estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        SANATÇI PLASTİK CERRAHLAR




Prof.Dr. Ali Barutçu

Pek çok kez kişisel resim ve heykel sergileri oldu. Bindokuzyüzdoksandokuz yılında International Woman Solidarity nin, İzlanda da düzenlediği heykel yarışmasında Çocuk ve Melek heykeli ile birincilik ödülünü kazandı. Nü heykelleri, hat ve taş-hat eserleri çeşitli sergilerde sergilendi. Kasım 2008 de gerçekleştirilen 3.Yara Bakımı Kongresinde de Ebru ve Hat eserleri sergilendi.



Sanatla ilgili kişisel görüşü: "Sanatçı gözü olmayan estetik cerrah başarılı olamaz. Estetik cerrahi kesinlikle bir sanattır."

Prof. Dr. Ali Barutçu
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi
Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D.
25340Balçova,İZMİR
www.alibarutcu.com
bapras@alibarutcu.com

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin, hiç resim eğitimi almamış, amatör olarak resimle uğraşıyor. Tercihi yağlı boya tablo çizmek olmuş. Resimin kendisini dinlendirdiğini belirtiyor ve resimlerinde yeşil rengi fazlaca kullandığını söylüyor. Web sitesinde (http://www.estetiks.com/yagli-boya-tablolar.html) tablolarının bir çoğunu görebilirsiniz. Prof. Dr. Kutlu Sevin, genellikle doğa temasını işlediği resimlerini şiirler eşliğinde sunmuş.





Prof. Dr. Kutlu Sevin
Ankara Üniversitesi Ankara Tıp Fakültesi
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği


Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Mutaf adı sizde neyi çağrıştırıyor? Bir zamanlar müzik dünyasında Ayşa adlı parçası ile patlayan (sanırım ilk parçası ile bu kadar ses getiren bir Mirkelam, bir Tarkan, bir de Özlem Tekin olmuştu..) Prof. Dr. Mehmet Mutaf, kesinlikle (sadece Türkiyede değil, tüm dünyadaki) plastik cerrahi camiasının en sıradışı, en yetenekli isimlerinden birisidir. Kendi bestelerinden oluşan 2 albümü vardır. Şu an kendisi Gaziantep üniversitesi Tıp fakültesi Plastik cerrahi bölüm başkanıdır. Web sitesinde çok hoşuma giden bir sloganı var: "Dünya da mümkünse Gaziantep te de mümkündür.." Bu slogan Mehmet Mutaf ın felsefesini özetliyor. Hatta dünyada mümkün olmayan bir çok şeyi de Gaziantepte mümkün kıldığını biliyoruz..
Ayşa parçasının orjinal klibini aşağıya koyuyorum..
"Not: Bir kongreye gittiniz, baktınız sayın Mehmet Mutaf da kongreye katılanlar arasında. Bu demektir ki gala yemeği müthiş eğlenceli olacak.."




Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi
Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D.
http://www.doctormutaf.com/
doctormutaf@yahoo.com


Prof. Dr. Deniz İşcen

Prof. Dr. Deniz İşcen, suluboya resim yapıyor, genellikle karma sergilere katılıyor. Çok yoğun olamamakla birlikte resimin en çok suluboya (wet teknik) türünde çalışmayı seviyor. İleride emekli olduğunda resimle daha yoğun uğraşmak istiyor..


Doç. Dr. Sühan Ayhan

Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünde doçenttir. İkibin yılında Stockholm'de düzenlenen Eurovision yarışmasında "Yorgunum anla" adlı bestesi ile ve üyesi olduğu Grup S.O.S. in yorumu ile ülkemizi temsil etmiştir. Türkiye bu yarışmada 22. sırada yarışmış, 59 puan alarak 24 ülke arasında 10. olmuştu. Şarkıyı seslendiren Pınar Ayhan, Sühan beyin eşidir. Şarkı sözlerinin bir kısmı Türkçe, bir kısmı İngilizce yazılmış.. Doç. Dr. Sühan Ayhan ın Eurovision a bu ilk katılımı da değilmiş üstelik. Daha önce de bir çok kez Türkiye seçmelerine katılmış.
Dr. Ferhat Göçer in ilk albümünde Dön diyemedim parçasında söz: Ferhat Göçer - Sühan Ayhan yazsa da aslında bu albümün 3. parçası olan Aşkların En Güzeli nin bestesi Doç Dr. Sühan Ayhan ve Dr. Ferhat Göçer e aittir. Albümde bu bilgiler yanlış yazılmış.




Prof. Dr. Sühan Ayhan
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği
Pınar - Grup SOS
Kişisel web sitesi: http://websitem.gazi.edu.tr/msayhan
suayhan@yahoo.com

Doç Dr. Ethem Güneren

Doç Dr. Ethem Güneren in 1991 yılında basılmış "Uslukentli" adlı bir şiir kitabı vardır. Antalya müzesinde 14 mart 1991 tarihinde Hindistan konulu bir fotoğraf sergisi açmıştır. Ayrıca uzman-asistan toplam 13 plastik cerrahın katıldığı güzel sanatlar fakültesi heykel anasanat dalınca yönetilen sanat eğitimi ve özünde heykel eğitiminin plastik cerrahi eğitimine katkısı adlı bir çalışması vardır.

Doç. Dr. Ethem Güneren
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi - Samsun
Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D.
eguneren@omu.edu.tr

Dr. Aydan Ay

Dr. Aydan Ay, ben Bursa Uludağ üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik cerrahi kliniğinde ihtisas yaparken kıdemlim idi. O zamanlar müzikle uğraştığını hatırlamıyorum ama sanırım şu an bir grubu bile var.
Aşağıdaki videoda en sağda görülen basçıdır kendisi. Elinde bas gitar, başında bere ile çok "kuulsun" Aydan; yakışmış..








Dr. Aydan Ay
Bursa devlet hastanesi
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği
aydanay@hotmail.com

Dr. Barış Çakır

Dr. Barış Çakır, şu an İstanbul Memorial hastanesi bünyesinde özel çalışmaktadır. Kendisinin karakalem ve heykel üzerine çalışmaları vardır. Çalışmalarından bazılarını web sitesinde görebilirsiniz.

Dr. Barış Çakır
İstanbul Memorial hastanesi
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği

Dr. Oytun İdil

En son sıra kendime geldi. Ben nerede ise çizimin her şekli, her dalı ile uğraştım. Afiş, çizgi-roman, karikatür, vinyet çizdim; cell-animasyon yaptım (bildiğiniz, saniye başına 24 kare resim çizilen klasik çizgi film), T-shirt baskı deseni çizdim; tıbbi makalelere anatomik çizimler yaptım. Bir ara bilgisayarda 3-D max programı ile 3 boyutlu animasyon yapmakla ilgilendim. Bindokuzyüzseksensekiz-1994 arasında İstanbul Tıp fakültesinde okurken önce amatör olarak sonra profesyonel olarak bir çok dergide karikatür çizdim. Pazartesi günleri Gırgır da Oğuz Aral ın kurslarına katıldım. Çizdiğim dergiler arasında Deli, Pişmiş Kelle, Çarşaf, Horoz, Gırgır, Fırt, Rh+ gibi dergiler vardır. Deli dergisinde Can Barslan, Gani Müjde, Metin Üstündağ; Pişmiş Kelle dergisinde Engin Ergönültaş, Behiç Pek, Memo Tembelçizer gibi mizah ustaları ile çalıştım. 1999 yılından beri pek bir şey çizmiyorum. Şu an vakit buldukça (daha çok geceleri), web teknolojileri ve bilgisayarda grafik tasarımla uğraşıyorum. Bir iki çizimimi aşağıya koyuyorum; daha fazlasını burada bulabilirsiniz..
estetik cerrahi
estetik cerrahi
estetik cerrahi
estetik cerrahi
estetik cerrahi
estetik cerrahi
estetik cerrahi





        PLASTİK CERRAHLARA ÖZEL RESİM VE HEYKEL KURSU (4-6 EYLÜL 2009)

EYBCD nin düzenlediği "Art of Reconstruction" kursu 4-5-6 Eylül 2009 tarihlerinde Memorial Hastanesi nin konukseverliği ile gerçekleştirildi. Avustralyalı sanat öğretmeni Mike Esson tarafından Türk Plastik cerrahlara resim-heykel ve estetik algı kursu verildi. Hastane deposu, geçici bir süre resim heykel atölyesine çevrildi, resim ve heykel için gerekli tüm malzemeler kursiyerlere temin edildi. Meslektaşımız Sn. Barış Çakır ın fikir babalığı ile gerçekleştirilen bu kurs, ülkemizde ilk kez düzenleniyor. Üç günlük kursun ilk gününde Michelangelo nun Davut heykelinin belli kısımları (göz ve çevresi, el, burun, dudak ve çevresi), form, yapı, formdaki boşluklar, oran-orantı gibi özellikler gözönünde tutularak yeniden yapıldı. İkinci gün her cerrah kendi otoportresini hem küçük hem de dev boyutta (yaklaşık 2.5 metreye 2 metre boyutlarında) yaparak oran-orantı hakkında yeni anlayışlar edindi. Ayrıca ikinci gün kartondan kafatası yapılarak parçaların birleşerek bir bütünü oluşturması çalışması yapıldı. Üçüncü ve son gün ise kemik yapıdan başlanarak üzerine yumuşak doku giydirilerek bir büst çalışması yapıldı.


        Op. Dr. Nuri Battal, Lütfi Kırdar Rumeli salonunda Resim sergisi açtı (3-6 Aralık 2009)

Op. Dr. Nuri Battal, 3-6 aralık tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli salonunda gerçekleşen Contemporary Istanbul etkinliğine resim sergisi ile katıldı. Düz tual üzerine yağlı boya kullanarak değişik bir teknik uygulayan Dr. Nuri Battal, tual üzerinde resimlerine hasır yada kumaş gibi değişik bir doku kazandırıyor. Japonya’daki eğitimi sırasında uzakdoğu felsefesinin etkisinde kalan Dr. Nuri Battal, varoluşu geometrik anadolu motifleriyle sorguluyor.





estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸