estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        NÖRAL KÖK HÜCRE EKSTRATI İLE CİLT ONARIMI

estetik cerrahi estetik cerrahi Çok yeni bir uygulama olan klonlanmış nöral kök hücre ekstratıyla cilt yenileme, ülkemizde uygulanmaya başlandı. Bu uygulamanın mantığı, kalem şeklindeki özel bir mesoterapi makinası (Triple-M) ile ciltte mikro kanallar açıp, sonra bu bölgeye özel olarak hazırlanmış ve nano-platin partikülleri ile kök hücre ekstratının birleştirilmesi ile oluşmuş nano-kollaidin verilmesi şeklindedir. Bu kollaid sıvı, hücre rejenerasyonu için gerekli olan bir çok maddeyi barındırır. Nano-kolloidin cilde nüfuzu, hem kanalların açılması hem de nano-kolloidin özel bir yöntemle cilt derinlerine iletilmesiyle (elektroportasyon) sağlanır.

estetik cerrahi Sonuçta bu uygulamanın 2 ayrı etkisi var: mesoterapi motoru ile nano-kolloidin verileceği kanallar açılırken cildin kollajen ve elastik lifleri aktive edilmiş olur (bir nevi dermeroller, thermage yada fraksiyonel lazer ile kollajen tabakasının yenilenmesi gibi) ve cildin derinlerine verilen kök hücre ekstratını içeren nano-kolloid, cilt onarımını başlatır. Daha anlaşılır olması amacıyla uygulamayı madde madde anlatmaya çalışayım:

Bir flakon Pepbu:W açılarak içeriği, bir elektro-fitil ve nano-platin partikülleri içeren özel kartuşa konur. Bu kartuşun benzersiz 2 özelliği vardır: içerdiği nano-platin partikülleri ve elekto-fitili. İçinde bulunan özel fitilin elektrik akımı ile yakılması sonucu bir patlama sesi ile Pepbu:W solusyonu, nano-kolloide dönüşür; yani kartuşun içindeki nano-platin partikülleri ile birleşir. Bu işlem, Nanobu:W adlı cihazla yapılır. Nöral kök hücre ekstratını içeren Pepbu:W solusyonu normalde cilde nüfuz etmezken, nano-partiküllerle elektrik akımı yardımıyla birleşmiş olur ve artık cilde nüfuz edebilecek yapıya sahiptir.

Nöral kök hücre ekstratının uygulanacağı bölge dezenfekte edilir ve iğne derinliği ayarlanabilen Triple-M mesoterapi iğne makinası ile kanallar açılır. Bu sırada lokal anestezi yada anestezik krem uygulanabilir, çünkü makina ile kanalların açılışı az da olsa acılı bir işlemdir. Bu işlem sırasında az da olsa noktasal kanamalar ve kanalların açıldığı alan da kızarıklık olacaktır.

İlk aşamada hazırlanmış olan nano-kolloidin cilde verilme işlemi, Nanoin elektroportasyon makinası ile yapılmaktadır. Bu cihaz, nano-platin partikülleriyle birleşmiş kök hücre ekstratını açılan mikro-kanallardan cilt içine itmektedir. Bu etki düşük bir elektrik akımı ile sağlanmaktadır. Uygulama sırasında hasta bir elinde topraklama elektrodunu tutar. Diğer elektrod ise doktor tarafından uygulamanın yapıldığı alanda gezdirilir. Bu sırada kişinin üzerinde metal eşya (saat, takı vs) olmaması gerekir (kolda unutulan saatler, akımın etkisi ile durmaktadır). Diş dolgusu olan kişilerde uygulama sırasında ağızda metalik bir tat alınabilmektedir.

Bu uygulama kalp pili olanlara yapılamamaktadır..

estetik cerrahi Kök hücrenin cilt yenilenmesindeki etkilerinin araştırılması 80'li yıllarda Los Angeles da başlamış. Günümüzde klinik uygulamaları ise heniz yeni başlıyor. Yukarıda uygulamasından bahsettiğim Kök hücre ekstratıyla cilt yenileme uygulaması klinik şartlarında uygulanan ilk uygulama olup FDA, CE ve sağlık bakanlığı onayları vardır. Bu uygulama kiti Güney Kore menşeilidir.

estetik cerrahi Bu uygulamada hazırlanan nano-kolloid, hiç bir şekilde insan hücresi içermemekte, kök hücrelerin laboratuvar ortamında kültüre edilmesinde kullanılan peptid karışımını (kök hücre ekstratını) içermektedir. Herhangi bir hastalık bulaşma riski yoktur. İçerdiği maddelerin bazıları şunlardır: Arbutin, Skutelarin kökü özü, Adenozin, Paeonia özü, Argirelin, Büyüme faktörleri ve peptidleri (KGF: Keratinosit büyüme faktörü/EGF:Epidermal büyüme faktörü/IGF: İnsülin benzeri büyüme faktörü/PDGF: Trombosit kaynaklı büyüme faktörü/FGF: Fibroblast büyüme faktörü/NGF/TGF), Keratin 10, Gliseraldehid-3-fosfat dehidrogenaz, Proteinle birleşik adenilil siklaz, IFP53, T-kompleks protein 1, FK506 bağlayıcı protein 52, ADCY1, Laminin-bağlayıcı protein, 26S proteasome subunit 11, Tripeptit Glutation, Melanostatin, Leupeptin, Gliserin, Xantan gum...

estetik cerrahi Kök hücre peptidi, cilt kırışıklıklarının önlenmesinde, cilt yenilenmesinde, kollardaki faça izlerinin silikleştirilmesinde, ameliyat ve yara izlerinin silikleştirilmesinde kullanılır. Duruma göre haftada bir yada 2 haftada bir uygulanabilir. Standart olarak 8 uygulama tavsiye edilmektedir.estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸