estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        ESTETİK EL KOL-CERRAHİSİ

Son yıllarda artan sayıda el estetiği ameliyatları yapılmakta ve her geçen gün insanların bu konuya ilgisi artmaktadır. Yüzündeki yaşlanma belirtilerini estetik cerrahi ve kozmetik uygulamalarla azaltan, liposuction, göğüs dikleştirme gibi yöntemlerle vücudunda da gençleşme sağlayan insanlar artık yaşlarını ele veren elleri içinde gençleşme yöntemlerini talep etmekte.

Yaşın ilerlemesiyle ellerde yağ dokuda kayıp olur, güneşin yıllar içindeki birikici etkisiyle kahverengi lekeler çıkar, cilt incelir ve gevşer, cildin incelmesi ve yağ dokunun azalmasıyla el kemikleri belirginleşir.

El estetiğinde yapılanlar çeşitli yöntemlerle (peeling, lazer, kriyoterapi, IPL) kahverengi lekelerin silikleştirilmesi, yağ (yada Sculptra gibi dolgu maddelerinin) enjeksiyonu ile el sırtındaki "kemikli" görüntünün giderilmesidir. Hem peeling'in hemde yağ ve/veya dolgu maddesi enjeksiyonunun birkaç seans yapılması gerekir. Bu işlemler ile "yaşlı görüntü" giderilse dahi, tam anlamı ile genç bir kişinin ellerindeki görüntü elde edilemez; yalnız ellerdeki dikkat çeken yaşlılık belirtileri azaltılmış olur.

Bunun dışında ileri yaşdaki insanların yakındıkları bir diğer estetik kusur ise kollarının altındaki sarkmalardır (yarasa kanadı görüntüsü). Bu sarkmalar ameliyat ile alınabilir. Sebebi ya kollarda aşırı yağ toplanmasıdır ki bu liposuction ile düzeltilir; ya da kol cildinde sarkma vardır. Kol cildinde sarkma varsa bu, kol iç kısmından yapılan kol germe ameliyatı ile düzeltilebilir; yalnız kolların iç kısımlarında kol boyunca bir dikiş izi kalacaktır. Kol germe yaptıracak hastaların bu kalacak izi bilmeleri gerekir. Bazı cerrahlar bu uzun izi kabul edilebilir bulmadıklarından bu ameliyatı yapmazlar. Kalacak dikiş izini kabullenen hastalar, kollarındaki sarkmalardan çok şikayetçi ise bu ameliyat yapılabilir. Hastanın dikişleri 2 hafta sonunda alınır. Liposuction ise iz bırakmaz. Liposuction mı, yoksa kol germe mi yapılacağına ancak hasta görüldükten sonra karar verilebilir.


estetik cerrahi Kol germe ameliyatı: Bu ameliyat iz bırakan bir ameliyattır. Bu yüzden kalacak izin hastaya çok iyi anlatılması gerekir. İzi saklamak için tek yapılabilecek şey, izin tam olarak kolun iç kısmına denk gelmesini sağlamaktır; yine de hasta kollarını kaldırdığında kalan izler belirgin şekilde görülecektir.


Bir kol germe vakasının videosu:


Kol germede, günümüzde uygulanabilen bir diğer yöntem de, Thermage uygulamasıdır. Kollarında çok fazla sarkma olmayan hastaların (henüz yarasa kanadı gibi görünmeyen, sarkması fazla olmayan ama kol cildinde gevşeme olan hastaların) Thermage seçeneğini değerlendirmeleri ve doktorlarına bu seçeneği de sormaları yararlı olur. Thermage ile yapılan kol germede iz olmaz. Cihaz radyofrekans teknolojisi ile çalışmakta ve ofis şartlarında uygulanmaktadır. Bir kez uygulanması yeterlidir. Cerrahi olmayan bir yöntem olduğu için özellikle kol germede tercih edilebilir bir yöntemdir. Thermage ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

El sırtındaki kemikli görünümün giderilmesi amacıyla dolgu maddesi (bu videoda sculptra ve radiesse) enjeksiyonu (yabancı kaynaklı bir video):


Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
arm lift, lipofilling, thermageOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸