estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        KOMBİNE FACELİFT AMELİYATLARI
estetik cerrahi
estetik cerrahi O kadar çok yüz germe yöntemi vardır ki, son yıllarda bilimsel dergilerde bu yöntemlerin sınıflamaları ile ilgili makaleler yayınlanmaya başlamıştır; yani sistematik bir şekilde sınıflama yapılacak kadar çok yöntem vardır. Bu kadar çok yüz germe yönteminin olmasının elbette bir sebebi var: yüzdeki yaşlanma ve sarkma belirtileri kişiden kişiye çok değişir, bunun yanında plastik cerrahların arasında da yüzdeki yaşlanmanın fizyolojisi hakkında görüş birliği yoktur. Bu iki noktayı şöyle açalım:

Yüzdeki yaşlanma belirtileri kişiden kişiye çok değişir: Yüzdeki yaşlanma belirtilerinin genellikle göz çevresinde başladığı kabul edilse de bu herkes için geçerli olan bir kural değildir. Bazı hastalarda göz çevresinde hiö bir sorun yokken dudak kenarları sarkmaya başlar, çenenin iki yanında yanak derisi aşağıya meyleder. Bu gibi hastalarda tabii ki yüzün alt yarısına etkili bir yüz gençleştirme işlemi yapılmalıdır; hatta, boyunda sorun varsa ameliyat planına boyun germe de eklenebilir. Bazen de yaşlanma belirtileri, beklendiği gibi yüzün üst yarısında başlar; kaşlar düşer, gözaltı torbaları oluşur. Bu durumda da yüzün üst yarısına etkili yöntemlerle ameliyat planlanmalıdır. Bu sebeplerden yıllar içinde, yüzün çeşitli bölgelerine etkisi olan farklı onlarca yüz germe yöntemi tarif edilmiştir.

Plastik cerrahlar arasında yaşlanmanın fizyolojisi hakkında görüş birliği yoktur: Malesef yıllar süren anatomik ve fizyolojik çalışmalar, geçmiş iki dünya savaşında elde edilen cerrahi tecrübelere rağmen bugün halen plastik cerrahi uzmanları arasında yüzün nasıl yaşlandığı ve bu yaşlanma etkilerinin nasıl geri alınacağı hakkında fikir birliği yoktur. Kimi cerrahlar yaşlanmanın etkisini geri çevirmek için yüzün geriye doğru gerilmesi gerektiğini söylerken, kimisi de hiç geriye doğru germe yapmaya gerek olmadığını, tüm dokuları dosdoğru yukarı yönde germenin doğru olduğunu söylerler. Bu fikir ayrılıkları yüzünden bir çok farklı yüz germe yöntemi tarif edilmiştir (gerçekten, bence sanırım plastik cerrahide ameliyat yöntemi çeşitliliği bakımından rekor meme küçültmede, sonra yüz germededir; meme küçültmede bu kadar fazla yöntem tarif edilmesinin sebebi ise dikiş izlerini kısaltma arayışıdır). Bazı yöntemde ameliyatın özü, dokuların yukarı alınması iken, bazısında başın arkasına doğru germe, bazısında da hem yukarı hem de arkaya doğru germedir..

estetik cerrahi Bu arada şunu da belirtmeliyim; bir cerrah her hastasına aynı yöntemi uyguluyorsa mutlaka bazı hastalarda yanlış yöntemi uyguluyor demektir. Her hastanın ihtiyacı farklıdır. Hatta aynı hastada yüzün farklı bölgelerinin farklı yöntemlere ihtiyacı olabilir. Bu yüzden -benim fikrim- bir cerrah mutlaka geniş açılı düşünmeli, bir iki yönteme takıntılı şekilde bağlı kalmamalı ve gerektiğinde bir kaç değişik yöntemi aynı hastada uygulayabilmelidir. Bir çok hastada da genellikle kombine yöntemler uygulandığında çok daha çarpıcı sonuçlar alınabilmektedir. Örneğin, hastanın elmacık kemiği üzerindeki yanak yağ dokusu sarkmış olsun, kaşları düşmüş olsun, yanak yağ dokusu ile birlikte her iki tarafta çene köşelerinde de sarkma olsun.. Bu hastaya yüzün orta kısmındaki sorunlar için (yanak yağ dokusunda sarkma, göz ve kaş bölgesindeki sarkmalar için) orta yüz germe (midface lift) yapılmalıdır. Ama midface lift, çene köşelerindeki sarkmalara etkili olmaz. Bu bölgeler için de MACS lift yada SMAS lift etkili olacaktır. En doğru ameliyat planı Endoskopik midface lift + MACS lift yada Endoskopik midface lift + SMAS lift şeklinde olacaktır. Tabii, burada sadece teorik olarak konuşuyoruz. Önemli olan hastanın doğru analiz edilip nelere ihtiyacının olduğunun tespit edilmesi ve ihtiyaçlara göre doğru ameliyat kombinasyonunun uygulanmasıdır.

Gözkapağı estetiği ve yüz germe ameliyatlarının kombine planlanması:estetik cerrahi Yüzün yaşlanma süreci ve yüz gençleştirme işlemleri çok komplike olduğundan, çoğu hastada sadece tek bir yöntemle hedefin 12 den vurulamayacağını düşünüyorum. Bir çok hastada 2 hatta 3 yöntemin kombine edilmesi gerekebiliyor. Bu kombinasyonları sadece değişik yüz germe yöntemlerinin kombinasyonu olarak ta düşünmeyin; bir çok hastada cilt dokusunda da tazelenme gerekiyor ve peeling gibi bir cilt tazeleyici işlemin eklenmesi gerekebiliyor. Bu hastalarda genellikle yüzün bazı bölgelerinde yağ doku toplanabiliyor (örneğin gıdı ve boyun) ve buralardan yağ almak gerekebiliyor (fasiyal liposuction). Bir çok hastada da yanak alt kısımlarda yağ dokuda atrofi olabiliyor ve buralara bir miktar yağ enjeksiyonu yapmak yüze dirilik katabiliyor.

Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
combined facial rejuvenation, combined face lift surgeriesOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸