estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        LİPOLİZ

estetik cerrahi estetik cerrahi Lipoliz (Lipolysis), Lipoterapi, lipodissolve veya liposuction iğnesi olarak da bilinir. Lipoliz; narkoz almadan, vücuda herhangi bir bıçak darbesi vurulmadan, vücut ve yüz bölgesindeki yağ birikimlerini yok eden bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir. Lipoterapi yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, sellülit tedavisi, jinekomasti (göğüs büyümesi), lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, gözaltı torbalanmalarında kullanılmaktadır. Genellikle sorunlu bölgelere minimum dört ile altı seans uygulanması gerekmektedir.

estetik cerrahi Lipolizin en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesidir. Lipoliz yönteminde "soya lecithini"nden elde edilen "phosphatidylcholine" maddesi kullanılmaktadır. Bu madde insan vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir. Aslında bu madde yaklaşık on yıldır kolesterol düşürmek amacıyla ilaç olarak da kullanılmaktadır. Yöntemin amacı bu maddeyi yağ fazlalığı olan bölgelere injeksiyon ile vererek arzu edilen bölgelerdeki yağların eritilmesidir. Bu madde vücuda injekte edildiğinde yağ hücresinin zarını eritmektedir. Hücre içindeki yağ, açığa çıkarak karaciğer tarafından yok edilmektedir. Bu yöntemde yağ hücresinin zarı eritildiği için sayısal tipte artan yağ hücresi çoğalmalarında çok etkilidir. Bu nedenle belli bölgelerdeki yağlanma tamamen ortadan kalkar.

estetik cerrahi Lipolizin önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Geçici olarak şişkinlik, hassasiyet, kaşıntı ve morarma olabilir. 48 saat içinde geriler.

estetik cerrahi Lipoliz dünya çapında yapılmış 2000 araştırmanın sonrasında hastalarda uygulanmaya başlanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde başarısız sonuç oranı  %3’ dür. Bunun yanında uygulanan hastaların %72'si daha ilk seansta memnuniyet verici sonuçlara ulaşmıştır. Hastaların % 65'inde selülit gözle görülür oranda azalmış ve  % 70'i ilk dört seansta bir beden incelmiştir.

estetik cerrahi Lipolizin birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle uygulama sırasında genel anestezi gerekmediği için oldukça güvenlidir. Acı vermediği için de çok kolaydır. İyileşme süreci hızlı, uygulamadan sonra kişinin hastanede kalması da gerekmemektedir. Ayrıca  vücutta iz kalmamaktadır. Sadece operasyondan sonra uygulanan yerde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Diğer yağ alma yöntemlerine göreyse oldukça hesaplıdır.

estetik cerrahi Lipolizin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişir. Genellikle sorunlu bölgelere minimum 2-6 seans uygulanması gerekiyor. Hastaların %80'i ikinci seanstan sonra vücutlarındaki değişikliği fark ediyorlar. Her seanstan sonra, vücut doğal yollarla çözülen yağ atıklarını kendi kendine sıfırlıyor.

estetik cerrahi Yapılan ilacın miktarı, bölgeye göre verilecek doz ve doğru şekilde uygulanması çok önemlidir.
estetik cerrahi Bu yöntemin kesinlikle uygulanamayacağı durumlar şu şekilde sıralanabilir :
estetik cerrahi 18 yaşında küçük hastalar,
estetik cerrahi Gebe veya emziren kadınlar,
estetik cerrahi Şeker hastaları,
estetik cerrahi Mevcut bir enfeksiyon geçiren hastalar.


estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸