estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        ORTOMORFİK CERRAHİ, KİMLİK DEĞİŞİMİ, TANIK KORUMA PROGRAMLARI

Ortomorfik cerrahi, bir ameliyatı değil, aynı anda yapılan bir çok girişimi kapsar. Tam anlamı, yüzün hem kemik hemde yumuşak dokusuna çeşitli ameliyatlar yapılarak kişinin görünümünün değiştirilmesidir, yüze istenen şeklin verilmesidir. Ortomorfik cerrahiden bahsedebilmek için mutlaka yüzün hem kemik yapısına, hemde yumuşak dokularına girişim yapılması ve kişinin görünüşünde ciddi bir değişim oluşturması gerekir.

Dudak-damak yarığı olan hastalara yapılan ameliyatlar, çene yapısında bozukluk olan hastalara yapılan çene ameliyatları (ortognatik ameliyatlar), kafa şeklinde bozukluk olan hastalara yapılan ameliyatlar (kraniofasiyal ameliyatlar) bu kapsama girer. Kişinin hiç bir estetik sorunu olmasa dahi bu tarz ameliyatlar yapılarak kişinin görünümü değiştirilebilir. Bu ameliyatlara güzel bir örnek, itirafçılara yapılan kimlik değişimi ameliyatlarıdır. Örneğin rinoplasti ile hastanın burun şekli değiştirilebilir, yüzüne silikon protezler yerleştirilerek bazı bölgelerin daha çıkıntılı, bazı bölgelere ise kemik yapı kesilerek/törpülenerek küçültme yapılarak daha küçük görünmesi sağlanabilir, yanak bölgesi dolgun ise ağız içinden girilerek yanak yağları alınabilir; yanak bölgesi çökük ise yağ enjeksiyonu ile bu bölge dolgunlaştırılabilir. Kişinin kulaklarında kepçe kulak problemi varsa ameliyatla bu durum düzeltilebilir. Kişinin kellik sorunu varsa saç ekilebilir. Kısaca kişinin görünüşünü tam anlamı ile değiştirmek mümkündür, fakat bu çok iyi bir planlama ve birden çok estetik ameliyat yapılmasını gerektirir. Diğer bir kimlik değişimi örneği de, kişilere kapsamlı estetik ameliyatların yapıldığı Tv programlarıdır. Bu konu toplumda çok ilgi çektiği için bu tarz multi-estetik ameliyatların yapıldığı Tv programları (Beni baştan yarat-Extreme makeover-A famous face, Swan) yayınlanmış ve oldukça yüksek rating almışlardır.

Ülkemizde ise son yıllarda artan kadınlara yönelik şiddet suçları sonucu artık şiddet gören kadınların da, tanık koruma programlarındaki gibi estetik ameliyatla kimlikleri değiştirilebilmektedir. Mahkemenin onayı ile yapılan bu ameliyatların masraflarını da devlet karşılamaktadır.

Özetle, bu gibi kişinin görünüşünü ileri derecede, tanınmayacak kadar değiştiren ameliyatlar, şu hasta gruplarına yapılır..

Tanık koruma programına alınmış itirafçılar..Planlama için mutlaka hasta görülmeli, fotoğrafları çekilmeli ve fotoğraflar üzerinde yapılabilecek ameliyatlar değerlendirilmelidir. Hastanın yüzünün 3 boyutlu modellenmesi ve bunun üzerinde yapılabilecek değişikliklerin planlaması da yapılabilir. Bu tarz ameliyatlarla kişinin görünüşünde ciddi bir değişiklik gerçekleştirildiğinde kişinin kimliklerindeki resimleri değiştirilmeli ve gerektiğinde emniyet haberdar edilmelidir. Amerikada tanık koruma programındaki kişilere de bu gibi ameliyatlar yapılarak yeni kimlikler verilmektedir. Yalnız tanık koruma programının mantığı estetik ameliyatların mantığından farklıdır; burada kişinin güzelleştirilmesi değil, tanınmaması önemlidir. Yani kişi tanınmaması için gerekirse çirkinleştirilebilir de.. Estetik olarak güzel olması değil, eskisinden farklı olması amaçlanır..

nnn

nnnBu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
orthomorphic surgery, witness protection programOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸