estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        DÜNYANIN EN GÜÇLÜ BUZKIRAN GEMİSİ: 50 YEARS OF VICTORY


estetik cerrahi Gemi hakkında kısaca bilgiler vereceğim; çünkü bunlar çok enteresan...

estetik cerrahi Gemi şu anda dünyanın en güçlü buzkıran gemisi. İki tane nükleer reaktöre sahip, ve motorlarının gücü 75.000 beygir gücünde..

north pole

estetik cerrahi Tur boyunca bu gemiler hakkında bol bol brifing alacaksınız ve makina dairesini gezebileceksiniz..

estetik cerrahi Her buzkıran gemisinde olduğu gibi arka güvertesinde bir keşif helikopteri bulunuyor ve ada gezileri bu helikopterler ile yapılıyor.

estetik cerrahi Geminin yüklü halde ağırlığı 25.000 ton, tek bir çapasının ağırlığı 15 ton...

estetik cerrahi Geminin adının başındaki i/b nin anlamı İcebraker dır; yani buzkıran.. Üzerindeki atom işareti ise nükleer gemi olduğunu belirtiyor.

north pole

north pole

estetik cerrahi Gemide kullanılan su, deniz suyundan arıtılarak kullanılıyor. Duşta akan su tuzlu değil ama yüzme havuzundaki su tuzlu..

estetik cerrahi Gemide yaklaşık 130 yolcu ve 130 mürettebat bulunuyor. Kurtarma sandallarının (daha doğrusu kabinlerinin) kapasitesi ise 400..

estetik cerrahi Bu gemi de diğer nükleer reaktörlü tüm gemiler gibi sadece soğuk denizlerde yolalabiliyor. Sıcak denizlere inemiyor.
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸