estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        ENDERMOLOJİK MASAJ UYGULAMALARI (LPG)

LPG sistemi, sellülit tedavisinde, kas spazm ve ağrılarını geçirme amacı ile, uygulandığı bölgede kan ve lenf dolaşımı artırmak için kullanılan özel bir masaj sistemidir. Liposuction (yağ alma) sonrasında ameliyatın etkisini artırma ve ödemlerin hızla geçirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Aslında en uygun uygulama tarzı, liposuction (yağ alma ameliyatı) dan önce bir kür, sonra bir kür şeklindedir.

Bu yöntem Fransa'da trafik kazası sonucu felçli kalan bir mühendisin (mühendisin ismi: Louis-Paul Guitay... Şimdi farkettiniz sanırım LPG kısaltması nereden geliyor!) kendi ihtiyaçları için bir cihaz tasarlamaya başlaması ile doğdu ve yaklaşık 15 yıldır dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Felçli olan mühendis Louis-Paul Guitay, yürüyemediği için bacaklarında ve vücudunun alt kısımlarında yağ dağılımında bozulma olduğunu, bazı bölgelerde aşırı yağ birikimi olduğunu gördü. Bunun üzerine bir masaj cihazı geliştirdi. Bu cihaz daha da geliştirilerek bugünki LPG cihazı halini aldı. Bugün LPG, vücutta baştan ayağa tüm bölgelerde, yağ dağılımında bozukluk olan bölgelerde kan dolaşımını artırmak, selüliti azaltmak ve liposuction'a destek olmak üzere uygulanıyor. LPG esas olarak cilde ve ciltaltındaki yağ kitlesine derin masaj sağlayan hareketli iki parça ve vakum cihazından oluşur. Cihazın vakumu ayarlanabilir. LPG ile,

estetik cerrahi Selülit azalır
estetik cerrahi Vücut konturu düzeltilir
estetik cerrahi Cildin elastikiyeti artar
estetik cerrahi Cildin kan ve lenf dolaşımı artar
estetik cerrahi Uygulandığı bölgedeki toksinler daha kolay atılır
estetik cerrahi Uygulandığı bölge ameliyatlı bir bölge ise (liposuction) ödemi azaltır.

LPG, FDA tarafından sellülit tedavisinde etkili olduğu onaylanan tek üründür. Selülitin sebebi tam olarak anlaşılamamış olsa da genetik yatkınlık, kilo alma, vücutta biriken toksinler, spor yapmama, hormonal değişiklikler, yanlış beslenme, cinsiyet sebebiyle olan yatkınlığın -bayanlarda daha sıktır- sellülit sebepleri arasında olduğu düşünülmektedir.

Sellülitin kilo alıp vermekle ilişkisi zayıfdır. Bir kişi zayıf olabilir ama yine de sellülitleri olabilir. Bu yüzden kilo vermek tek başına sellülite çare değildir.

Liposuction ile birlikte LPG, selülitin en önemli nedenlerini yokederler:

estetik cerrahi O bölgedeki dolaşım bozukluğu giderilmiş olur
estetik cerrahi Yağ dağılımındaki bozukluk düzeltilmiş olur
estetik cerrahi Kan ve lenf dolaşımının artmasıyla o bölgedeki toksinler ve ödem atılmaya başlar.

Selülitin bir diğer önemli sebebi yanlış beslenme ve spor yapmamaktır. Bu yüzden "Liposuction + LPG uygulaması + spor + dengeli beslenme", etkinin kalıcı olması için şarttır.

Seanslar haftada 2 kez uygulanır. Haftada 2'den fazla seansın ek fayda sağlamadığı gösterilmiştir. Her bir seansın süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakikadır. Kişiler 5-6 seansdan sonra LPG uygulanan bölgelerde incelmeyi farkederler. Tavsiye edilen seans sayısı 14-16'dır. Haftada ikişerden toplam 8 hafta LPG uygulandıktan sonra ayda bir kez LPG uygulamasına devam edilmesi tavsiye edilir.

Uygulama sırasında LPG cihazının daha rahat hareket etmesi için özel bir kıyafet (özel bir külotlu çorap) giydirilir. Bu ayrıca uygulamanın daha hijyenik olmasını sağlamaktadır (LPG kürü alan kişi bu çorabı satın alır).

LPG bir kilo verme cihazı değildir. LPG, cildinizin sıkılaşmasını, kontürlerinizin daha düzgün olmasını, beden ölçünüzün incelmesini, uygulanan bölgede kan ve lenf dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bunu daha objektif değerlendirmek için mutlaka uygulama öncesi ve sonrası resimler ve vücut ölçüleri alınır. Uygulama sonrasında kişiler bir rahatlama hisseder. LPG uygulaması lenf akımını da harekete geçirdiği için uygulama yaptıran kişilerin günde en az 2 litre su içmeleri önerilir. Böylece lenf akımı artar, o bölgedeki toksinler atılır, uygulamanın etkileri belirginleşir.

CİDDİ BİR UYARI!
estetik cerrahi Endermologie (LPG), vücut sıkılaştırma, kontur düzeltme için çok başarılı bir cihaz olabilir ama bildiğiniz gibi cihazlar, onları kullananların elinde bir işe yarar. LPG, kullanması hiç te kolay olmayan, oldukça yorucu bir cihazdır. Vücudun her bölgesi için, uygulamanın standart manevraları vardır. Cihazın kullanım kitapçığını gördüğümde, bu cihazı eğitimini almamış biri kullandığında hiç bir işe yaramayacağını anlamış oldum. Kalça bölgeleri için vakumlu kısmın değişik uygulama yönleri vardı, bacaklar için değişik.. Selülit için ayrı uygulanış şekilleri, sıkılaştırma için ayrı uygulanış şekilleri vardı. Hiç şüphesiz bu cihazı ithal eden firma kullanıcılarına eğitim veriyordur ama ülkemizde sık sık bazı merkezler kapanmakta ve cihazlar el değiştirebilmekte. Satılan ve el değiştiren cihazları kullanan kişilerin eğitim durumlarını ise ithalatçı firmanın takip edebilmesinin mümkün olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden LPG uygulaması yaptıracaksanız mutlaka uygulayıcı kişinin bu konuda yeterli eğitimi aldığından emin olunuz.

Sellülit, ciltte portakal kabuğu görünümü yaratan, yağ dokudaki ve ciltaltı katmanlarındaki dolaşım ve dağılım bozukluğu sonucu oluşan ciddi bir estetik rahatsızlıktır. Burada cilt altında aralarında septa denen duvarcıklar bulunan yağ kitlecikleri mevcuttur. Septaların bulunduğu alanlar çökük dururken yağ kitlelerinin yaptığı bombelikler septaların çökük alanları arasından dışarı çıkıntılı durur. Böylece sellülitin bilinen portakal kabuğu şeklindeki görünümü oluşur. Sellülitin, kilo almak yada vermekle ilgisi yoktur; zayıf insanlarda da sellülit olabilir. Hatta kişi spor yaptığı halde sellülit oluşabilir. Bunlar dışında sellülit, hormonal ve yağ dağılımındaki farklılıklar sebebiyle bayanlarda daha sıktır (bayanların 90%'ı selülitten şikayetçidir), fakat bu erkeklerde görülmez demek değildir. Sellülit, ciltaltı yağ dağılımındaki ve o bölgedeki kan ve lenf dolaşımdaki bir bozukluktan oluşur.

Sellülite karşı yapılabilecekler şunlardır:
estetik cerrahi Dengeli beslenme.
estetik cerrahi Düzenli spor.
estetik cerrahi Sterssiz bir yaşam tarzı.
estetik cerrahi LPG uygulamaları.
estetik cerrahi Liposuction.
estetik cerrahi Sellülit önleyici kremler.
estetik cerrahi Çay, kahve gibi kafeinli içeceklerden uzak durmak (çay ve kahvenin selüliti artırdığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır).

estetik cerrahi

Endermolojik uygulamaların etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Aşağıda LPG masaj sistemi ile ilgili son derece saygın tıp dergilerinde yayınlanmış bazı bilimsel çalışmalar görülüyor:
Aesthetic Surgery Journal (March - April 2001) observes the effect of Endermologie when combined with external ultrasound-assisted liposuction (EUAL). Endermologie after EUAL improves results with respect to cellulite and reduces the rate of follow-up revision.
Aesthetic Surgery Journal (November - December 1999) compared the results of Endermologie with those of external ultrasound-assisted liposuction (EUAL) in cellulite reduction and body contouring. EUAL has no role in reducing cellulite. Endermologie is the best choice for cellulite reduction. Endermologie proves to be a non-invasive alternative to body contouring but not as efficient as EUAL.
Aesthetic Surgery Journal (September - October 1999) concluded that Endermologie is recommended post-liposuction to maximize body contouring and reduce structural irregularities.
Aesthetic Surgery Journal (January - February 1999) report on pig tissue layers revealed Endermologie causes a 400% increase in blood flow to the skin, which lasted for more than 6 hours after the end of the treatment. The study also revealed a 300% increase in lymphatic flow in the treated area and lasted at least 3 hours after the treatment.
Aesthetic Surgery Journal (November - December 1998) concluded that Endermologie treatments cause a change in subdermal tissue architecture on pig tissue layers and an increase in production of new collagen by 130% in long term cases, which may be responsible for the smoothing of skin.
Aesthetic Plastic Surgery (March - April 1998) compiled data on 85 women between the ages of 21 and 61 treated with Endermologie, which showed an overall reduction in body circumference and body weight. Circumference reduction averaged 1.34 cm after 7 treatments and 1.83 cm after 14 consecutive treatments. A decrease in body circumference occurred in most cases even with the patients who gained weight.
Aesthetic Plastic Surgery (March - April 1997) studies 22 women between the ages of 24 and 48. All but one of the patients had a decrease in their mean body diameter index upon completion of either 7 or 14 sessions of Endermologie treatments.
Skin Research and Technology (March 1997) monitored the effectiveness of mechanical massage by ultrasound imaging. The study reported a significant smoothening of the dermis-hypodermis interface.

LPG Cellu M6 Key Module tanıtım videosu

LPG tanıtım videosu

LPG nasıl etki ediyor:

Üretici firmanın web sitesine gitmek için tıklayınız.

Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
LPG, endermologie


SIK SORULAN SORULAR:

LPG UYGULAMASI REJİM VE SPORUN YERİNE GEÇEBİLİRMİ?

» Kesinlikle hayır. LPG sırasında spor ve diyet yapılması özellikle öneriliyor.

LPG ERKEKLERE DE UYGULANIYORMU?

» Şüphesiz. LPG'nin erkeklere uygulanmasına engel olacak hiç bir neden yok. Özellikle belin iki yanındaki "love handles" denen bölgelere uygulanıyor.

UYGULAMA AĞRILIMIDIR?

» Güçlü biri tarafından masaj yapılıyormuş gibi hissedersiniz fakat kesinlikle ağrı duyulmaz. Yinede uygulamanın vakum gücü kişiye göre ayarlanabilir.

YAN ETKİLERİ YADA RİSKLERİ VARMIDIR?

» LPG'nin tek riski uygulama güçlü bir şekilde yapıldığı taktirde oluşabilecek hafif morluklardır. Herhangi bir ciddi riski yoktur.

HAMİLE İKEN YAPTIRILABİLİRMİ?

» LPG'nin hamilelikte herhangi bir soruna yolaçtığı bildirilmemiştir. Yinede bu dönemde yaptırılmaması üretici firma tarafından tavsiye ediliyor.

LİPOSUCTİON İLE BİRLİKTE YAPTIRILABİLİRMİ?

» Kesinlikle. Aslında LPG'nin şu an dünyada en yaygın kullanımı liposuction'a destek amacıyla yağ aldırmadan önce ve aldırdıktan sonra -özellikle sonrasında- yaptırılması. Bu etkisi plastik cerrahi dergilerinde yayınlanan makalelerle bilimsel nitelik kazanmıştır. Tüm dünyada liposuction'dan önce kişiyi ameliyata hazırlamak için, liposuction'dan sonra ise lenf drenajını artırmak, yağ dokudaki dağılımı daha homojen hale getirmek ve ödemin hızla çözünmesini sağlamak için yaptırılıyor.
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸