estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        ESTETİK TURİZMİ - COSMETIC SURGERY TARVEL - AESTHETIC TOURISM - HEALTH TOURISM

Son yıllarda yurtdışındaki vatandaşlarımız ve yabancı turistler, estetik ameliyat olmak için ülkemizi daha fazla tercih eder hale gelmiş ve ülkemizde estetik turizminin gelişmesini sağlamışlardır. Yurtdışından ülkemize gelerek ameliyat olmayı düşünen kişilerin bazı noktaları önceden düşünerek gelişlerini ve gidişlerini bunlara göre planlamaları gerekir. Edindiğim tecrübelere dayanarak, şehirdışı ve yurtdışından İstanbul a estetik ameliyat olmak üzere gelmeyi planlayan hastalara yönelik kısa bir rehber oluşturmaya çalıştım.


        İSTANBULA GELMEDEN ÖNCE...:

Ameliyata uygun bir hastamısınız? Bir estetik ameliyat olmak istiyorsunuz, ama acaba bu ameliyat için uygun bir hasta mısınız? Bunu öğrenmenin en iyi yolu önceden doktorunuza olmak istediğiniz ameliyat ile ilgili resimlerinizi e-mail ile göndermektir. Örneğin burun estetiği isteyen bir hastanın önden ve yandan bir kaç resmini göndermesi, doktorunuzun ameliyatınızı planlamasına ve neler yapılabileceğini tespit etmesine yarar. Saç ektirmek isteyen bir hastanın göndereceği bir kaç açıdan çekilmiş resimlerinden kaç kök ekilmesi gerektiği anlaşılabilir.

Ameliyat ücretini nasıl ödeyeceksiniz? Bazı klinikler kredi kartı ile ödeme kabul ederken bazı klinikler sadece peşin ödeme kabul ediyor. Bir sürprizle karşılaşmamak için önceden ameliyat ücretini nasıl ödeyeceğinizi önceden sormalısınız.

Otel rezervasyonu ve şehiriçi transferlerinin ayarlanmasını istiyor musunuz? Bir çok klinik şehirdışından ve ülke dışından gelen hastaları için otel rezervasyonu yaptırıp, hastalarını havaalanından aldırabilmektedir. Gelmeden bu konularda da bilgi sahibi olmanız önerilir.

Ameliyatınız hangi hastanede yapılacak, hastane tam teşekküllü bir hastane mi? Sonradan bir sürprizle karşılaşmadan bu konuda da bilgi edinin.

Ameliyattan sonra ne kadar kalmanız gerekecek? Ne kadar ufak bir ameliyat olursa olsun mutlaka her ameliyattan sonra belli bir süre doktorunuzun gözetiminde olmanız gerekir. Örneğin burun estetiğinde konan burun alçısı yada ateli 5-7 gün tutulmakta, bu süre sonunda doktorunuz tarafından çıkarılıp burun üzerine 3 gün kalacak bir bandaj konmaktadır. Şayet ameliyat için ancak 2-3 gün ayırabiliyorsanız burun ameliyatınızın takibi yeterli yapılamaz. Meme küçültme, karın germe gibi bazı büyük ameliyatlarda da hastanın 7-10 gün doktor kontrolünde olması gerekir. Olmayı düşündüğünüz estetik ameliyattan sonra kontrollerinizin kaç gün süreceğini, kaç günde ayağa kalkabileceğinizi mutlaka önceden doktorunuza sorunuz.

Ameliyattan ve kontrollerinizden sonra ülkenize dönerken yüzünüzde bandaj varsa (burun estetiğinden sonra mesela) yapılan kimlik kontrollerinde sorun çıkabilmektedir. Yine yüzünüzdeki bandaj dolayısı ile yakın zamanda ameliyat olmuş olmanızdan dolayı bazı uçak firmaları sizi uçağa almak istemeyebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşabileceğiniz için mutlaka doktorunuzdan ameliyat olduğunuza, yüzünüzdeki bandajın gerekli olduğuna, kontrollerinizin bittiğine ve uçak yolculuğu yapabileceğinize dair imzalı bir yazı alınız. Hatta bu yazı, gideceğiniz ülkenin dillerine de çevrilmiş olursa çok iyi olur.

Mutlaka önce randevu alınız.. Cerrahların her gün belli bir programı vardır ve araya randevusuz eklenen her hasta bu programı etkilemektedir. Ayrıca randevusuz muayeneye gittiğinizde, doktorunuz ameliyatta olabilir ve uzunca bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Özel çalışan cerrahlar, ameliyatlarını çeşitli hastanelerde yaptıklarından, randevusuz muayeneye gittiğinizde doktorunuz uzak bir semtte başka bir hastanede ameliyat yapıyor olabilir. Bu sebeplerden dolayı, doktorunuza başvuracağınız zaman mutlaka önceden randevu alınız..

Doktorunuzu önceden sağlık durumunuz hakkında bilgilendirin ve varsa önemli tahlil ve filmlerinizi yanınızda getirin.. Muayeneye giderken, eğer rahatsızlığınızla ilgili eski röntgen, rapor, bilgisayarlı tomografi, reçete yada geçirilmiş ameliyatların notu var ise mutlaka yanınızda getiriniz. Bu eski rapor ve filmler doktorunuzun sizi değerlendirmesinde çok yardımcı olacaktır..

Randevu günü gelemeyecek iseniz mutlaka doktorunuzu arayarak randevunuzu iptal ediniz..


        DÖVİZ KURLARI:

GÜNLÜK DÖVİZ KURLARI
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası günlük döviz kurları (hafta sonları görüntülenemeyebilir, geçerli olan son kurları merkez bankasının web sitesinden öğrenebilirsiniz):


GÜNLÜK DÖVİZ KURLARI WWW.DOVİZ.COM DA:
Son dakika döviz kurlarını www.doviz.com dan almak için tıklayınız..


ONLINE KUR PROGRAMI İLE DAKİKA DAKİKA BORSA VE DÖVİZ KURLARINI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ:
Türkiyedeki tüm döviz, altın, borsa gibi piyasaları anında takip edebilmek için Online-kur programını kullanabilirsiniz. Online-kur'u indirmek için tıklayınız.        HAVAALANLARI, HAVAYOLU ŞİRKETLERİ:

estetik cerrahi Atatürk havalimanı
estetik cerrahi Sabiha Gökçen havaalanı
estetik cerrahi ONUR AİR
estetik cerrahi ATLAS JET
estetik cerrahi THY
estetik cerrahi AİR FRANCE
estetik cerrahi BRITISH AIRWAYS
estetik cerrahi LUFTHANSA
estetik cerrahi ALITALIA
estetik cerrahi AEROFLOT
estetik cerrahi AZAL        İSTANBUL DA HAVA DURUMU:

estetik cerrahi Meteorolojinin hava tahmini
estetik cerrahi www.wunderground.com hava tahmini

estetik cerrahi TÜRKİYE SICAKLIK HARİTASI - SON 24 SAATestetik cerrahi TÜRKİYE NEM HARİTASI
        İSTANBUL - CANLI KAMERALAR:

İstanbul turistik kameralardan canlı yayın için tıklayınız..
İstanbul trafik kameralarından canlı yayın için tıklayınız..

        İSTANBUL HARİTASI:

Ayrıntılı istanbul haritası için tıklayınız..
http://www.istanbul.net.tr/istanbul-haritasi

        OTELLER:

İstanbul'daki oteller..
İstanbul'daki butik oteller..
İstanbul'daki butik oteller..
Uygulama otellerinde uygun fiyata konaklama..

        KARŞILAMA VE TRANSFER HİZMETİ SUNAN FİRMALAR:

İstanbul airport transfer

        ÜLKELERARASI SAAT FARKLARI:

Hangi ülkede saat kaç?
Ülkelerarası saat farkları

        FOTOĞRAFLARLA İSTANBUL:estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸