiyatriste başvurması gerekir. Penil protez konması gereken hastalar bir üroloğa yada plastik cerraha başvurarak bu ameliyatı olabilirler. Elle şekil verilebilen yarı sert protezler, şişirilebilen protezler, iki parçalı, üç parçalı protezler mevcuttur. Hangisinin yerleştirileceğine hasta doktoru ile birlikte karar vermelidir. Bu ameliyatlardan sonra protezin yerleşiminde revizyon yapmak için ikinci ameliyat gerekebilir. Hastaların bunu da bilmeleri gerekir. Penil protez uygulamalarını yapan plastik cerrahlar olsa da bu ameliyatı genellikle üroloji uzmanları yaparlar..

 

Penis ve scrotumun onarımı (rekonstrüksiyonu) ve oluşturulması (konstrüksiyonu)

Penis ve scrotum rekonstrüksiyonu: Herhangi bir travma ile yaralanmış olan penis ve scrotumun yeniden yapılandırılmasıdır. Bu konuda en yaygın bilinen ameliyatlar bir kaza sonucu penisini kaybeden (ve penisin ameliyatla yerine dikilemediği) hastalara yapılan penis oluşturma ameliyatlarıdır. Bir çok ameliyat yöntemi olmasına rağmen en bilinenleri kol dokusundan yada bacak dokusundan penis oluşturulmasıdır. Bu hastalarda scrotum (ve testisler) kaybı da varsa bacak iç kısımların cildinden scrotum oluşturulabilmektedir. Bu şekilde oluşturulan scrotumun içine silikondan imal edilmiş sert testis protezleri konarak hastaya doğal bir görünüm kazandırılabilir. Bu protezler son derece doğal bir görünüm sağlar ve güvenle kullanılabilir; fakat gerçek testisden daha serttirler. Bu sebeple içi serumla şişirilen testis protezleri üretilmişdir. Bu protezlerin sertliği doğala daha yakındır; fakat daha pahalıdırlar.

 

Penis ve scrotum konstrüksiyonu: Doğuştan penis ve scrotumu olmayan hastalarda yapılan penis ve scrotum oluşturma ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar sıklıkla kadından erkeğe transeksüel ameliyatı olan kişilere yapılır. Ameliyat yöntemleri yukarıdakiler gibidir.

 

Penisde konjenital eğrilik ve tedavisi

Peniste, ereksiyon sırasında yukarı, aşağı yada bir yana eğrilik olabilir. Bu durum cinsel birleşmede problem yaratıyorsa, kişide psikolojik sorunlara yolaçıyorsa cerrahi olarak düzeltilmelidir. Ameliyatta ya penisin eğrildiği tarafa uzatma yapılır yada eğikliğin olduğu tarafın karşı tarafına kısaltma yapılır. Bu ameliyat revizyon ihtimali olan bir ameliyattır. Bazen ameliyattan sonra düzelme, hastanın istediği kadar olmaz ve 2. bir ameliyat gerekebilir.

 

Peyronie hastalığı

Peyronie hastalığı penisde bir travma yada enfeksiyon sonucu gelişen eğrilikdir. Burada penisin erektil dokusunu (corpora cavernosa) saran elastik tabakada (tunica albuginea) bir skar (plak) oluşmuştur ve bu bölge penis ereksiyona gelirken penisin düz ereksiyona gelmesini önler ve penisde eğriliğe yolaçar. Ereksiyon halindeki penisin darbe sonucu “kırılması” da bu hastalığa yolaçabilir. Erekte penis, kaza ile bükülürse büküldüğü noktada elastik tabaka (tunica albuginea), bu bükülmeye adapte olamaz ve yırtılabilir. Bu vakaların 1/3’i kendiliğinden iyileşebilir. Peyronie hastalığı cinsel birleşmeye engel oluyorsa cerrahi düzeltme gerekir. Ameliyatta plağın temizlenmesi ve penisi düzeltici tarzda dikiş yada yamalar konması gerekir. Ameliyat sırasında suni ereksiyon yaratılmaktadır; ama yine de hastaların doğal ereksiyon sırasında çekilmiş bir fotoğrafı doktorlarına göstermesi ameliyatın planlanışı açısından çok faydalı olacaktır.

 

Penis ve scrotum yaralanmalarının acil tedavisi

En sık görülen penis yaralanmaları penisin bir kaza sonucu amputasyonu (kopması) ve penis cildinin avulsiyonudur (cildin soyularak kaybedilmesi).

Penis kopması durumunda en kısa sürede kopan parça ile hasta mikrocerrahi yapılan bir merkeze yetiştirilmelidir. Kopan parça dikilmeye uygun ise replantasyon ile yerine dikilebilir. Yerine dikilen penis genellikle eski işlevini görür.

Penis avulsiyonu ise genellikle iş kazası şeklinde oluşur. Hızla dönen bir makinaya pantalonun paçasını kaptıran kişinin pantolonu hızla makinaya çekilirken gevşek olan penis ve scrotum cildi de soyularak kaybedilebilir. Bu durumda hasta uygun ameliyat edilirse fiziksel bir sekel kalmadan iyileşir. Penis ve scrotum cildinde kayıp olduğundan bacaktan alınan deri yaması ile bu kayıp onarılır. Bu onarım sırasında dikkat edilmesi gereken bir çok ince ayrıntı vardır, bu noktalara dikkat edilmezse penis, gangrene gidebilir. Ameliyattan bir iki ay sonra hasta eski görünümüne kavuşur fakat testislerin ısı düzenlenmesi eskisi gibi olmayacağı için sperm sayısında düşme olur. Bu hastalarda sperm sayısındaki azalmaya bağlı olarak kısırlık gelişebilir. Penis ereksiyonu genellikle yaralanmadan önce nasılsa aynı kalır.

 

Scrotum sarkıklığının düzeltilmesi

Yaşın ilerlemesiyle scrotumda uzama olur ve testisler sarkar. Ayrıca hidrosel tedavisinden sonra da scrotumda sarkma kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda scrotum cildine yapılan bir ameliyatla sarkmış scrotum cildine germe yapılabilmektedir. Yapılan işlem sadece scrotum cildine ve taşıyıcı yapılara yapılmakta, üreme organlarına, üreme yeteneğine bir zarar vermemektedir.

Please wait...

158 Comments

 1. Emre diyor ki:

  Merhaba hocam penis boyu ile ilgili sorunum var ameliyat olmak istiyorum bununla ilgili bilgi veye dönüş yapılırsa sevinirim

 2. Burak diyor ki:

  Hocam bende ameliyat olmak istiyorum Dönüş yapabilirmisiniz

 3. Eren diyor ki:

  Hocam bilgilendirme maili gonderirmisiniz

 4. Ertugrul diyor ki:

  Penoscrotal web var ve penis boyu ile ilgili sorunum var bu konu ile bilgilendirebilirmisiniz.

 5. Ali diyor ki:

  Bilgilendirme meili alabilirmiyim…

 6. Edrt diyor ki:

  Hocam bi sorum olacaktı özelden dönüş yapabilir misiniz. Teşekkürler

 7. Erdi diyor ki:

  Hocam penisim sertleşince yukarı doğru bakıyor. Vücuda yakın bi şekilde dik duruyor. Aşağı doğru elimle baskı yapmam gerekiyor bu da ağrıya neden oluyor. Yukarı doğru durmasının bir sorun olup olmadığını bilmiyorum ama yinede size sormak istedim

  • Sizi görmek lazım. Muayene için gelemiyorsanız bana e-mail ile yada whatsapp ile ereksiyonda bir fotoğraf gönderin. Penis uzatma sırasında, penisin içeride kalan kısmını yapışık olduğu leğen kemiğinden kurtarıyoruz. Daha doğrusu, penisi kemiğe tutturan asıcı bağı 80% açıyoruz. Bu tek başına etkili olabilir. Olmazsa durumu penis eğriliği gibi değerlendirip penisin kendi dokusuna da müdehale ederiz. Ama ne yapacağımıza tam karar vermek için ereksiyonda bir fotoğraf gönderseniz çok iyi olur..

 8. ismail diyor ki:

  Hocam benim penis boyu 12cm ve ince yapıya sahip ameliyat olmayı düşünüyorum .kalinlaştirma ve uzatma düşünüyorum.ücret ne olur.bilgilendirilmek istiyorum.

  • Aslında penis boyu normal sınırlarda. Türkiye için normal penis boyu 10-18 santim arası (ereksiyonda) kabul ediliyor; yine de isteyen hastalara uzatma-kalınlaştırma yapıyoruz. Size bu konuda geniş bilgi gönderiyorum..

 9. Ali **** diyor ki:

  Merhaba değerli hocam. Sizden ücret konusunda bilgilerinizi arz ederim. Penis kalınlaştırma ve uzatma. Saygılar la esen kalın

 10. Salih ***** diyor ki:

  Hocam bilgilendirme maili gonderebilir misiniz?

 11. mehmet **** diyor ki:

  22 yasindayim penisim gergin sanirin sunnetci hatasi fazladeri kesilnis. erek halinde iken masturmasyon sirasinde herhangi bir deri parcasi gelmemekte. bunun sonucunde testisler yukari dogru gelmekte buda yumurtalarda agri yapmaktadir. erek halinde penis de zonklama oluyor ki benim gorusum deriden kaynakli uzama istegi. bunun tedavisi varm isaygilar…

  • Mehmet bey, muayene yapmadan net bir şey söyleyemem ama genel olarak şunu söyleyebilirim: “En sık yapılan sünnet hatası, sünnet derisinin fazla alınmasıdır”.. Eğer sünnet derisi fazla alınmışsa bu durum dediğiniz gibi ereksiyonda ağrı ve penis cildinde gerginliğe yol açabilir. Hatta sünnet derisi çok fazla alınmışsa, penisin içeri çökük kalmasına yol açıp penisde gelişme bozukluğu yapabilir (küçük kalmasına yol açabilir). Bunun çaresi fazla alınan derinin başka bir yerden yapılan deri nakli ile yerine konmasıdır. Bu durum ameliyatla düzelir.

 12. Edrt diyor ki:

  Ameliyat maliyetlerini nerden ogrenicez

  • Tam olarak hangi ameliyatı sorduğunuzu anlayamadım, çünkü bir çok erkek genital estetiği yapıyoruz; ama içlerinden en çok yapılan penis büyütmedir (penis uzatma ve kalınlaştırma). Size bu konuda bir mail attım, eğer sormak istediğiniz konu farklıysa mesajla bildirin lütfen..

 13. kenan diyor ki:

  Hocam selamlar.25 yaşındayım penisimin boyu 14 cm orta kalınlıkta.Uzun süredir bu konu ile ilgili araştırmalar yapıyorum.Aslında çok takıldığım bir konu değil ama daha kalın bir penisimin olmasını isterim.İnternette her yazılana insan inanası gelmiyor.Kalınlaştırma ameliyatı ile ilgili yan etkileri,memnuniyet ve fiyat konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

  • Kenan bey, aslında bu konudaki sayfamı yakında güncelliyeceğim. Yıllar içinde bu ameliyatla ilgili çok geniş tecrübem oldu ve ameliyatla ilgili bazı değişikliklere gittim.. Örneğin eskiden sigara meselesine çok önem veriyordum. Ameliyattan önce ve sonra sigara içilmemesini öneriyordum; ama artık kalınlaştırma için enjekte ettiğimiz yağ dokunun “tutmasında” (yaşamasında demiyorum) sigaranın pek rolü olduğunu düşünmüyorum. Yakında sayfada ciddi bir revizyon yapacağım ve konuyu ayrıntısıyla yazacağım. Bu arada size penis büyütme, kalınlaştırma ile ilgili geniş bir e-mail atıyorum..

 14. firat diyor ki:

  Hocam merhabalar.

  Penis uzatma + kalınlaştırma için ücret bilgisi öğrenebilir miyim? İstanbul’da ikamet etmediğim için muayeneye gelemiyorum.

 15. Abdurrahmn diyor ki:

  Merhaba 12 cm penisimi boyum var ama büyütmek istiyorum ameliyatla veya ameliyatsız büyütme mümkünmü -zararları varmı fiyat ne kdar

  • Abdurrahman bey, ülkemiz için normal penis boyu 10-18 santim arası kabul ediliyor (ereksiyonda). Ama zaten penis büyütme talep eden hastaların çoğunluğunda penis boyu bu sınırlar içindedir; yani penis büyütmne ameliyatı olmanızda sakınca yok, olabilirsiniz.. Yalnız ameliyatsız bir yolu yok bunun. Gerçek anlamda penis büyütmenin tek yolu ameliyattır. Bu konuda geniş bilgiyi e-mailinize gönderiyorum..

 16. hakan diyor ki:

  hocam büyütme kalinlastirma icin fiyat almak istiyorum ona göre durumumu ayarliyip gelicem insaAllah maddi durum el verirse saygilar
  mailinizi bekliyorum hayirli bol müsteriler

 17. Cüneyt diyor ki:

  Doktor bey penis uzatma ve kalınlaştırma ile ilgili fiyat bilgisi ve randevu yoğunluğunuz ile ilgili bilgi rica ediyorum. Mesela en erken ne zaman müsaitsiniz ameliyata karar verilirse? Şimdiden teşekkürler ederim.

  • Ağustos ayından yeni çıktık. Bizim için en rahat zaman ağustos (herkes tatilde oluyor) ve eylül başıdır (okul telaşesi oluyor).. Bu aralar ne zaman isterseniz ameliyatınızı yapabiliriz. Dediğim gibi yılın en rahat zamanları bizim için; ayrıca bu ameliyatlar zaten en çok 1.5 saat sürüyor. Beni 0 533 5690649 dan arasanız muayene ve ameliyat randevunuzu verebilirim. Ayrıca penis büyütme ile ilgili olarak e-mailinize geniş bilgi gönderiyorum..

 18. Hasan ****** diyor ki:

  Değerli hocam penisbuyutme ve kalınmıştır ma ile ilgili bilgi almak istiyorum ve ücret nedir. Saygılar sunarım

 19. ali diyor ki:

  hocam penis büyütme ve kalınlaştırma yapmak istiyorum. şartları ve fiyat bilgisi alabilirmiyim?

 20. Erdem diyor ki:

  Penisim 11cm yaş 22 büyütme ve kalınlaştırma yaptırmak istiyorum Bir kerede bütün işlem tamamlanıyormu ve fiyat Hakkı’nda bilgi verirmisin hocam

 21. Bilgi diyor ki:

  Hocam öncelikle kolay gelsin,
  1-Uzatma ve kalınlaştırma Ameliyatlarında genel anestezi zorunlu mu? 2-Alınan yağ dokusundan kök hücre elde edildiği ve bunun kullanıldığı söyleniyor.3-Yağ alınan bölgenin morlukları ve şiklikleri ne kadar sürer.4-İki ameliyatın da yapılması halinde toplam süre yag alınacak beklenecek ameliyat filan.5-Komplikasyon gelişmemesi halinde dikişler için gelme zorunluluğu var mı. 6 -Son olarak toplam ödenecek ücret hakkında bilgilendirmeniz dileğiyle.

  • Bu ameliyat genel anestezi olmadan olmaz.. Sizin için işkence olur, sedasyon ile bile olsa penis çevresi ve göbek bölgesini iğne ile uyuşturmak gerekir. Bu kadar geniş alanı ve penis çevresini iğne ile uyuşturmak hasta için işkence olur, başka bir şey değil. Yani bu ameliyatı sedasyonla, lokal anestezi ile yapmak marifet değildir; uygun da değildir. Genel anestezi şarttır.. Kök hücre meselesine gelince… Yağ doku zaten kök hücrenin en yoğun bulunduğu dokudur. Biz aldığımız yağ dokuyu süzüp yoğunlaştırarak kullanıyoruz; ama bunu yağ hücreleri canlı kalsın diye yapmıyoruz. Aslına bakarsanız enjekte edilen yağ doku canlı kalmıyor, fibroz bağ dokuya dönüşüyor. Yani aslında içerdiği kök hücre hiç önemli değil bence. Bu konuda 2004 den beri çok sayıda ameliyat sonucu çok tecrübem oldu. Hastaları yakından takip ettim, bir kısmından ameliyattan 6 ay- 1 sene sonra biopsi alıp enjekte ettiğimiz yağ dokusunun akıbetini inceledik. Son yıllarda yağın yaşaması konusunda fikirlerin tamamen değişmiş durumda. Yağ doku yaşamıyor ve hatta yaşamayıp fibröz dokuya dönüşmesi daha da iyi oluyor. Yani yağ dokunun yaşamasını istemiyoruz. Bunun sebeplerini yakında bu sayfada genişçe anlatacağım. Bu sayfadaki bilgileri güncelliyeceğim. Yağ alınan bölgelerde genelde şişlik ve morluk olmuyor. Ayrıca size ameliyat ve ücreti hakkında mail atıyorum..

 22. Can diyor ki:

  Hocam büyüme hormonu kullandım penisim 13 cm büyüme ve kalınlaştırma istiyorum detaylı bilgi gönderirmisiniz

  • Can bey, e-mail adresinize ayrıntılı mail attım. Yalnız yetişkin hastada hormonla penisde büyüme olacağını sanmıyorum. Bebeklerde penis ve testis boyutu testesteron hormonlarının kremleri ile farkediyor. Böyle krem formunda hormon ilaçları var ama yetişkinde etkili olabileceklerini hiç sanmıyorum. Büyüme hormonu yetişkinde sırf penisde büyüme için kullanılmıyor, çok ciddi yan etkileri olabilir. Bu risksiz ve etkili bir yol olsaydı zaten herkes büyüme hormonu kullanırdı. Yetişkin insanda penis büyütmenin en sağlıklı ve risksiz yolu sadece ameliyattır..

 23. babalık diyor ki:

  Hocam kilo sorunu ile genital bölgede yağlanma var aynı zamanda yanliş sünnet ile penis derimin hemen hemen yarısı sıyrılmış gibi yarısı derili diğer yarısı beyaz gibi tabi çocuklukta gelişim problemi olmuş ince ve 11 cm civarında 50 yaşındayım istanbul dışındayım cinsellik için değil sıkıntım hastaneye düşmek hasta olsam sonda taksalar herhalde utançtan ölürüm genital bölge yağ dokusu alınması ve kalınlaştırma tedavi ücret ne kadardır şehir dışında olduğum için kaç kez gelmem lazım saygılar .

  • Sizinle 2014 aralığında da yazışmışız.. Şu an ameliyatları 2014 deki ile aynı ücretlere yapıyoruz, eski yazışmalara bakarsanız göreceksiniz. Ama yakında ameliyat ücreti biraz artacak çünkü masraflarımız sürekli artmasına rağmen son 4 senedir aynı ücretlere yapıyoruz.. Size mail attım..

 24. Sinan diyor ki:

  Hocam merhaba. Benim doğuştan mesane boynu yoktu. Bu halledildi. Penisim gelişmedi ve ereksiyon halinde 7 cm oluyor sadece. İlişki sırasında çok ciddi sıkıntı oluşturuyor. Penis uzatma ameliyatı ile nasıl bir sonuç alınabilir acaba. Sadece 2-3 cm uzatılabildiğini öğrenmiştim. Bununla mı sınırlı acaba? Şimdiden teşekkür ederim Hocam…

  • Öncelikle sizin eski ameliyatlarınızda ne yapıldığını bilmemiz gerekir. Ameliyat notlarının bir örneği varsa bunlar önemlidir. Ameliyatla penis boyu 2-3 santim uzatılabiliyor. Bu konuda size bir e-mail attım.. Eğer kliniğimize gelerek danışmak isterseniz mutlaka yanınızda eski ameliyat notlarınızı da getiriniz..

 25. ahmet diyor ki:

  Hocam 14 cm boy ve 16 cm kalinliga sahipim kalinlastirma ve buyutme ameliyati hakkinda mailiniz brkliyorum.

 26. Atila diyor ki:

  Hocam benim penisim 16 cm iken kilo aldıktan sonra 13 cm düstu penis çevresi yağlari aldirmanin maliyeti nedir

  • Penis çevresinde aşırı yağ birikimi penisin kısa görünmesine yol açabilir. Yalnız, şunu belirtmek şart: bu bölgedeki yağın alınması ile penisde uzama olmaz. Bir çok hasta sadece bu bölgedeki yağın alınması ile penisde uzama olacağını sanıyor. Açık söyleyeyim, uzama sağlamak için uzatma ameliyatı mutlaka yapılmalı; yani asıcı bağa mutlaka işlem yapılmalıdır. Biz penis uzatma ve kalınlaştırmayı yapıyoruz; penis çevresindeki yağın alınması için ek bir ücret almıyoruz. Bu bölgedeki yağı da alıyoruz. Konu ile ilgili olarak size ayrıca e-mail atıyorum..

 27. Anonim (14) diyor ki:

  Hocam gömülü penis ile ilgili dönüş yapabolir misiniz?

  • Size penis büyütme ile ilgili mail attım.. Bu arada gömülü penis kendine göre özellikleri olan, uzatma-kalınlaştırma dışında başka işlemlerin de yapılması gereken bir sorundur. Ameliyatta gereken tüm işlemler sırasıyla yapılmaktadır..

 28. Kyahan ******** diyor ki:

  merhaba rica etsem detaylı bir fiyatlandırma bilgisi yollar mısınız Penis uzatma, penis kalınlaştırma, Erken boşalma teşekkürler

  • Fiyat bilgisini mail adresinize atıyorum. Penis uzatma ve kalınlaştırma sadece fiziksel bir ameliyattır, fonksiyonel bir özelliği yoktur. Erken boşalmayı tedavi etmez. Libidoyu artırmaz, azaltmaz; ama penisde büyüme olduğundan psikolojik olarak libidoyu artırabilir. Kısırlığa yolaçmaz. Ereksiyonu bozmaz. Hissiyatı etkilemez..

 29. M.Ali diyor ki:

  İyi günler hocam bende kalınlaştırma ve uzatma konusunda fiyat ve sonuç bakımından detaylı bir bilgi almak istiyorum.

 30. Devrim diyor ki:

  Hocam sadece büyütme için fiyat nedir birde dikiş izlerinin çok az belli olması için farklı bir teknik kullanıyormusunuz

  • Ameliyat ücreti ile ilgili olarak size bir e-mail attım.. Ameliyat izine gelirsek, ameliyat izi, penis dibinde kısa bir ters Y şeklinde iz kalıyor. Bu iz 3-4 santim kadardır ve iyileşince çok belli olmaz. Nadiren belirgin bir iz kalabiliyor, bu durumda lokal anestezi ile düzeltme yapıyoruz. Bu dikişleri eriyen ipliklerle attığımızdan alınmalarına gerek yoktur.. 3 hafta içinde kendiliğinden eriyerek düşerler..

 31. Erkan diyor ki:

  Oytun hocam selamlar, penis uzatma ve kalınlaştırma operasyonu için fiyat ve detaylı bilgilendirme alabilirmiyim. Teşekkürler…

 32. erdal diyor ki:

  Fiyat konusunda
  malumat verebilirmisiniz?

  Teşekkürler

 33. Yakup diyor ki:

  Oytun Bey,
  Penis kalınlaştırma ile ilgili fiyat bilgisi yollayabilirmisiniz. İyi çalışmalar.

 34. gsli diyor ki:

  benim penisim 16 cm 2 ,3 cm daha uzatmak ve kalinlastirmak istiyorum ucret nedir

 35. saka diyor ki:

  Hocam merhabalar.
  Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı aynı anda mı gerçekleşiyor ?
  İkisi birlikte ise fiyatı ve sonraki artı kalınlaştırma ameliyatının fiyatı hakkında mail atabilir misiniz?
  teşekkürler.

 36. Güney diyor ki:

  İyi günler hocam ereksiyon halinde 13 cm civarında penis büyüklüğüne sahibim ama normalde 3,5 4 cm civarında kalınlaştırıp uzutmak istiyorum bunun fiyatını öğrenebilirmiyim.bu arada ameliyattan sonraki kontroller için ne sıklıkla gelmeliyim. Bir de öğrenmek istediğim kan penisi ve kas penisi bunlr ne demektir.

  • Size ayrıntılı bir e-mail atıyorum.. Yalnız şunu eklemeliyim; ameliyat olduğunuz günün akşamı memleketinize dönebilirsiniz. Bu ameliyatın erken dönemde kontrolü yoktur. Ameliyattan sonra penis üzerinde bir pansuman oluyor. Bu pansumanı 3 gün açmamalısınız. Üçüncü gün pansumanı açıp duş alabilirsiniz. Tekrar pansuman yapılmasına gerek yoktur. Dikişler zaten çok kısadır ve kendiliğinden eriyen dikişlerle atılmıştır. Tüm dikişler 3 hafta içinde düşer. Ameliyattan sonra pansuman tekrar yapılmadığından hastanın komntrole gelmesine gerek yoktur. İlk 3 gün pansumanı açmazsa ve reçete edilen antibiyotiği kullanırsa enfeksiyon da görülmez. Ben 2004 den beri bu ameliyatları yapıyorum ve şu ana kadar tek bir enfeksiyon görmedim. Dünyanın bir çok yerinden hastamız var; örneğin Japonya ve ABD gibi uzak ülkelerden de hastamız var. Bu hastaları ameliyat akşamı ülkelerine gönderiyoruz ve daha sonra e-mail ile yada Skype ile iletişime geçip durumlarını soruyoruz. Şu ana kadar sorun yaşayan tek bir hastam olmadı. Kan penisi/kas penisi meselesine gelirsek… Bu halk arasında söylenen bir şey. Diyorlar ki yumuşak halde penis çok ufalıyorsa kan penisi, fazla ufalmıyorsa kas/et penisi imiş. Bunun bilimsel bir yanı yok. Tıpda böyle bir ayrım yok. Size bu ameliyatlar ile ilgili bir de e-mail atıyorum..

 37. Oğuzhan diyor ki:

  Penis büyütme ve kalınlaştırma ile ilgili mail atabilirmisiniz

 38. Murat diyor ki:

  Bilgilendirme maili alabilirmiyim.

 39. Mustafa diyor ki:

  Penisimin normal hali hep icine gömülü… Ereksiyon Halinde 10 cm civarinda..
  Ve cok Hassas dokunmadan bosaliyorum… tavsiyeleriniz ve fiyatlariniz ile bilgilendirebilirmisiniz… tesekkürler..

  • Gömülü penis ameliyatla düzeltilebilen bir durum. Bu durumda uzatma-kalınlaştırma ameliyatı yapıyoruz ama sadece bu yetmez. Gömülü penise özel bazı sorunlar vardır ve bunlara da müdehale edilmesi gerekir. Mesela penis dibinde aşırı yağ birikimi. Bu aşırı yağ dokusunu alıyoruz. Böyle hastalarda uzama 4-5 santime kadar çıkar.. Erken boşalmaya gelince.. Bu aslında psikiyatristlerin ilgi alanına giriyor; onların da tavsiyesi düzenli bir cinsel hayat oluyor. Düzenli bir cinsel hayatınız olursa bu durum kendiliğinden düzelir. Evlilik öneriyorlar bu yüzden.. Size ayrıca bir e-mail de atıyorum bu ameliyatlarla ilgili..

 40. Emre bayrak diyor ki:

  Hocam bu ameliyatların ücretini öğrenebilir miyim ? İyi günler.

 41. Yavuz diyor ki:

  Merhaba hocam. Fiyat ve operasyon ile ilgili mail atarsaniz sevinirim..

 42. erdogan diyor ki:

  merhaba ben penis duzeltme (asagi dogru egik) uzatma ve kalinlastirma konusunda zaman (ameliyat suresi) ve maliyat degeri ne olur cevap icin tsekker ederim.cok onceden randevu gerekmi uzaktan gelecegim

 43. Parelta diyor ki:

  Merhaba hocam penis uzatma ve kalınlaştırma hakkında ücret bilgisi alabilir miyim ?

 44. Fatih diyor ki:

  Fiyat bilgilerini mail atabilirmisiniz.

 45. Kenan diyor ki:

  Maksimum uzama ne kadardır hocam

  • Kenan bey, penis uzatma ameliyatlarında uzama genelde 2-3 santimdir; daha fazla olması çok zordur çünkü anatomi buna izin vermez. Ancaaak… Penis dibinde çok fazla yağ toplanması varsa, bu yağ dokusu da alınabilir ve uzama 4 santime kadar çıkabilir. Dört santim uzama bu yüzden herkese garanti edilemez. Ancak, hastanın yapısı buna uygunsa, penis dibinde çok fazla yağ toplanması varsa uzama 4 santime kadar çıkabilir.

 46. haktan diyor ki:

  hocam ben 25 yaşındayım penis boyu 10 cm ve ince bu durumdan rahatsızım kalınlaştırma ve uzatma operasyonlarının fiyatları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

 47. ugur diyor ki:

  hocam penis büyütme ve kalınlaştırma yapmak istiyorum. şartları ve fiyat bilgisi alabilirmiyim?

 48. izmirr diyor ki:

  hocam merhabalar sizi yakından takip ediyorum öncelikle ilginize teşekkür ederim.daha önce hiç görüşmedik fakat bütün detayları mailime atarmısınız.birde hem asıcı bağ hemde yarasa gibi yanlış sünnet ten oluşmuş sorunu yani her ikisinide tek ameliyatla bitirebiliyormuyuz bu mümkünmüdür.birde izmirden geliceğim için ameliyat sonrası ne sıklıkla size uğramam gerekir kolay gelsin.

  • Yarasa kanadı gibi penisin altından testislere uzanan deri parçası (penoscrotal web) aslında sünnet hatasından kaynaklanmaz, gelişimsel-doğuştan beri olan bir sorundur; kişi büyüdükçe belirginleşir. Ereksiyonda penisi kısa gösterir ve ilişkiye girmeyi zorlaştırır. Penis büyütme ameliyatı sırasında penoscrotal webi de düzeltiyoruz. Bunun için ayrıca ücret almıyoruz. Size penis büyütme ameliyatı ile ilgili ayrıntılı bir mail atıyorum..

 49. Mazlum diyor ki:

  Merhaba hocam penisim 10 cm penisimi büyütmek istiyorum oldukça büyük Nasıl yardımcı olabilrsin

 50. Cem diyor ki:

  Oytun Bey Merhaba,

  30 yasındayım, penisim 13 cm uzunlugunda ve ince-orta kalınlıkta. Operasyon icin yaklasık ucret ve odeme secenekleri bilgisi gonderebilirseniz ilk fırsatta iletisime gecmek isterim.

  Selamlar

 51. O Lalabeya diyor ki:

  Fiyatlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 52. erdem diyor ki:

  merhabalar
  23 yaşındayım penisim ereksiyon haldeyken 12-13 cm oluyor ve kalın bir görünüme sahip olmuyor. kasıklarda yağ dokusu maalesef fazla, soruma gelecek olursak; ameliyatla penis en fazla kaç cm uzayabilir? kalınlaştırma işlemi içinde max bi rakam alabilir miyim? birde fiyat bilgisi veriyorsanız iletirseniz sevinirim.

 53. Can diyor ki:

  Merhaba iyi çalışmalar diliyorum hocam bana da penis büyütme ve kalınlaştırma hakkında bir email atabilirmisiniz rica etsem,aynı zamanda fiyat konusundada bilgilendirirseniz çok sevinirim

 54. barış diyor ki:

  uzama ve kalınlaştırmayla ilgili ücretleri de içeren bilgi alabilir miyim?

 55. serhat diyor ki:

  Merhabalar hocam
  Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası artı kalınlaştırma tedavisi yapılabilirmi
  eğrilik tedavisi hepsi aynı anda olabilirmi fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim…

  Hocam merhabalar.
  Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı aynı anda mı gerçekleşiyor ?
  İkisi birlikte ise fiyatı ve sonraki artı kalınlaştırma ameliyatının fiyatı hakkında mail atabilir misiniz?
  teşekkürler.

  • Penis eğriliğinin düzeltilmesi ile kalınlaştırma-uzatma aynı anda olmaz. Kalınlaştırmada yağ enjekte ettiğimiz katmanı eğrilik düzeltmesi sırasında açıyoruz. Dolayısıyla aynı anda oraya yağ enjekte edemeyiz, tutmaz..Bu iki ameliyatı en az 6 ay ara ile yapmak gerekir. İki ameliyatın ücreti ayrı olacaktır.. Bu konuda size bir e-mail atıyorum..

 56. inan diyor ki:

  Hocam Merhaba;

  Penisim 12,5 cm ve ince sunnet derisi de gergin, büyütme ve kalınlaştırma ameliyatlarının maliyeti ve ameliyattan ne kadar sonra yolculuk yapılabileceği ile olası komplikasyonlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Tesekkurler

  • Ameliyatı sabah olursanız akşama yolculuk yapabilirsiniz. Sabah ameliyat edip akşama Japonya, Amerika gibi uzak ülkelere uçakla gönderdiğimiz çok hasta oldu. Bu hastalara daha sonra e-mail ve skype ile ulaşıp yolda bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sorduk, hiç biri bir sorun yaşamadı. Aynı gün akşam çok rahat yolculuk yapabilirsiniz.. Size ameliyatla ilgili ayrıntılı bir e-mail atıyorum..

 57. Mehmet emın diyor ki:

  Kalınlaştırmayla ilgili fiyat alabılırmıyım bide sertleşmeyle ilgili sıkıntı yan etki olurmu

  • Bu ameliyat fonksiyonel bir ameliyat değildir, tamamen fizikseldir.. Yani penisin fonksiyonlarını etkilemez, sadece fiziksel olarak büyüme sağlar.. Kısırlık yapmaz, hissiyatı bozmaz, ereksiyonu bozmaz, erken boşalma varsa onu da tedavi etmez. Penis büyüdüğü için kişinin kendine güveni artabilir, o da psikolojik bir etkidir.. Size ameliyatla ilgili ayrıntılı bir e-mail atıyorum..

 58. Bülent diyor ki:

  Hocam merhaba penis büyütme ve kalınlaşma ile ilgili sitenizi inceledim benim de böyle bir sıkıntım var fiyat ve genel bilgilendirme yapabilir misiniz

 59. asibey diyor ki:

  hocam büyütme ve kalınlaştırma ilgili ücret ve neler yapılacağını mail gönderirseniz sevinirim

 60. Ali diyor ki:

  Doktor bey yazılanları tam anlamıyla okudum sunmus oldugunuz bılgılere tskler bırde bu amelıyatın ne kadar mal oldugunu ogrenebılırmıyız

 61. Oğuz diyor ki:

  Merhabalar Hocam, benim penis boyum 18-19 cm ama ince. Kalınlaştırma ameliyatı düşünüyorum. Operasyonun fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyim? Saygılar

 62. mert diyor ki:

  Büyütme operasyonu için genel bilgi ve ücret hakkında mail alabilir miyim ?

 63. zafer diyor ki:

  Merhabalar
  uzun zamandır araştırıyorum büyütme ve kalınlaştırma ile ilgili başka hocalar sizin uyguladığınız yöntemi tavsiye etmiyor ama onların dediği yöntemlede büyüme en fazla 2 cm olabileceği söyleniyor dolayısı ile kafa çok karışıyor.sizden ricam hem bilgilendirme hem fiyat olarak dönüş yaparmısınız teşekkür ederim.

  • Ben kendime ait bir ameliyat tekniği uygulamıyorum; tamamen klasik kitaplara geçmiş, uzun yıllardır tüm dünyada uygulanan penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatını yapıyorum. Tek bir farkla: klasik tekniğin tarifinde penisi leğen kemiğine tutturan asıcı bağı tam kesin der. Ben se bu bağ dokuyu tam kesmiyorum, sebebi şu: uzamayı sağlayan kısım, bağ dokunun üst kısmıdır. Asıl uzama, penisin kemikten serbestleşmesini sağlayan yer bu üst kısımdır. En alt kısmı kesmenin uzamaya hiç bir katkısı yoktur. Bu yüzden klasik teknikten farklı olarak asıcı bağı 100% değil 80% kadar kesiyorum. Bu hem uzamaya yeterli oluyor hem de ereksiyonda penisin dik duruşu bozulmuyor. Size geniş bilgi ve ücret bilgisi içeren bir e-mail atıyorum..

 64. Osman diyor ki:

  Fiyat hakkında bilgi almak istiyorum

 65. Murat diyor ki:

  Selamlar hocam penis uzatma – kalınlaştırma ameliyatı hakkında fiyat ve bilgilendirme maili gönderebilir misiniz?

 66. yaşar diyor ki:

  merheba
  fiyatlarla ilgili bilgi almak istiyordum
  teşekkürler

 67. Emre diyor ki:

  Operasyon için takriben ücreti ne kadar?

 68. Harun diyor ki:

  Hocam penis büyütme ile ilgiil detay ve fiyat maili yollayabilirmisiniz

 69. Muhammed diyor ki:

  Fiyat hakkında bilgi verir misiniz?

 70. Mustafa diyor ki:

  Merhabalar bende uzun zamandır arastırıyorum enine ve boyuna uzama ve kalınlastırma!! Fiyat konusunda bilgi gönderirseniz sevinirim! Birde uzlasabilrsek 15/11/2016 tr gelecegim o tarihlerde uygunmusumuz! saygılar mustafa

 71. ahmet diyor ki:

  penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı ve fiyat için bilgi alabilir miyim?

 72. Mehmet diyor ki:

  Merhaba hocam penisimde sünnet esnasında fazla deri bırakılmış bu yüzden yüzeyi buruşuk duruyor.Fazla deri sorun mudur?.Ayrıca penis boyunu ve kalınlığını artırma ameliyatı olmak istiyorum ve maliyet hakkında bilgialmak istiyorum.

 73. ali diyor ki:

  Fiyat bilgisi alabilirmiyim hocam. Uzatma ve kalinlastirma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir