estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        CİLDİN ZIMPARALANMASI: DERMABRAZYON

Dermabrazyon, 40'lı yıllardan beri kullanılan, ucunda yüksek devirle dönen kumlu metal uçlar olan bir cihaz yardımı ile cildin törpülenmesi (zımparalanması) işlemidir. Cihazın ucundaki kumlu uçlar, topuz yada silindir gibi değişik şekillerde olabilir. Bu uçların üzeri pütürlüdür. Yüksek hızla döndüğünden değdiği cildin üst katmanını sıyırır; böylece cilt üzerindeki ölü tabaka ile birlikte ciltten kabarık lezyonlar alınmış olur. Dermabrazyon, ciltten kabarık lezyonların yokedilmesi, dövmelerin silinmesi, kırışıklıkların giderilmesi, cilde pürüzsüz bir yüzey sağlamak için kullanılabildiği gibi su çiçeği hastalığı lekeleri, akne skarları gibi ciltte çukur oluşturan izlerin silinmesi içinde kullanılmıştır. Dermabrazyon ile ciltteki bu estetik kusurların bir seferde düzelemiyeceğini hasta bilmelidir. Bir çok vakada iki yada üç kez dermabrazyon uygulamak gerekir. Son yıllarda lazer cihazlarının yaygınlaşmasıyla dermabrazyon daha az kullanılır hale gelmiştir.

Yüz bölgesine dermabrazyon uygulanışı:


Dermabrazyon uygulaması lokal anestezi ile yada genel anestezi ile yapılabilir. Genel anestezi altında yapılacaksa bir ameliyat öncesi yapılan tüm tetkiklerin yapılması gerekir (kan ve idrar tahlilleri, akciğer grafisi vs.. vs.). Dermabrazyon sonunda hafif kanamalı bir yara oluşacağı için son 10 gün içinde aspirin ve benzeri bir ilaç almamış olmalısınız. Dermabrazyondan önceki gece uygulanacak alanı antiseptik bir sabunla yıkamanız önerilir. Genellikle uygulanacağı bölgeye önce bir boya (metilen mavisi) sürülür ve dermabrazyona bu boya tamamen silinene kadar devam edilir. Dermabrazyon sonunda uygulanan yerde geniş bir sıyrık şeklinde hafif kanamalı bir yara oluşur. Üzerine antibiyotikli pomadlı uygun bir pansuman yapılır. Yapılan pansuman uygulanan yere yapışır; bu pansumanın zamanla düşmesi beklenir. Bir kaç gün içinde kenarlarından kalkmaya başlayan pansumanın kalkan kısımları kesilir. Bir hafta içinde tüm pansuman düşmüş olur ve geride bir pembelik kalır. Bu pembelikde bir kaç hafta içinde solarak kaybolur. Dermabrazyondan sonra yağlı ve epitelizan bir krem kullanılması önerilir. Uygulamadan önce ve sonra makro çekim yapabilen bir kamera ile uygulama yapılacak alanın ayrıntılı resimleri mutlaka alınır. Tüm uygulama, uygulanacak bölgenin genişliğine göre 30 dakika ile birbuçuk saat arasında biter. Dermabrazyon sonucu ortaya çıkabilecek komplikasyonlar o bölgede koyu yada açık renkli lekelenmeler, sivilce oluşumu, skar oluşumudur.

Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
dermabrasion, skin ablasion, mechanical skin ablasionOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."


SIK SORULAN SORULAR:

ERKEKLERDE YANAKLARA DERMABRAZYON YAPILDIĞINDA SAKALLAR ETKİLENİRMİ ? SAKALLARDA AZALMA OLURMU?

» Dermabrazyon sırasında sadece cildin en üst tabakası aşındırılmaktadır. Sakal ve diğer kıl kökleri daha derinde bulunduğu için kıl köklerine bir zarar gelmez. Yalnız dermabrazyondan sonra bir süre traş olamazsınız. Yara iyileşirken ise traş bıçağı yerine traş makinesi ile traş olmanız gerekir. Traş bıçağı yeni iyileşen cildin üst tabakasının zarar görmesine yolaçabilir.

KAÇ GÜNDE NORMAL YAŞANTIMA DÖNERİM?

» Dermabrazyon uygulanan alandaki kabuklanmalar ve pansuman yaklaşık 2 haftada düşer. Bu 2 hafta içinde hızla iyileşeceğiniz için ilk hafta işinize gitmemeniz önerilir; ikinci hafta içinde ise kendinizi yeterince dinç hissediyorsanız ağır ağır işinize dönebilirsiniz.

BİR ÇOK ESTETİK AMELİYATTAN SONRA GÜNEŞTEN KAÇINMAMIZI ÖNERİYORLAR. DERMABRAZYONDAN SONRA DA GÜNEŞE ÇIKMAMAK GEREKLİMİDİR?

» Dermabrazyondan sonra cildin pembeliğinin kaybolup eski rengine kavuşması yaklaşık 2-3 ay alacaktır. Bu süre içinde direkt güneş ışınlarına maruz kalmamanız önerilir. Güneşe çıkacaksanız mutlaka yüksek koruma faktörlü bir koruyucu krem kullanmalısınız.estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸