estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4


        www.kozmetikcerrahi.com sitesinden faydalanan tüm ziyaretçiler, aşağıda yazılanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır        

        YASAL UYARILAR, KULLANIM ŞARTLARI VE YAYIN POLİTİKASI

estetik cerrahiSİTE HAKKINDA: Bu site bir sağlık sitesidir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, hem halka hem de uzman doktorlara yönelik kapsamlı bir internet portalı oluşturmak üzere, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme (yönlendirme değil!) amacıyla hazırlanmıştır. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Site ziyaretçileri soru sorma formları, chat-box yada e-mail yolu ile site kurucusuna (Op. Dr. Oytun İdil - Plastik ve estetik cerrahi uzmanı) soru sorabilirler; bu sorulara sadece genel bilgiler şeklinde cevap yazılmaktadır; sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir, doktor yada hastane tavsiyesi yapılmamaktadır, başka bir cerrah tarafından yapılmış yada yapılmak üzere planlanmış bir ameliyat hakkında yorum yapılmamaktadır. Bu sitede, adı geçen tıbbi malzeme ve ilaçların (botulinum toksin preperatları, dolgu maddeleri, lazerler vs..) satışı yapılmamaktadır. Bu ilaç ve tıbbi malzemenin nereden temin edilebileceğine dair sorular cevaplanmamaktadır; zira bu ürünler sadece uzman doktorların kullanımına için üretilmektedir. Uzman hekim olmayan kişilerin bu ürünleri temin ederek kullanması tehlikeli ve sağlıksız olacaktır.

estetik cerrahi Bu site kişisel yada ticari bir site değildir; site kurucusunun (Op. Dr. Oytun İDİL - Plastik ve estetik cerrahi uzmanı) kendisinin, yaptığı ameliyatların, çalıştığı hastane yada kliniğin tanıtımı amacıyla yada maddi gelir elde etmek amacıyla oluşturulmamıştır. Sitenin oluşturulması sırasında hiç bir firmadan maddi destek alınmamıştır. Siteye hiç bir şekilde (ücret karşılığı, banner değişimi şeklinde, Google Adsense aracılığı ile vs..) reklam alınmamaktadır. Bu web sitesinin tek kuruluş amacı, internetin de asıl fonksiyonu olan, bilginin ücretsiz paylaşımı ve toplumun bilgilendirilmesidir. Site, bu sebeple, sadece ülkemizdeki toplumsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, hiç bir karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır.

estetik cerrahi İnsanlarımızın bu siteden öğrenecekleri bilgilerle en azından plastik cerrahi hakkında bilgilenmesine, bilinçlenmesine az da olsa bir katkım olursa ne mutlu bana. Bu çabamı, uzman doktor olmanın sorumluluğunun bir parçası sayıyorum..

estetik cerrahi Sitenin içeriği uzman doktor (Op. Dr. Oytun İDİL - Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı) tarafından hazırlanmıştır. Gereken yerlerde diğer branş doktorlarının bilgisine yada konusunda uzman kişilerin görüşlerine (örneğin dövme konusunda bir dövme sanatçısının görüşlerine, kamuflaj-makyajı konusunda bir sahne sanatları makyajı uzmanına) başvurulmuştur.

estetik cerrahiSiteden faydalanmak için üye olmak yada herhangi bir ücret ödemek gerekmez. Siteye erişim serbest (ücretsiz) ve anonimdir (kayıt olmanız gerekmez).

estetik cerrahi Bu siteye sık sık (genellikle aylık periyodlarla) yeni yazılar, bölümler ve güncel haberler eklenmesine çalışılmakta, yaklaşık 6 ayda bir de (kasım-aralık ve mayıs-haziran gibi) tüm site içeriği gözden geçirilip tıp dünyasındaki yeniliklere ve gelişmelere göre güncellenmektedir. Site, yayına başlandığı 2005 yılından bu yana, sık sık yapılan güncellemeler dışında her yıl 2 kez baştan aşağı gözden geçirilerek sürekli güncel olması sağlanmıştır. Bu güncellemeler sırasında sitenin tasarımı da geliştirilmiş ve bugünkü 8. versiyona gelinmiştir. Tamamen gönüllü olarak yapılan bu çalışmalar sonucu site içeriği sürekli güncel tutulmaya çalışılmaktadır. Yine de tıp dünyasındaki hızlı gelişmeler sebebiyle sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilememektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için mutlaka bir uzman doktora başvurmalısınız.


estetik cerrahi İÇERİK HAKKINDA: Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yaş ve üzeri) ziyretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (ameliyatlar, uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme) amacı taşımaktadır; herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu amaçla tüm tedavi alternatifleri, ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler hakkında bilgiler verilmekte; hemen her sayfa altında o konunun internette aranması için gerekli anahtar kelimeler önerilmektedir. Lütfen sitedeki yazıları okuduktan sonra bu anahtar kelimeleri kullanarak internetten diğer kaynaklara da ulaşınız. Sitede ayrıca, uzman doktorlara yönelik olarak önemli bilimsel toplantı duyuruları, önemli web sitesi linkleri, estetik ve plastik cerrahi ile ilgili güncel haberler yayınlanmaktadır.

estetik cerrahi Bu sitedeki bilgiler hiç bir şekilde herhangi bir hastalığa tanı konması yada tedavisinin yapılması amacıyla kullanılamaz. Sitenin içeriği, bahsedilen estetik ameliyatları ve kozmetik uygulamaları gerçekleştirmeye yönelik profesyonel anlamda öğretici bilgiler değildir. Ehli olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları girişimlerin sonuçlarından site kurucusu (Op. Dr. Oytun İdil - Plastik ve estetik cerrahi uzmanı) sorumlu değildir. Hakkında bilgi verilen tüm cerrahi işlemler, hastane ortamında ve steril ameliyathane şartlarında ve uzman hekimlerce yapılan işlemlerdir.

estetik cerrahiBu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun biraraya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir. Bu sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılmasından, bahsedilen uygulamaları ehli olmayan kişilerin uygulamasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten site kurucusu (Op. Dr. Oytun İdil - Plastik ve estetik cerrahi uzmanı) yasal sorumluluk altında değildir.

estetik cerrahi Sitenin bir çok yerinde online videolar bulunmaktadır. Bu videoların, magazin özellikleri, haber özellikleri ve/veya uygun tanıtıcı-bilgilendirici içerikleri sebebi ile sitede yeralmaları uygun görülmüştür. Sitede yer alan bilgilendirici videolar, özellikle hastaları bilgilendirme amacıyla hazırlanmış yabancı vidoelardan seçilmiştir. Videolar ameliyat tekniklerini öğretme amacı ile konulmamışlardır.

estetik cerrahi Sitedeki yazılı bilgiler Türk, Amerikan ve Kanada plastik cerrahi derneklerinin web sitelerindeki bilgilerden, güncel medikal plastik cerrahi dergilerinde yayınlanan makalelerden, kongre ve sempozyumlardaki sunumlardan ve klasik plastik cerrahi kitaplarından, yazarın kendi tecrübesi ile harmanlanarak hazırlanmıştır.


estetik cerrahi TIBBİ TANITIMLAR HAKKINDA: Sitede, tüm estetik uygulama ve medikal cihazlar hakkında bilgi verilirken mümkün olduğu kadar, o uygulama, ameliyat yada medikal cihazın tüm alternatifleri hakkında da bilgi verilmeye çalışılmıştır. Tüm yazılar sık sık güncellense ve tüm alternatifler hakkında bilgiler verilse de, bu sitede verilen bilgilerin tamamıyla güncel ve eksiksiz olduğu garanti edilemez.

estetik cerrahi Sitenin bazı bölümlerinde, bazı markalardan ve ürünlerden bahsetmek gerekmiştir (örneğin Botox®, Dysport®, Botoxina® gibi botulinum toksin içeren ürünler, Restylane®, Rofilan®, Teosyal® gibi dolgu maddeleri yada Thermage®, Fraxel® gibi cihazlar..). Bu gibi bahisler, tüm alternatifleri ile birlikte ve sadece gerekli yerlerde yapılmış olup kesinlikle herhangi bir reklam yada tavsiye amacı taşımamaktadır. Bu web sitesinde, bilimsel sebeplerle tanıtılmasının gerektiğini düşündüğünüz bir ürün var ise lütfen e-mail atarak (ürün hakkındaki bilimsel çalışmaları da mailinize ekleyerek) irtibata geçiniz. Hakkında bilimsel çalışma olmayan, tıbbi olmayan ürünler ve cihazlara (selüliti giderdiği iddia edilen terlikler, zayıflama tuzları gibi..) sitede yer verilmemektedir.

estetik cerrahi Site yazarı Op. Dr. Oytun İdil, sitede hakkında bilgilendirme yazısı bulunan cihazların, yada ilacın satışını yapmamaktadır. Sitede adı geçen hiç bir firma ile ortaklığı yada sponsorluk ilişkisi bulunmamaktadır.


estetik cerrahi İLGİLİ KANUNİ DÜZENLEMELER: Tüm web sitesinin tasarımının aşağıda sıralanan kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir.
estetik cerrahi Sitemde bu kanun ve tüzüklere aykırı bir durum görmüş iseniz lütfen iletişime geçiniz. Sorunlu kısım tarafımca hemen revize edilecektir.


estetik cerrahi AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ HAKKINDA: Üst maddede yazan kanun, tüzük ve kriterler gereği, site ziyaretçileri tarafından çok istenmesine rağmen, www.kozmetikcerrahi.com'da kendi hastalarımın ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası resimlerine ve ameliyat videolarına, hastalardan yazılı izin almış dahi olsam, yer verememekteyim.


estetik cerrahi YAZARLAR VE YAYIN HAKLARI HAKKINDA BİLGİ: Sitedeki yazıların tamamı -konuk yazarların yazıları hariç- plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Oytun İDİL tarafından yazılmış olup, yazardan izin alınarak ve sitenin tam internet adresi (www.kozmetikcerrahi.com) kaynak gösterilerek kısa alıntılar yapılabilir. Alıntı yapıldığı taktirde, alıntı yapılan yazının yayınlandığı sayfada kaynak web sitesinin tam adresi (www.kozmetikcerrahi.com) kaynak olarak açıkça belirtilmelidir. Alıntılanan yazı bir çok sayfaya bölünmüşse, alıntı yazıların yayınlandığı her sayfada, kaynak olarak sitenin internet adresi (www.kozmetikcerrahi.com) açıkça belirtilmelidir. İzin alınmadan ve sitenin tam internet adresi (www.kozmetikcerrahi.com) belirtilmeden alıntı yapılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Hükümlerine göre yasaktır. Ticari olmayan kişisel ihtiyaçlar sebebiyle site sayfaları print edilebilir.


estetik cerrahi SOSYAL UYARI: Bu sitedeki sağlıkla ilgili bazı içerik, konu ve görüntüler, dini, ahlaki inançlarınız veya yaşam tarzınız bakımından sizce uygunsuz ve/veya yaş sınırlaması gerektirebilecek nitelikte ise, bu içerikleri ve görüntüleri okuyup okumamak ve/veya görüntüleyip görüntülememek tamamen sizin insiyatifiniz ve sorumluluğunuzdadır.


        SİTE HAKKINDA TEKNİK BİLGİ

estetik cerrahi EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ, BROWSERLAR, GEREKLİ EKLENTİLER VS.. VS..: Bu site, HTML, DHTML, PHP ve CSS tabanlı bir yapıya sahiptir; herhangi bir site yönetim sistemi (örneğin Joomla) yada web tasarım programı (örneğin Dreamweaver) kullanılmamıştır. Sitenin kodları Notepad++ programında, Op. Dr. Oytun İdil tarafından elle yazılmıştır. Web sitesinin düzgün görüntülenebilmesi için en az 1280 X 800 çözünürlük, browser ın flash eklentisinin yüklü olması ve İnternet Explorer 6 yada daha üst versiyon bir browser gereklidir. İnternet Explorer ın 7 den önceki sürümlerinde sitenin çeşitli sayfalarının birden fazla browser penceresinde aynı anda açılması, browser ın çökmesine yolaçabilmektedir (bunun tam sebebini anlayamamış olmakla birlikte kullandığım scriptler sebebiyle olduğunu düşünüyorum). Bu sebeple, özellikle İnternet Explorer ın 6 ve daha önceki sürümlerini kullanıyorsanız lütfen tüm gezeceğiniz sayfaları tek bir browser penceresinden geziniz. Site ayrıca Opera, Firefox ve Google Chrome gibi browser programlarının güncel sürümleri ile, çok önemli olmayan görüntüleme problemleri ile görüntülenebilmektedir. Bu browser programları dinamik içerik sebebiyle bazı tablo kodlarını düzgün gösteremiyor, yine de oluşan hatalar minimal sayılabilir. Site Mac yada Linux platformlarında test edilmemiştir.


estetik cerrahi TASARIM VE KODLAMA:Bu site tamamen hazır javascript, css, html ve dhtml kodları kullanılarak; tüm yazı (konuk yazarların yazıları hariç) ve kodlamalar, notepad plus da Op. Dr. OYTUN İDİL tarafından 2001-2005 yılları arasında .txt formatında yazılmış; 10 temmuz 2005 de web sitesi şeklinde yayına başlamıştır. Sitenin temel alındığı site şablonu, Andreas Viklund a aittir ve 'ticari olmayan kullanımı serbest (freeware) site şablonu'nun Op. Dr. Oytun İDİL tarafından modifiye edilmesi ile oluşturulmuştur (gerçi 7. tasarım ile artık Andreas Viklund un tasarımından oldukça uzaklaştım..). Şu an sitenin modifiye edilmiş 8.1 versiyonlu tasarımı yayınlanmaktadır. İleride 9. versiyonda sitenin genel tasarımının tümden değiştirilmesi planlanıyor..

estetik cerrahi Site tasarımı sırasında yararlanılan sitelere, servislere ve programlar ile ilgili sitelere aşağıdaki logoları tıklayarak ulaşabilirsiniz. PHP kodlamaları, Sn. Engin Dumlu ya aittir. Engin Dumlu nun kişisel web sitesine gitmek için tıklayınız.

   

estetik cerrahi GÜNCELLEMELER: Bu site, sık sık güncellemelerin dışında yılda 2 kez baştan aşağı tekrar yazılarak güncelleniyor (mayıs-haziran ve kasım-aralık aylarında). Yapılan son güncellemeleri, anasayfada okuyabilirsiniz; bu yüzden siteyi gezmeye anasayfadan başlamanızı öneririm. Tüm sayfaların, ayrı ayrı, son güncellenme tarihini, sayfaların üst kısmındaki mini menüde görebilirsiniz.


estetik cerrahi MEDİKAL KELİMELER: Sitedeki tüm metinler, herkesin anlayabileceği dilde yazılmıştır, buna rağmen okuduğunuz yazılarda anlamını bilmediğiniz tıbbi bir kelime geçiyorsa bu kelimenin anlamını öğrenmek için estetik cerrahi sözlüğüne bakabilirsiniz.


estetik cerrahi

estetik cerrahi KAYBOLURSANIZ SİTE HARİTASINA BAKINIZ!: Bu web sitesi 200 den fazla web sayfasından oluşur. Tüm sayfalara en fazla 2 tıklama ile erişebilirsiniz. Yine de aradığnız konuyu bulamadıysanız mutlaka Site haritasına bakınız..


estetik cerrahi PLINK HAKKINDA: www.kozmetikcerrahi.com, dünyanın en büyük ve en eski plastik cerrahi web linkleri portalı olan Plink tarafından, 2005 de site açıldıktan kısa süre sonra herhangi bir başvurum olmadan indekslenmiştir; tıklayınız..

estetik cerrahi Bu sitenin tüm ziyaretçilerime faydalı olmasını dilerim. Lütfen daha yararlı bir site oluşturabilmem için öneri ve eleştirilerinizi siteyi gezdikten sonra anket formunu doldurarak bana bildiriniz.

        www.kozmetikcerrahi.com sitesinden faydalanan tüm ziyaretçiler, yukarıda yazılanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır        

estetik cerrahi

Op. Dr. Oytun İDİL
(Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı & Webmaster)

estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸