estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

&        MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Meme dikleştirme, genellikle planlanışı meme küçültmedeki ile hemen hemen aynı olan bir estetik ameliyattır. Burada da meme başı yukarı taşınır ve dikleştirme sağlanır. Amaç meme dokusunda (örneğin doğum ve emzirme sonrası) sarkma olan kişilerde, memenin eski projeksiyonunu (öne doğru çıkıklığını) ve dikliğini sağlamaktır. Bu ameliyatta meme dokusu çıkarılmaz, memenin dolgunluğunu sağlamak için kullanılır. Bazı vakalarda meme dokusunda küçülmede vardır ve memede dolgunluğu sağlamak için silikon meme protezi de koymak gerekebilir. Özellikle meme dokusu (örneğin emzirmeden sonra) atrofiye uğramış, incelmiş hastalarda bazen varolan meme dokusu, dikleşmeyi sağlamaya yetmez; bu durumda hem dikleştirme hemde ufak bir implant ile meme büyütme yapmak gerekir.


&        MEMEDE SARKMANIN DERECELENDİRİLMESİ

Memenin ptozu (sarkıklığı), kabaca memedeki sarkmayı ifade eder. Tabii belli ölçümlere göre bir memede sarkma var diyerek bunu derecelendirebiliriz. Hamilelikdeki kilo alma, oluşan hormonal değişimler, gebelikten sonra hormonal değişimlerin geri dönüşü ve alınan kilonun hızla verilmesi göğüslerdeki sarkmayı artırır. Estetik cerrahi açısından bir göğüsde sarkma var diyebilmek için meme başının, meme altı hattının altına düşmesi gerekir. Meme başının bu hatta göre seviyesine bakılarak derecelendirme yapılır.


estetik cerrahi Birinci derece ptoz (sarkma), resimde A: Meme başı hemen meme altı seviyesindedir.
estetik cerrahi İkinci derece ptoz (sarkma), resimde B: Meme başı, meme altı hattının iki-üç santim altına kadar inmiştir.
estetik cerrahi Üçüncü derece ptoz (sarkma), resimde C: Meme başı, meme altı hattının üç-dört santimden daha aşağısındadır, yere doğru yönelmişdir.
estetik cerrahi Yalancı ptoz (yalancı sarkma): Meme başı, meme altı hattının üzerinde olsa bile meme dokusunda sarkma vardır. Glandüler sarkma da denir.

Meme dikleştirme ameliyatının nasıl yapıldığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz:


Meme dikleştirme ameliyatının nasıl yapıldığını gösteren 3 boyutlu bir animasyon. Sol camı kırmızı, sağ camı mavi bir gözlükle bakarsanız 3 boyutlu seyredebilirsiniz..:Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
mastopexy, breast ptosis


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸