estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        SERBEST KABURGALARIN ALINMASI İLE DAHA İNCE GÖRÜNEN BİR BEL..

Kaburga alınması yıllardır halk arasında efsane haline gelmiş söylentiler sebebiyle tam olarak anlaşılamamış bir girişimdir. En yaygın söylenti bir çok ünlünün (mesele Cher) bu ameliyatı olduğu, böylece ince bir görünüme kavuşmuş olduğudur. Bu doğru değildir. Cher, bu haberi yayan fransız magazin dergisini dava etmiş ve tıbben bu ameliyatı geçirmediğini de kanıtlamıştır. Bu ameliyat, öyle sık yapılan bir ameliyat değildir. Sadece çok çok uygun vakalara yapılabilir. Plastik cerrahlar bu ameliyatın nasıl yapıldığını bilir fakat hayatı boyunca uygun bir hasta gelmediğinden bu ameliyatı hiç yapmamış bir çok plastik cerrah vardır.

Bu ameliyat temelde bir vücut kontur düzeltme ameliyatıdır. Vücudunda incelme isteyen hasta eğer beli geniş ve kısa görünüyorsa bu ameliyat için değerlendirilebilir. Şunu unutmamak gerekir: bu ameliyat ile gerçek anlamda beliniz incelmez, sadece kaburgaların alınması ile göğüs yüksekliğiniz azalacağı için bel yüksekliğiniz artar ve beliniz ince görünür. Yani ameliyat öncesi ve sonrası bel çevresi ölçümlerinde fazla bir değişiklik olmayabilir. Unutmayın ki alınan son kaburgalar bile olsa, bu kaburgalar anatomik olarak bel bölgesine değil, göğüs bölgesine aittirler.

Ameliyat genel anestezi ile, karın germe ameliyatı sırasında yapılır (karın germe ameliyatı ile ilgili daha geniş bilgi almak için tıklayınız). Karın germe ameliyatında karın cildi, iç çamaşır içinde kalacak bir kesiden (sezaryen izinin daha uzunu) girilerek kaburgalara kadar kaldırılır. Bu aşamada en alttaki kaburgalar olan 11. ve 12. kaburgalar alınabilir. Sanıldığından daha kolay bir ameliyattır. Bilindiği gibi kaburgaların büyük çoğunluğu ön tarafta birleşerek göğüs kemiğine yapışırlar. Onbirinci ve 12. kaburgalar ise genellikle ön tarafa uzanmadan kısa kalır ve diğer kaburgalarla birleşmezler; bu yüzden bunlara yüzen (serbest) kaburga denir. Bu kaburgaların alınması göğüs kısmı yüksekliğinin az görünmesine, dolayısı ile belin uzun ve ince görünmesine yolaçar. Kaburgalar hiç bir zaman tam olarak çıkarılmaz, çünkü,

...tam olarak çıkarılmalarına gerek yoktur; belin tam yan tarafını oluşturan kısımlarının biraz gerisine kadar çıkarılmaları belin ince görünmesi için yeterlidir
bu kaburgaların arka kısımları böbrekleri arkadan gelen darbelere karşı korur, bu kısımların çıkarılması hem zordur hem gereksizdir hem de böbrekleri korumasız bırakır...

Bu ameliyata uygun hasta çok dikkatli seçilmelidir, yoksa ameliyattan sonra hastanın vücut görünümü estetik olmayan bir hal alabilir. Kaburgaların alınması kişide bir rahatsızlığa yolaçmaz. Sanıldığı gibi solunum zorlukları olmaz çünkü alınan kaburgalar akciğerler seviyesinin altında kalır. Akciğerler ve göğüs boşluğu 9.-10. kaburga seviseyinde son bulduğu için bu ameliyat sırasında göğüs boşluğu yada akciğerler ile ilgili bir komplikasyon olması mümkün değildir.Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
rib removal


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸