estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        MACS LİFT (Minimally Access Cranial Suspansion Lift)

estetik cerrahiestetik cerrahi MACS LİFT (Minimally Access Cranial Suspansion Lift), daha çok yanak, ağız kenarları gibi yüzün alt kısmına etkili bir yüz germe yöntemidir. Bu ameliyat kısa izli yüz germe olarak ta bilinir; çünkü dikiş izleri sadece kulak önünde kalacak kadar kısadır. Son derece güvenli bir ameliyattır, çünkü sadece yüzün asıcı tabakası olan SMAS tabakasının üstünde çalışılmaktadır. Yüz sinirleri ise SMAS tabakasının altından seyreder, SMAS tabakasına germe yapılan yöntemlerde yüz sinirlerinin yaralanma riski varken, bu tabakanın üstünde çalışılan MACS lift gibi yöntemlerde bu risk yok denebilir. SMAS tabakasına germe yapılan yöntemlerde bu tabaka alttaki dokulardan kaldırılıp (bu sırada hemen altından geçen yüz sinirlerinden dikkatle ayırmak gerekir) yukarı alınırken, MACS liftte SMAS tabakası alttaki sinirlerden ayrılarak kaldırılmaz, direkt üzerine atılan büzdürücü dikişlerle gerilir.

estetik cerrahi Bu ameliyat, özellşkle yanak ve dudak kenarında sarkmanın belirgin olduğu hastalarda etkilidir. Marionette çizgileri denen dudak kenarındaki sarkmalar, MACS liftle düzeltilir. Son yıllarda mümkün olduğu kadar ameliyatsız yöntemler geliştirilmeye çalışılmaktadır. Ameliyatlarda da daha az kesi ve daha az risk alınarak nasıl daha iyi sonuçlar alınabileceği araştırılmaktadır. MACS lift bu çabaların sonucunda geliştirilmiş bir yöntemdir. Riski azdır, kolaydır, daha kısa sürer, iyileşme dönemi daha hızlıdır ve uygun hastaya yapıldığında etkileyici sonuçlar alınabilir.

estetik cerrahi Ameliyat, SMAS tabakasına atılan 3 dikişten ibarettir: biri çene köşesindeki sarkmaları hedefler, biri dudak kenarındaki sarkmaları hedefler (marionette çizgileri), son dikiş ise gözaltı-elmacık kemiği üzerindeki dokuyu hedefler. Bu 3 dikişle çene kenarı, dudak kenarı ve gözaltındaki sarkmalar düzeltilebilmektedir. Tabii bu dokular yukarı yönde gerildiklerinde ameliyatın sonunda ciltte de fazlalık oluşmaktadır. Ameliyatın sonunda kulak önündeki kesi dikilirken 2-3 santimlik bir cilt şeritide buradan alınır.

estetik cerrahi Kanamanın nerede ise hiç olmadığı, kısa süren, risksiz ve iyi sonuç veren bir yöntemdir. Hastalar çok kısa sürede günlük yaşantılarına dönebilirler.

estetik cerrahi Kulak önünde yapılan kesi ve cilt eksizyonu S şeklinde ise bu yönteme de S-lift adı verilmektedir. Aslında S-lift ile MACS-lift arasında bir farkyoktur..

3-D bilgisayar grafikleri ile MACS lift..
3-D bilgisayar grafikleri ile MACS lift.. Bu yöntemi geliştiren Dr. Patrick Tonnard ın animasyonu..


Bilgisayar grafikleri ile MACS lift..


MACS lift ameliyat videosu (malesef ispanyolca)..


MACS lift ameliyatını 3D grafiklerle anlatan başka bir video...


Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
macs liftOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸