estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        İRİ MEME UÇLARI KÜÇÜLTÜLEBİLİR

Meme uçlarının irileşmesi, gelişme çağında oluşabildiği gibi doğum sonrası emzirme sebebiyle de oluşabilir. Bayanlar bu estetik kusurun genellikle meme küçültme ameliyatı sırasında düzeltilmesini talep etmektedir. Halbuki bu problem göğüslerde aşırı bir irilik olmadan da olabilir ve genellikle bu sorunun ufak bir estetik girişim ile düzeltilebileceği bilinmez. Sadece meme uçlarında irilik problemi var ise bu sorun lokal anestezi ile yapılan ufak bir girişim ile düzeltilebilir. Ameliyat sırasında süt kanalları korunur, meme ucunun normal hissiyatı korunur ve doğal bir görünüm elde edilir.

Bu ameliyat için bir çok yöntem geliştirilmiştir. Meme ucunun şekline ve büyüklüğüne göre nasıl bir ameliyat yapılacağına karar vermek gerekir. Bunun için mutlaka doktorunuza başvurmalı ve muayene olmalısınız. Ameliyat lokal anestezi ile yapılır ve hastanede kalmayı gerektirmez. Hastalar genellikle ameliyattan hemen sonra evlerine gönderilir. Ameliyatta esas olan doğal görünen ve istediğiniz büyüklükde olan bir meme ucu elde etmektir. Bunu yaparken süt kanallarının ve meme ucunun hissiyatının korunmasına da azami özen gösterilir.

İri meme ucunun küçültülmesinde çok nadiren de olsa iki risk sözkonusudur. Enfeksiyon: Hasta ameliyat sonrası mutlaka antibiyotik kullanır. Bu sebeple enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır. İkinci olarak süt kanallarının kesilmesi akla gelir. Ameliyatta ince aletlerle son derece dikkatli davranıldığından genellikle süt kanalları görülerek korunur. Zaten meme ucu küçültülürken genellikle sadece dış cilt kısmına kesi yapılır; orta kısımdaki süt kanallarına hiç dokunulmaz. Bu ameliyatı olacak kişilerin ameliyattan önceki 10 gün içinde aspirin almamış, sigara içmemiş olması gerekir. Aspirin, kanamalara yolaçarken sigara meme ucuna giden kan akımının bozulmasına yolaçabilir.


Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
nipple reduction


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸