estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        MİNİMAL İNVAZİF YÜZ GENÇLEŞTİRME

Son yıllarda klasik ameliyatlar eskiye göre daha az yapılırken, dolgu maddesi uygulamaları, botox enjeksiyonları, endoskopik ameliyatlar gibi kişinin daha çabuk iyileştiği, çoğu zaman hastanede yatmasına gerek kalmayan ameliyatsız yada kısa insizyonlu (kısa kesili) uygulamalar daha fazla yapılır olmuştur. Ayrıca günümüzde artık plastik cerrahlara eskiye oranla daha genç hastaların başvurması sebebiyle minimal invazif yöntemler daha fazla uygulanır olmuştur. Bir örnek vermek gerekirse 30-35 yaşındaki bir hasta genellikle klasik, kulak önü ve arkasından yapılan yüz germe ameliyatı için uygun olmayabilir ama bu hastaya dolgu maddesi enjeksiyonları, yağ enjeksiyonları, endoskopik kaş kaldırma, gözkapağı estetiği, mini kanüllerle yanaklardan ve çene altından yağ alma gibi nispeten ufak girişimler uygulanabilir. İyi bir planlama ile bu girişimlerden son derece iyi sonuçlar alınabilir.

Burada sayılan minimal invazif (mümkün olan en kısa kesilerden yapılan ameliyatlar ve ameliyatsız estetikler) yöntemlerin her biri aslında ayrı ayrı ufak girişimlerdir; bu yöntemlerin uygun yerlerde ve uygun kombinasyonlarla kullanımı ile çok etkili sonuçlar alınabilir. Bu yöntemlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

estetik cerrahi Yanaklardan ve çene altından mikrokanüllerle yağ alma
estetik cerrahi Gözkapağı estetiği
estetik cerrahi Endoskopik kaş kaldırma
estetik cerrahi Botulinum toksin (botox) uygulaması
estetik cerrahi Dolgu maddesi enjeksiyonları
estetik cerrahi Yanak-burun arasındaki nasolabial kırışıklığın doldurulması (sentetik dolgu maddeleri yada yağ enjeksiyonları ile)
estetik cerrahi Peeling
estetik cerrahi Mezoterapi
estetik cerrahi Thermage, Accent gibi ameliyatsız cilt gençleştirici uygulamalar
estetik cerrahi Endoskopik yüz germe
estetik cerrahi Yanakların ve elmacık kemiklerinin yağ enjeksiyonuyla belirginleştirilmesi
estetik cerrahi Dudak kenarlarındaki çizgilerin doldurulması yada buraya lifting yapılması

Hastanın yüzü estetik açıdan değerlendirilip, her bir estetik kusura uygun minimal invazif girişim planlanarak büyük bir ameliyat yapmadan oldukça etkili yüz gençleştirme ameliyatları yapılabilir. Önemli olan hastanın iyi analiz edilmesi ve estetik kusurlarının sebeplerinin ortaya net olarak konmasıdır. Bundan sonra yapılacak şey, planlamadır.

Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
minimal invasive facial rejuvenation


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸