estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        SIRADIŞI DOLGU MADDESİ UYGULAMALARI


        G-noktası büyütme yada orgazm aşısı

G-noktası büyütme işlemi, son yıllarda Amerika da gitgide yayılan ve kadınlarda orgazmı arttırdığı iddia edilen bir dolgu maddesi uygulamasıdır. Bu uygulama, 1950 yılında Dr. Ernest Gräfenberg tarafından anatomik yeri tarif edilen ve vajen iç-ön yüzünde bulunan, sinir uçları açısından zengin olan ve hayli erojen bir bölge olan G-noktası adı verilen bölgenin, dolgu maddesi enjeksiyonu ile büyütülmesidir. Gerçi, bu uygulama hakkında bilgi veriyorum ama son yıllarda bu uygulamayı artık yapmadığımı da eklemeliyim. Neden? Çünkü tecrübelerime göre bu uygulama pek bir işe yaramıyor. Ben bu uygulamayı ülkemizde ilk yapan hekimlerdenim ve bu konuda fikirlerim yıllar içinde çok değişti. Lütfen G noktası büyütme iğnesi ile ilgili her türlü bilgi ve benim fikirlerimi öğrenmek için buradaki yazıları okuyunuz..        DOLGU MADDESİ ENJEKSİYONU İLE PENİS BAŞININ BÜYÜTÜLMESİ

Bu uygulamanın yapıldığını bilimsel bir dergide (İnternational journal of impotence research - The journal of sexual medicine) yayınlanan bir makaleden öğrendim. Dolayısı ile hemen belirteyim, bu uygulama rutinde yapılan bir uygulama değil, deneysel (bu arada belirteyim, ben de uygulamıyorum). Çalışma, Kore - Seul de, Kore üniversitesi Üroloji kliniğinde yapılmış. Penis boyutları normalin altında olan 100 erkekte penis başına (glans penis) dolgu maddesi enjeksiyonu yapılmış. Dolgu maddesi olarak 2cc. Hyaluronik asit içerikli bir dolgu maddesi (Perlane) kullanılmış. Uygulamadan 1 sene sonra hastalar kontrole çağrılıp penis başı çevresi ölçülmüş ve 14-15 mm. artış tespit edilmiş. Enjeksiyondan sonra penis başında oluşan renk farklılığı -kızarıklık- 2 hafta içinde geçiyormuş. Enjeksiyonlar sonucunda hissiyatın bozulmadığı, özellikle belirtilmiş. Bu uygulamanın başarılı ve güvenli bir uygulama olduğu ama uzun dönem sonuçlarının alınmasının ve üzerinde biraz daha araştırma yapılması gerektiği belirtilmiş. Bu bilimsel çalışmanın tümünü (tam metin ve resimleri ile) buradan okuyabilirsiniz. Not: bu çalışma 2002 den önce yapılmış ve dergide 2003 de yayınlanmış, yeni bir şey değil yani..Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
dermal filler, lip augmentation, permanent filler, injectable fillerOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸