estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        MİKRODERMABRAZYON: CİLDİ AŞINDIRMANIN PRATİK VE ACISIZ BİR YOLU

Cildimiz, hayatımız boyunca bir çok dış etkenle karşılaşır ve vücudumuzu dış ortamın zararlı etkilerinden korur. Cildin en dış tabakası olan stratum corneum, bu dış etkenlerden en fazla etkilenen katmandır. Cildin bu hasar görmüş, ipeksi dokusunu kaybetmiş tabakasına eski canlılığını kazandırmak, bu en üst katmanı aşındırmakla, soymakla sağlanabilir. Soyma işlemi için bir kaç değişik yöntem vardır. Lazer uygulamaları, dermabrazyon, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling bunlardan bir kaçıdır ve bu yöntemlerin ayrı ayrı kullanım yerleri vardır. Bir vakaya lazer uygulamak gerekirken bir diğerine peeling uygulamak gerekebilir. Mikrodermabrazyon ise özel bir cihaz yardımı ile aluminyun oksit yada tuz kristallerini başınçlı bir şekilde püskürtmek yoluyla cildi soyma işlemidir ve cildi son derece kontrollü soymamıza olanak verir (son yıllarda kristal püskürtmek yerine ucunda hızlı hareket eden metal bir törpü olan modellerde üretilmiştir). Cihaz ucundan aluminyum kristalleri basınçla püskürtürken bir yandan da emer, böylece hem aluminyum -yada tuz- kristalleri hem de soyma işlemi ile dökülen ölü cilt hücreleri ortamdan uzaklaştırılmış olur. Kristallerin püskürtülme basıncı ve kristalleri püskürten ucun cilt üzerindeki hareket ve soyulan bölgelerdeki geçiş sayısı ayarlanarak soyma işleminin derinliği ayarlanır.

Mikrodermabrazyon, ince cilt kırışıklıklarını yoketmek ve cildin diriliğini artırmak için ideal bir kozmetik uygulamadır, her cilt tipine güvenle uygulanabilir. Genellikle, aralarda cildin yenilenmesine izin verecek kadar zaman (7 ila 10 gün kadar) koyarak 4 ila 12 uygulama yapılır. Yine de, uygulamanın ne şekilde yapılacağına estetik adayı kişiyi muayene ederek karar vermek gerekir.

Bir iki konuya dikkat edildiği taktirde mikrodermabrazyon uygulamasının herhangi bir riski yoktur. Örneğin kişi lens kullanıyorsa yüze uygulanacak mikrodermabrazyon öncesinde lenslerin çıkarılması gerekir. Yine, uygulama öncesi yüz makyajdan arındırılmış, cilt iyice temizlenmiş olmalıdır. Cilt üzerinde makyaj malzemesi, yağ tabakası varsa mikrodermabrazyonun etkisi azalır.

Mikrodermabrazyon uygulaması anestezi gerektirmez. Uygulama acısızdır; bazı hastalar gıdıklanıyor gibi bir his duyarlar. Hasta yarı oturur pozisyonda oturtulur ve uygulamanın yapılacağı alanlar bir el ile gergin tutulurken diğer el ile uygulama gerçekleştirilir. Mikrodermabrazyon en sık göz kenarlarındaki, dudak kenarlarındaki ve yanaklardaki kırışıklıklara uygulanır. Tüm uygulama yarım saat kadar sürer. Mikrodermabrazyon uygulamasının sonunda uygulamanın yapıldığı yerlerde hafif bir kızarıklık ve hafif bir yanma oluşur; bu tamamen normal bir durumdur ve kısa sürede kaybolur. Hasta uygulama sonrası uygun bir nemlendirici krem kullanmalıdır. Uygulama öncesinde kollajen enjeksiyonu gibi bir dolgu maddesi uygulaması yapılmamış olmalıdır.

Mikrodermabrazyon ile ciltteki ince kırışıklıklarda ve lekelerde düzelme sağlanır; akne skarı gibi derin izler silikleşir, cilt daha gergin ve parlak bir görünüme kavuşur. Mikrodermabrazyon, ağrısız, hiç bir yan etkisi olmayan, narkoz almayı gerektirmeyen, bir iyileşme dönemine gerek kalmayan, masrafı diğer bir çok yönteme kıyasla daha az olan bir yöntemdir.

Yüz bölgesine mikrodermabrazyon uygulanışı:Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
microdermabrasion


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸