Kol germe, yağ alma (koldan liposuction), yağ enjeksiyonu (el sırtına yapılan yağ enjeksiyonu) ve ellerdeki güneş lekelerinin giderilmesi

Karpal tünel sendromu (Median sinir)
Temmuz 30, 2016
Kol implantları ile (biceps, triceps implantları) kaslı bir görünüm kazanma
Temmuz 30, 2016

Kol germe, yağ alma (koldan liposuction), yağ enjeksiyonu (el sırtına yapılan yağ enjeksiyonu) ve ellerdeki güneş lekelerinin giderilmesi

Son yıllarda artan sayıda el estetiği ameliyatları yapılmakta ve her geçen gün insanların bu konuya ilgisi artmaktadır. Yüzündeki yaşlanma belirtilerini estetik cerrahi ve kozmetik uygulamalarla azaltan, liposuction, göğüs dikleştirme gibi yöntemlerle vücudunda da gençleşme sağlayan insanlar artık yaşlarını ele veren elleri içinde gençleşme yöntemlerini talep etmekte.

Yaşın ilerlemesiyle ellerde yağ dokuda kayıp olur, güneşin yıllar içindeki birikici etkisiyle kahverengi lekeler çıkar, cilt incelir ve gevşer, cildin incelmesi ve yağ dokunun azalmasıyla el kemikleri belirginleşir.

El estetiğinde yapılanlar çeşitli yöntemlerle (peeling, lazer, kriyoterapi, IPL) kahverengi lekelerin silikleştirilmesi, yağ (yada Sculptra gibi dolgu maddelerinin) enjeksiyonu ile el sırtındaki “kemikli” görüntünün giderilmesidir. Hem peeling’in hemde yağ ve/veya dolgu maddesi enjeksiyonunun birkaç seans yapılması gerekir. Bu işlemler ile “yaşlı görüntü” giderilse dahi, tam anlamı ile genç bir kişinin ellerindeki görüntü elde edilemez; yalnız ellerdeki dikkat çeken yaşlılık belirtileri azaltılmış olur.

Bunun dışında ileri yaşdaki insanların yakındıkları bir diğer estetik kusur ise kollarının altındaki sarkmalardır (yarasa kanadı görüntüsü). Bu sarkmalar ameliyat ile alınabilir. Sebebi ya kollarda aşırı yağ toplanmasıdır ki bu liposuction ile düzeltilir; ya da kol cildinde sarkma vardır. Kol cildinde sarkma varsa bu, kol iç kısmından yapılan kol germe ameliyatı ile düzeltilebilir; yalnız kolların iç kısımlarında kol boyunca bir dikiş izi kalacaktır. Kol germe yaptıracak hastaların bu kalacak izi bilmeleri gerekir. Bazı cerrahlar bu uzun izi kabul edilebilir bulmadıklarından bu ameliyatı yapmazlar. Kalacak dikiş izini kabullenen hastalar, kollarındaki sarkmalardan çok şikayetçi ise bu ameliyat yapılabilir. Hastanın dikişleri 2 hafta sonunda alınır. Liposuction ise iz bırakmaz. Liposuction mı, yoksa kol germe mi yapılacağına ancak hasta görüldükten sonra karar verilebilir.

 

estetik cerrahi Kol germe ameliyatı: Bu ameliyat iz bırakan bir ameliyattır. Bu yüzden kalacak izin hastaya çok iyi anlatılması gerekir. İzi saklamak için tek yapılabilecek şey, izin tam olarak kolun iç kısmına denk gelmesini sağlamaktır; yine de hasta kollarını kaldırdığında kalan izler belirgin şekilde görülecektir.

Bir kol germe vakasının videosu:

Kol germede, günümüzde uygulanabilen bir diğer yöntem de, Thermage uygulamasıdır. Kollarında çok fazla sarkma olmayan hastaların (henüz yarasa kanadı gibi görünmeyen, sarkması fazla olmayan ama kol cildinde gevşeme olan hastaların) Thermage seçeneğini değerlendirmeleri ve doktorlarına bu seçeneği de sormaları yararlı olur. Thermage ile yapılan kol germede iz olmaz. Cihaz radyofrekans teknolojisi ile çalışmakta ve ofis şartlarında uygulanmaktadır. Bir kez uygulanması yeterlidir. Cerrahi olmayan bir yöntem olduğu için özellikle kol germede tercih edilebilir bir yöntemdir. Thermage ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

El sırtındaki kemikli görünümün giderilmesi amacıyla dolgu maddesi (bu videoda sculptra ve radiesse) enjeksiyonu (yabancı kaynaklı bir video):

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.vfxfilm.com | www.wattafilm.com | www.filmaza.com | www.filmsilo.com | www.arvofilm.com| www.tusfilm.com | www.filmcak.com| www.flafilm.com | www.nvpfilm.com| www.filmovtia.com | www.henafilm.com| www.filmikis.com | www.sumifilm.com