Yanak yağının alınması

Yanak yağının alınması

yanakyagi

Yanak yağının alınması, kilo aldığında yanaklarında yağ toplanması olan ve yanaklarındaki dolgunluktan hoşlanmayan kişilere yapılabilir. Yanak yağının 20-25 yaşlarından önce alınmaması önerilmektedir, çünkü 20-25 yaşlarına kadar yanakları dolgun olan kişilerin bu yaştan sonra yanaklarındaki dolgunluk azalabilir. Burada süphesiz kişinin genetik özellikleri de önemlidir. Eğer bu ameliyatı olmayı düşünen kişinin anne ve babasınında yanakları dolgun ise bu ameliyatın 30’lu yaşlardan önce yapılması planlanabilir, çünkü anne ve babası dolgun yanaklı bir kişide ileri yaşda yanakların çökmesini beklemeyiz.

Bu ameliyata genellikle erkekler rağbet etmektedir. Yine de toplumda pek bilinmeyen bir estetik ameliyattır ve sık yapılmaz. Yanak yağının alınması herhangi bir hazırlık gerektirmez; sadece genel anestezi için yapılan rutin hazırlık ve tahlillerin yapılması yeterlidir.

Bu ameliyatla yanaklarınız çökmez. Ne ameliyattan hemen sonra, ne de yıllar sonra. Bazı hastalar ameliyatla olabildiğince çok yağ alınmasını ve yanaklarının çökük olmasını istemektedirler. Yanak yağ yastıçıklarının alınması ile yanaklarınız çökmez, sadece dolgunluğu, pofudukluğu azalır; düzleşir. Yani, Lee Van Cleef (bkz: alttaki resim) gibi çökük yanaklar beklememelisiniz.

Ameliyat, hem ağız içinden hemde yanağın dışından yapılır. Ağız içinden özel bir noktadan girerek yanak yağ kitlesinin bir kısmını oluşturan Bichat yağ yastıkçığı alınır. Yanağın dışından ise ince kanüllerle yanak ciltaltı yağ dokusuna liposuction yapılır. Sonucun etkili olması için bu ikisinin birarada yapılması önerilir. Bichat yağ yastıkçığı, ağız içinden alındığı için enfeksiyonu önlemek amacıyla ameliyat öncesi ve sonrası antibiyotik alınması önemlidir. Ameliyat öncesi en az 10 gün içinde aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaçlar almamış olmanız önemlidir. Ameliyattan önce klinik arşivine koymak ve ameliyat sonrası görünüşünüzle karşılaştırmak için resimleriniz alınır. Dilenirse ameliyat esnasında da resim alınabilir.

Ameliyat, genel anestezi altında yada sedasyon ile yapılabilir ve bir saat civarında sürer. Klasik yöntem ile ameliyat tamamen ağız içinden yapılır (kapalı teknik) ve kesinlikle dışarıdan görülebilecek bir iz kalmaz. Dışarıdan dikkat çekecek tek şey yanak bölgesindeki yağ kitlesinin azalmasına bağlı olarak yanaktaki düzleşmedir. Burada şu noktayı belirtmek gereklidir: Kişi sık kilo alıp verebilen bir yapıda ise, ameliyatı kişinin kilo aldığı bir dönemde yapmak ameliyat sonucunu daha farkedilir kılacaktır. Ağız içinde, yanağın iç kısmına bir kesi yapılır, uygun anatomik planlar arasından geçildiği taktirde kolayca bu yağ kitlesine ulaşılır ve yanakta dolgunluğa yol açan yağ kitlesinin fazlası alınır. Bu yağ kitlesine Bichat yağ yastıkçığı denir ve anatomik yerleşimi belirlidir.

Bichat yağ yastıkçığı bir ana kitle ve 3-4 uzantıdan oluşur. Bu yağ kitlesi ilk olarak 1732’de Heister‘in ilgisini çekmiş ve Heister bu kitleyi bir salgı bezi sanmıştır; daha sonra 1802’de Bichat, bu kitlenin özel bir yağ dokusu paketi olduğunu anlamış ve adını bu yağ paketciğine vermiştir. Bichat yağ paketinin, yanak şişkinliğine en fazla katkısı olan kısımı yüzeyel yanak uzantısıdır. Ameliyatta alınacak olan yanak dolgunluğunun 30-40%’ından sorumlu olan bu yüzeyel yanak yağ yastıkçığıdır. Ameliyatta bu yağ kitlesine ulaşılır ve yağın, yanakta dolgunluk yapan fazlalığı alınır. Ağız içindeki kesiye kendiliğinden eriyen dikişler ile dikiş atılır, dikişleri almak gerekmez. Ameliyattan sonra iyileşme dönemi çabuk geçer. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ama çok uzun sürmeyeceği ve kanama ihtimali olmadığı için ameliyattan 3-4 saat sonra, narkozun etkisi geçip yemek yediğinizde taburcu olabilirsiniz. Taburcu olurken yanaklarınızda petlerden bir pansuman yapılacaktır. Üçüncü gün kontrolünüzde petler alınır. İlk günler yüzünüzde ameliyata bağlı ödem yüzüden şişlik oluşabilir. Hatta ameliyat öncesine göre yüzünüz daha dolgun görülebilir. Bu geçicidir. Yedi ile on gün kadar başınızı yüksek tutmak ödemin hızla geçmesini sağlayacaktır. Yatarken başınızın arkasına büyükçe bir yastık koymak ve yatakta hafif oturur gibi yatmak yeterli olacaktır. Ağız içi mukozası hızla iyileştiğinden sadece birkaç gün sulu gıda ile beslenmek, antibiyotik ve gargara kullanmak enfeksiyonu önlemek için yeterli olur. Ağız içi kirli bölge kabul edildiği için en az 5 gün antibiyotik almalısınız.

Aşağıdaki çizim ameliyat tekniğini çok güzel gösteriyor. Buna göre ağız içinden yapılan ufak bir kesi ile (resimde yeşil okla işaretli nokta) hemen çiğneme kası olan buccinator kasına ulaşılır. Onun lifleri de aralandığında karşınıza Bichat yanak yastıkçığı çıkar. Bu yağ kitlesi, çevreden sıyrıla sıyrıla neredeyse hiç kanama olmadan alınabilir..

Bichat yağ yastıkçığının alınışı: Yabancı kaynaklı son derece öğretici bir video.

Bichat yağ yastıkçığının alınışı: Yabancı kaynaklı son derece öğretici bir video.

Bir hastamın sağ yanağından bichat yağ yastıkçığını alıyoruz.. Toplam ameliyat süresi 4 dakika… 4 dakika da diğer taraf… Tüm ameliyat 10 dakika falan sürüyor.. Narkoz falan, uyuma-uyanma derken, herşeyiyle 1 saat… Video benim bir ameliyatımda çekilmiştir..

Bu ameliyat başka bazı yüz estetikleri ile birlikte yapılabilir. Örneğin yanakları şiş, fakat elmacık kemikleri çökük kişilerde yanaklardan yağ almak (ki, Bichat yağ yastıkçığının alınması sırasında yanağa liposuction yapmak tavsiye edilir) ve elmacık kemiklerini birer yüz implantı ile büyütmek görünüşte büyük düzelme sağlayabilir. Bu gibi ameliyatlarda öncelikle implantlar ile elmacık kemiklerine büyütme yapılmakta, bunu takiben yanaktan yağ alınmaktadır. Bichat yağ yastıkçığı, yüz germe ameliyatı sırasında da alınabilir. Bu durumda ağız içinden kesi yapılmasına gerek kalmaz. Bu yağ kitlesi yanaktaki iki önemli çiğneme kasının arasında bulunur. Yüz germe sırasında yanak bölgesi açıldığından, yanağın dış tarafına yakın olan masseter kasının lifleri aralanarak bu yağ dokusuna yine ulaşılabilir ve fazlası alınabilir (açık teknik). Yüz germe ile birlikte olan bu kombine ameliyat yapılan hastalarda genellikle boyuna da estetik yapılır.

Bu ameliyatın da her ameliyat gibi bazı riskleri vardır. Görülmesi en muhtemel riskler, ağız içinden çalışıldığı için enfeksiyon ve kanama riskidir. Enfeksiyonu önlemek için mutlaka antibiyotik alınır. Kanamayı önlemek için ise ameliyatta tüm kanamaların durdurulması ve ameliyat sonrası özel, baskılı başlık kullanmak yeterlidir. Bu riskler çok nadirdir. Genellikle yüz güldürücü sonuçlar alınır. Bazı vakalarda üst dudakta 1-2 gün süren uyuşma ve hissizlik görülebilir. Bunun sebebi ameliyat sırasında ağız içine yapılan uyuşturucu iğne ve üst dudağa giden yüz sinirinin ameliyattan etkilenmesidir. Bu sinir dalı ağız içinden alınan yağ kitlesinin yukarı doğru uzanan uzantısının içinden geçer, ameliyatta yanak yağ kitlesi ağız içine doğru çekilirken bu sinir dalı da bir miktar çekiştirilmiş olur. Bu tahrişe bağlı olarak üst dudakta bir iki gün süren hissizlik olabilir, geçicidir.

121 Comments

 1. Gülce diyor ki:

  Bu ameliyatın fiyatı tahmini olarak hangi aralıkta
  Şimdiden teşekkürler

 2. Hamit diyor ki:

  Ameliyat fiyatı ortalama ne kadar

 3. A diyor ki:

  Merhaba bende fiyat aralığını öğrenebilir miyim? Şuanda 18 yaşıma yeni girdim ve yanaklarımdan şikayetçiyim. Sizce 25 yaşına kadar suratımda bir değişim olabilir mi?

  • Bu mümkün.. Eğer kilolu iseniz kilo verdiğinizde yanaklarınız düzleşebilir; ama kilolu değilseniz ve zayıf olmanıza rağmen yanaklarınız tombulsa ileride bir değişim olacağını sanmam. Ameliyat ücreti ile ilgili size bir e-mail gönderdim..

 4. deniz diyor ki:

  Ben de fiyat öğrenebilir miyim?

 5. fhm diyor ki:

  Fiyat nedir

 6. Neslihan diyor ki:

  Ameliyat ücretini ve iyileşme süresini öğrenebilir miyim ? Bu ameliyatla yanak altı cene kontüru de düzgünlesir mi?

  • Yanaktan yağ alma ameliyatı ile “pofuduk yanaklar” söner, düzleşir.. Çene altı-gıdı gibi yerlerde de yağlanma söz konusu ise buralara ince kanüllerle liposuction yapılmalıdır. Yanak yağını aldığımız hastalarda gıdı ve yüz bölgesine yağ alma işlemi yapmak gerekiyorsa onu da yapıyoruz; buna ek ücret alınmıyor.. Konu ile ilgili olarak size bir e-mail atıyorum..

 7. Anıl diyor ki:

  İyi günler oytun bey daha önce sizin tarafınızdan masseter hipertrofisi tedavisi amacıyla botoks uygulaması yapmıştınız.Şimdi sormak istediğim yanak yağının alınması ve bischat yağ yastıklarının alınması için fiyat aralığı nedir.Teşekkürler.

 8. Yusuf diyor ki:

  Merhaba doktor bey benim sol yanagim sag yanagimdan daha sis emar cektirdim doktor sol yanagimda yagin daha cok oldugunu soyledi bu durum beni bazen rahatsiz ediyor bunun caresi varmidir yardimci olabilirmisniz

  • Sizi görmek lazım.. Asimetriyi nasıl düzeltebileceğimizi ancak sizi görünce planlayabilirim. Yalnız şunu söyleyebilirim; dolgun taraftan yağ alma ve çökük tarafa yağ enjeksiyonu yapma imkanı var. Sonuçta aradaki fark dikkati çekmeyecek hale getirilebilir. Bir ara randevu alarak gelirseniz yardımcı olabilirim..

 9. Enes diyor ki:

  Fiyat alabilir miyim ve ilerde yanaklarda çökme olur mu?

  • Yanak yağlarının alınma ameliyatı ağız içinden yapılmaktadır.
   Dışarıdan görülür biz iz kalmaz. Ameliyatın herhangi bir riski yoktur. Tüm ameliyat bir saat içinde biter.
   Ameliyatın yüz germe gibi bir etkisi vardır, yanaklar düzleştiği için elmacık kemikleri belirginleşir, yüz daha diri, daha genç görünür.
   Yanaklarda çökme olmaz. Bazen hastalar yanaklarının çökük olmasını istiyor ama bu ameliyatla yanakların tombulluğu gider, düzleşir ama çökmez..
   Hastanede yatmanıza gerek yoktur, ameliyattan 2 saat sonra taburcu olabilirsiniz.
   Ertesi gün işbaşı yapabilirsiniz..
   Ücret bilgisi için size e-mail atıyorum..
   —-
   Bir ameliyatımın videosunu şuradan izleyebilirsiniz, hastanın sağ taraf ameliyatı toplamda 4 dakikada bitmiştir. Video montajsız, ameliyat sırasında alnıma tespit edilmiş gopro kamera ile çekilmiştir..

   http://youtu.be/O-nsXLh050I

 10. Cansu diyor ki:

  Merhaba ben de fiyat hakkında bilgilendirme alırsam çok mutlu olurum. Teşekkürler

 11. Selami diyor ki:

  Fiyat öğrenme şansımız var mı

 12. Mehmet diyor ki:

  İyi günler benim sıkıntımda yanak sol yanak çökük gibi sağ yanak dolgun ve bu bana takıntı haline geldi kilo alsam hep ilk yüze gidiyor ne yapmamız lazım yardım lütfen ?

  • Sizi görmek lazım.. Asimetriyi nasıl düzeltebileceğimizi ancak sizi görünce planlayabilirim. Yalnız şunu söyleyebilirim; dolgun taraftan yağ alma ve çökük tarafa yağ enjeksiyonu yapma imkanı var. Sonuçta aradaki fark dikkati çekmeyecek hale getirilebilir. Bir ara randevu alarak gelirseniz yardımcı olabilirim..

 13. Elena diyor ki:

  Bu operasyonun ortalama fiyatı nedir acaba

  • Yanak yağlarının alınma ameliyatı ağız içinden yapılmaktadır.
   Dışarıdan görülür biz iz kalmaz. Ameliyatın herhangi bir riski yoktur. Tüm ameliyat bir saat içinde biter.
   Ameliyatın yüz germe gibi bir etkisi vardır, yanaklar düzleştiği için elmacık kemikleri belirginleşir, yüz daha diri, daha genç görünür.
   Hastanede yatmanıza gerek yoktur, ameliyattan 2 saat sonra taburcu olabilirsiniz.
   Ertesi gün işbaşı yapabilirsiniz..
   —-
   Bir ameliyatımın videosunu şuradan izleyebilirsiniz, hastanın sağ taraf ameliyatı toplamda 4 dakikada bitmiştir. Video montajsız, ameliyat sırasında alnıma tespit edilmiş gopro kamera ile çekilmiştir..
   http://youtu.be/O-nsXLh050I
   Size ameliyat ücreti ile ilgili bir e-mail attım…

 14. Hilal diyor ki:

  Fiyatı öğrenebilir miyim?

 15. Murat diyor ki:

  Operasyon fiyatlarinizla ilgili bilgi alabilirmiyim ?

 16. Ece diyor ki:

  Fiyat hakkında beni de bilgilendirir misiniz ? Teşekkürler..

 17. Muhammed diyor ki:

  Merhaba hocam :

  23 yasinda birine yaparmisiniz ? Ailem de genel olarak yanaklarimiz dolgun dur .

  Birde fiyat bilgisi paylasirsaniz benim iel lutfen

 18. Erdi aydogan diyor ki:

  Meraba ücret nedir maıl atarsanız ve amelıyatla ılgılı kısa bı bılgı atarsanız sevınırm

 19. Esra D. diyor ki:

  Merhaba, ameliyat sonrasi hastnede yatiliyor mu? Iyilesme ve yemek yeme sureci ne kadardir? Ameliyat ucreti ile ilgili de bilgi vermenizi rica ederim.

 20. Atilla diyor ki:

  Fiyat öğrenebilir miyim

 21. Suh diyor ki:

  Fiyat hakkinda bilgilendirebilir misiniz?

 22. Tolga diyor ki:

  Ücret nedir bilgi alabilir miyim?

 23. Nisan diyor ki:

  Merhabalar manisadan gelicem ve aynı günlerde ameliyat olmak istiyorum benim yanak yağının alınması ve yanaklardan ve gıdı bölgesinden yağ alınması gerek fiyatı öğrenebilir miyim şimdiden teşekkür ederim

  • Şehir dışından gelen hastaların bize geliş günlerini bildirmeleri gerek. Geldiğiniz gün muayenenizi yapar, ertesi sabah da ameliyatınızı yaparız. Ameliyat olduğunuz günün akşamı memleketinize dönebilirsiniz. Bana direkt 0 533 5690649 ve 0 505 2965569 dan erişebilirsiniz. Ayrıca ameliyatla ilgili ayrıntılı bir mail atıyorum size..

 24. Roza diyor ki:

  Fiyat hakkında bilgilendirebilir misiniz lütfen

 25. Elif Demir diyor ki:

  ücret bilgisi alabilirmiyim

 26. Mahmut diyor ki:

  Merhaba hocam benim de yuzum tombul acaba ameliyat fiyati ne kadar şimdiden tskler. Saygilar

 27. Sercan diyor ki:

  Merhaba yanaktan yağ aldırmak için fiyat alabilir miyim ve yeriniz nerededir acaba?

 28. Hilal diyor ki:

  Ameliyat fiyatını öğrenebilirmiyim

 29. Tayfun diyor ki:

  Merhabalar fiyat bilgisi alabilirmiyim:) tşkler şimdiden

 30. Nilgün Toksöz diyor ki:

  Merhaba ,ameliyat ücretini öğrenebilir miyim ? Bu ameliyatla yanak altı cene kontüru de düzgünlesir mi?

 31. Ebrar diyor ki:

  Meraba doktor bey ben 21 yaşındayım ama kendimi bildim bileli yanaklarım ve gıdım var ideal kiloda olmama rağmen ben gıdıdan da yanaktanda yağ aldırmak istiyorum yaşım için uygunmudur ve fiyat bilgisi alabilirmiyim

 32. Nlfds diyor ki:

  Fiyat alabilir miyim

 33. Nlfds diyor ki:

  Bana mail gelmedi zahmet olmazsa tekrar atabilir misiniz teşekkür ederim

 34. Evrim diyor ki:

  Fiyatla ilgili bilgi alabilir miyim? Teşekkürler şimdiden.

 35. Emrah diyor ki:

  Mrb fiyat bilgisi iletişim ve bilgi verirmisiniz lütfen

 36. nuray diyor ki:

  merhaba. fiyat bilgisi alabilir miyim?

 37. Gizem diyor ki:

  Merhabalar, ameliyat fiyatı hakkında bilgi edinebilir miyim? Teşekkürler

 38. Cansu diyor ki:

  Bu işlemin fiyatını öğrenebilir miyim acaba?

 39. Anıl diyor ki:

  Fiyat bilgisi alabilir miyim?

 40. Fahri Özdemir diyor ki:

  22 yaşındayım elmacık kemiklerimin daha belirgin ve yanagimin daha çökük durmasını istiyorum Ameliyat ile ilgili fiyat ve bilgi alabilir miyim tesekkurler

  • Yanak yağının alınması ameliyatı tam da bu amaçla yapılıyor. Yanak kısmı küçülür. Elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir. Yüz incelir. Kişinin yüzü daha sağlıklı, daha zayıf bir hal alır. Bu ameliyatın etkisi bazen yüz germe kadar etkili oluyor. Size ayrıca bir e-mail de atıyorum..

 41. Î.canan diyor ki:

  Fiyat alabilir miyim

 42. elif diyor ki:

  merhaba,

  Ben de ücret hakkında bilgilendirme almak istiyorum. genel olarak hem yanaklarım hem de elmacık kemiklerim üstünde yağlanma var. daha ince kadınsı yüz hatları istiyorum. boyun ve çene bölgesine de ek müdahale yapıldığında iyileşme süreci nasıl oluyor?

 43. Merve diyor ki:

  Ücreti öğrenebilir miyim?

 44. D diyor ki:

  Fiyat bilgisi iceren bir mail atabilir misiniz lutfen

 45. Asli diyor ki:

  Merhaba, ücret bilgisi alabilirmiyim

 46. Levent diyor ki:

  Ameliyat ucreti hakkinda mail atabilir misiniz?

 47. Tayfun diyor ki:

  hocam 22 yasindayim zayf denilebilecek kilodayim ama yanaklarim asiri dolgun simdiden bu uygulama dogru bi karar olur mu bir de fiyat hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.

 48. Mertcan diyor ki:

  Yanak yağı aldırma ve burun estetiği için taksitle ödeme kabul ediyormusunuz yanak yağı alımı + yanak ve gıdıdan lipusection ücretini öğrenebilirmiyim 17 yaşında birinin yanak yağını alıyormusunuz şimdiden teşekkürler

  • 17 yaşında bu ameliyatları olmanızı önermem.. Ama mutlaka olacağım diyorsanız ancak anne babanızın yazılı izni ile olabilir. Diğer yandan ben burun estetiği yapmıyorum. Yanak yağının alınması ile ilgili olarak size bir e-mail atıyorum..

 49. Burcu diyor ki:

  Yanak ameliyatıyla ilgili fiyat ve detay içeren bir mail atar mısınız? Teşkk.

 50. Gökhan diyor ki:

  Ben de fiyat bilgisi rica edebilir miyim? Bir de örnek görme şansımız var mıdır?

  Teşekkürler

 51. Hazal diyor ki:

  Merhabalar… Ben de bu uygulamayı düşünenlerdenim… Hem detaylı bilgi hem de fiyat bilgisini öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

 52. bahar diyor ki:

  Fiyat bilgisi rica edebilr miyim?
  Tesekkurler

 53. Emre diyor ki:

  69 kiloyum ama yanaklarim kiloma gore cok sis duruyor 24 yasindayim gercekten rahatsiz oluyorum.Fiyat ve iyilesme sureci hakkinda acil bilgiye ihtiyacim var

 54. Ceren diyor ki:

  Fiyat bilgisi ockeren bir Mail atabilirmisiniz lütfen? Cok memnun olarim.

 55. Nil diyor ki:

  Merhaba,
  Çocukluğumdan beri tombul yanaklarım var, ancak 22 yaşına gelince rahatsızlık vermeye başladı. Çok kilo verdiğim halde kolaylıkla fark edilir bir değişiklik olmadı.
  Fİyatla ilgili bana da mail atabilir misiniz lütfen?

 56. kkkkkkk diyor ki:

  fiyat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir