estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        MEZOTERAPİ UYGULAMALARI VE MEZOTERAPİ İÇİN KULLANILAN ÜRÜNLER

Revofil Aquashine
Revofil adlı dolgu maddesini üreten Kore'li Caregen firmasının bir ürünüdür. Bu ürün dirilik istenen bölgeye napaj yöntemi ile enjekte edilir, uygulama ayda bir yapılır ve 2-3 uygulama sonrası etkisinin 6-9 ay sürdüğü söylenmektedir.Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.revofil.com).
Renaissance mesoterapi serisi
Renaissance mesoterapi serisi, 6 ürünlük bir seridir.
Raffaello: Cildin diriliğini artırma, ince kırışıklıkların giderilmesi amacı ile yüz, boyun, dekolte, eller, gözaltı morluklarına, saç köklerine, napaj yöntemi ile enjekte edilen, hyaluronik asit, peptidler, aminoasitler içeren bir mesoterapi ürünüdür.
Mona Lisa: Cildin diriliğini artırmak, yapısındaki bozulmaları onarmak ve dolgu etkisi ile kırışıklıkların giderilmesini sağlamak için napaj yöntemi ile enjekte edilen bir mesoterapi ürünüdür. Hyaluronik asit, mikrosferler, resveratrol içerir. Yüz, boyun ve dekolteye uygulanır.
Tiziano: Cildin diriliğini artırmak, dermal lifting sağlamak için enjekte edilen, omega 3-6-9, aminoasitler, hyaluronik asit, omega CTP kompleksi, resveratrol içeren bir üründür.
Michelangelo: Bölgesel incelme sağlamak için uygulanan bir lipoliz ürünüdür. Fosfatidil kolin, deoksikolik asit, karnitin, kafein, lipoik asit, NAC içeren bir üründür. Selülit olan ve bölgesel incelme istenen yerlere uygulanır.
Caravaggio: Yüzeyel bir peeling sistemidir.
Renaissance mask: Yüz cildini canlandırıcı bir yüz maskesidir.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.renaissance-bta.com/).
ZetaVisCL / MCDB106
Zetavisc L aslında bir dolgu maddesi değil, özellikle dekolte bölgesi estetiği için üretilmiş bir mesoterapi maddesidir; şu an ülkemizde ruhsatlı değildir o yüzden yasal olarak uygulanmamaktadır. Hyaluronik asit temelli bir maddedir. İki cc.lik hazır enjektörler halinde kullanıma sunulmuştur. MCDB106 ise (bu ürün de henüz ülkemizde ruhsatlı değildir) çok sayıda amino asit, vitamin, mineral ve ek madde içeren bir mesoterapi maddesidir. Bu iki ürün birlikte kombine edilerek uygulanabilir. Etkileri, cildin eski nem ve elastikiyetini tekrar kazandırmak şeklinde olur. Uygulama, bir mesoterapi tabancası ile yapılabildiği gibi el ile çok sayıda noktaya yüzeyel enjekte etmek suretiyle de yapılabilir.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.rofil.com).
CELLULYSE / CELLULIFT
Bu iki üründe çok sayıda aktif maddeler, mineraller, vitaminler ve çok sayıda yardımcı ek madde içerirler. Uygulama mesoterapi uygulamasıdır, çok sayıda noktaya enjeksiyon şeklinde olur. Her iki ürün de, şu an ilaç olarak değerlendiriyor ve şu an için hiç birisi ülkemizde ruhsatlı değildir; bu yüzden yasal olarak ülkemizde uygulanamaz.
Cellulift, cilde eski gerginliğini kazandırmak için formüle edilmiştir. Özellikle kilo kaybı sonrası, yaşlanma ile ve dış etkenlerin etkisi ile oluşan ciltteki gevşemenin giderilmesi için üretilmiştir. Cellulyse ise özellikle selülitin giderilmesi için formüle edilmiştir. Ürünün içeriği bu amaca yönelik oluşturulmuştur. Uygulama bir lipoliz uygulaması olduğundan enjeksiyon derinliği cellulift ten daha derindir. Bu iki ürün dönüşümlü olarak kullanılabilir; uygulamalar 1 hafta ara ile yapılır.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.rofil.com).
R-FINE
R-fine, mesoterapi şeklinde uygulanan, ciltte gençleşme ve canlanma sağlayan ve hyaluronik asit içeren (15mg/cc) bir üründür. Özellikle gerdan bölgesi, dekolte bölgesi, yüz ve boyuna uygulanır. Kalıcı bir çözüm değildir. Enjekte edildikten sonra içeriğindeki hyaluronik asit, hem cildin kendinde bulunan ve eksilmiş olan hyaluronik asitin yerini alır hem de büyük miktarda su tutarak cildin eski diriliğini ve elastikiyetini kazanmasını sağlar. Hyaluronik asit normalde tüm vücut yapılarında ve ciltte bulunan bir madde olduğundan zamanla yıkılır ve etkisi biter. R-fine ın tek uygulaması ile etkisi 15 günde bitiyor, bu yüzden mutlaka tedavi protokolüne göre uygulanması öneriliyor. Tedavi protokolü ise şu şekilde: 15 gün ara ile 3 kez ve takiben birer ay ara ile 3 kez; 30 G iğne ile yüzeyel dermise 2-4 mm. derinliğe enjekte ediliyor. Enjeksiyonlar tüm alana yayılarak yapılıyor. Genellikle 35-40 yaşlarında uygulanması öneriliyor. Ürünün içerdiği hyaluronik asit bakteriyel fermantasyonla üretiliyor.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (www.famemedicalproducts.com).

RESTYLANE VITAL
Restylane Vital, cilde eski hidrasyonunu, diriliğini ve gerginliğini kazandırmak için, mesoterapi şeklinde uygulanan bir hyaluronik asit içeren bir üründür. Özellikle dekolte bölgesine, boyuna, el sırtına uygulanır. Ayda bir kez olmak üzere, 3-4 kez uygulama yapılır.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.q-medesthetics.com).

MESOLİS - MESOLİS PLUS
Bu ürünler (resimde solda yeşil olan kutu mesolis plus, sağda mavi olan kutu mesolis), Anteis firmasının ürettiği, haluronik asit içeren, cilde oldukça yüzeyel ve yaygın olarak (çok sayıda enjeksiyon ile) enjekte edilen, cildin dermis katmanının nemini korumak ve yeniden gençleşmesini sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. İlk olarak 2006 yılında kullanıma sunulmuşlardır. Biyofermantasyonla üretilen, çapraz bağ içermeyen hyaluronik asit içerirler. Mesolis plus, su tutma yeteneğini artırmak üzere gliserol de içerir.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.anteis.com).TEOSYAL® MESO
Yüz, boyun ve dekolte bölgesinin revitalizasyonu için uygulanıyor; özellikle cilt elastikiyetini, tonusunu ve nemini kaybetmiş hastalara uygulanıyor. Cilde, 1 santimetre aralıklarla çok sayıda multipunktur tekniği ile yaygın olarak enjekte ediliyor (mesoterapideki gibi), cildin yaşlanma etkilerini geciktirmek, kuruluğu önlemek için kullanılıyor. Üç, dört hafta ara ile üç, dört seans şeklinde uygulanıyor, tedavi sonrası üç ayda bir seans olarak etkisi idame ettiriliyor. Kutu içinden 2 adet 1 cc.lik kullanıma hazır enjektör ve 4 adet steril iğne çıkıyor.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.teoxane.com/).ELASTENCE
Yüz, boyun ve dekolte bölgesinin revitalizasyonu için uygulanıyor; özellikle cilt elastikiyetini, tonusunu ve nemini kaybetmiş hastalara uygulanıyor. Hyaluronik asit içerir ve cildin su tutma kapasitesini artırır. Yüzeyel intradermal mikroenjeksiyonlar şeklinde uygulanır. Koruyucu program ve Rejeneratif program olmak üzere 2 ayrı uygulama biçimi vardır. Koruyucu program, 45 yaşın altındaki kişilere uygulanır. Yirmi gün ara ile 2-3 uygulama sonrası iki ayda bir uygulamaya devam edilir. Rejeneratif program ise, 45 yaşın üzerindekilere uygundur; 15-20 gün ara ile 2-3 uygulama yapılır. Daha sonra 2 ayda bir uygulamaya devam edilir.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.inamed.com/).VISCONTOUR
Yüz, boyun ve dekolte bölgesinin revitalizasyonu için uygulanıyor; özellikle cilt elastikiyetini, tonusunu ve nemini kaybetmiş hastalara uygulanıyor. Sculptranın üreticisi olan Sanofi-Aventis in ürünüdür. Hayvansal kaynaklı olmayan hyaluronik asit içerir. Yukarıdaki ürünlerle aynı yerlere uygulanır.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://en.sanofi-aventis.com/).SURGILIFT PLUS
Yüz, boyun ve dekolte bölgesinin revitalizasyonu için uygulanıyor; özellikle cilt elastikiyetini, tonusunu ve nemini kaybetmiş hastalara uygulanıyor. Bakteriyel fermantasyonla üretilen hyaluronik asit içeren bir üründür. Yüzeyel intradermal mikroenjeksiyonlar şeklinde uygulanır. Surgiderm adlı dolgu maddelerini üreten Corneal in bir ürünüdür.
Ayrıntılı bilgi için üretici firmanın web sitesine bakmanızı öneririm (http://www.corneal.com/).


Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
mesotheraphy, mesoliftOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸