estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        KAVİTASYON İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE İNCELME

estetik cerrahi Kavitasyon uygulaması, bölgesel incelme ve selülit tedavisinde uygulanan, ultrason teknolojisini kullanan, cerrahi olmayan ameliyatsız bir yöntemdir. Bu amaçla üretilmiş yüksek teknolojili özel cihazlarla uygulanır. Cildin dış yüzeyine uygulanan düşük frekanslı ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme (yağ doku içinde oluşan baloncuklar) önce genişleme, sonra patlama yaratır. Bu etkiye Kavitasyon denir.
estetik cerrahi Bu fenomeni daha basit bir örnekle anlatmaya çalışayım.. Bir gemi pervanesi, gemi giderken su altında baloncuklar oluşmasına yolaçar. Bunun sebebi, pervane hızla dönerken, pervanenin bir tarafında basıncın artması, diğer tarafında ise basıncın düşmesidir. Bu sayede dönen pervane, suyun içinde baloncuklar oluşturarak suyu iter ve gemi hareket eder. Dalgıçların vurgun yeme olayı da aynı sebepten olmaktadır; dalgıç hızla su yüzeyine çıkmaya kalkarsa oluşan ani basınç değişikliği, kanında baloncuk oluşmasına yolaçar ve bu baloncuklar dalgıcın damarlarını tıkar. Sonuçta ölüme varabilen felç durumları ortaya çıkar; buna vurgun yeme denir. Suda kabarcık oluşmasının bir diğer sebebi de ısı artışıdır. Isıtıcıda su kaynattığınızda suyun içinde oluşan baloncukları düşünün..
kavitasyon kavitasyon

estetik cerrahi Yani bir ortamda (suda yada yağ dokuda) baloncuk oluşmasının 2 sebebi vardır: ısı artışı yada basınç değişikliği. İşte, kavitasyon cihazları da, yağ hücrelerini patlatmak ve yağı sıvılaştırmak için ultrasonun yağ hücreleri içinde baloncuk oluşturma özelliğini kullanır. Yani basınç ve ısı artışı ile baloncuk oluşma özelliğini yağ hücrelerini patlatmak için kullanırlar.

estetik cerrahi Kavitasyonun yağ doku üzerindeki etkisi: Önce yağ hücreleri içinde baloncuklar oluşuyor, sonra hücreler patlıyor ve yağ sıvılaşarak lenfatik yolla vücuttan atılıyor..
kavitasyon

estetik cerrahi Kavitasyon, yağ hücrelerinin içinde baloncuk oluşmasına yolaçarak patlamalarını sağlar. Yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip eder ve depo yağların yapısını bozar. Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem (idrarla) ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar. Yağın büyük kısmı idrarla atıldığından uygulama sonrası bol su içmek önemlidir..
estetik cerrahi Özellikle bel, karın, göbek, kol ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp eritmek ve selülitli bölgeleri yok etmek amacıyla ses dalgaları kullanılır. Herhangi bir yan etkisi yoktur; çünkü işlem non-invazivdir (ameliyatsızdır). Ekstra bakım gerektirmeden belirgin oranlarda incelme sağlanır. Kavitasyonun en güzel yanlarından biri de damar ve sinir gibi dokulara hiç bir zarar vermemesidir. Kavitasyon cihazları yüksek teknoloji ürünü cihazlardır ve genellikle bu cihazları üreten firmaların mühendisleri asker kaynaklıdır (özellikle Amerikan ve İsrail ordusundan ayrılmış asker mühendisler); yani arka planda askeri teknoloji kullanılmaktadır. Bu cihazların verdiği ultrason, sadece yağ dokuya etki edecek şekilde ayarlanmıştır. Etki, sadece yağ dokuda görülür; yağ hücreleri dışındaki dokularda hiç bir etki görülmez..

estetik cerrahi Kavitasyonun sık uygulandığı alanlar:

kavitasyon

estetik cerrahi Kavitasyon yöntemi güvenli ve acısız bir ultrason uygulamasıdır. Cerrahi işlem gerektirmez. İşlem esnasında işitilen, sadece o kişi tarafından işitilen yüksek bir vızıltı olmaktadır, işlem biter bitmez ses de kesilmektedir. Bu vızıltının sebebi, uygulama sırasında verilen ultrason dalgalarının iç kulaktaki kemikleri titreştirmesidir; bir özelliği yoktur ve uygulama sonunda kesilmektedir.

Kavitasyonun nasıl işlediği animasyonla anlatılmış:

Kavitasyonun nasıl işlediği animasyonla anlatılmış:

Kavitasyon hakkında yabancı kaynaklı ve bilgilendirici bir video:


estetik cerrahi Kavitasyon, iki ayrı yöntem şeklinde uygulanır:

Islak yöntem (Hekim Eşliğinde): Hipoozmolar sıvı enjeksiyonu yardımıyla, yağ hücreleri şişirilir. Böylece sıvılaştırma ve patlatma daha etkin biçimde gerçekleştirilir; buna hipoosmolar lipotomi diyoruz. Bu yöntem ile 1 seansta veya 15 gün aralıklar 3 seansta amaca ulaşılabilir. Bu ıslak yöntem dediğimiz tedaviler daha sonrasında lenf drenaj yöntemleriyle de desteklenir.

Kuru yöntem: Sıvı verilmeden önceden hastaya dahilen su içirilerek (2 litre) o bölge de direk uygulama yapılır, 8-12 seansta sonuç alınır.

estetik cerrahi Uygulama her iki cinse de rahatlıkla uygulanabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.
estetik cerrahi İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissediliyor.
estetik cerrahi Gözle görülür sonuçları da 7. günden itibaren gözlenebilmektedir.
estetik cerrahi Hamile ve emziren kadınlar, Kalp pili ve damarlarında stent bulunanlar, hepatit hastalığı ve karaciğer problemi yaşayanlar, kavitasyon uygulamasına giremezler.estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸