estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        KADIN GENİTAL BÖLGE ESTETİKLERİ


Doğum yırtıklarının tamiri ve vajina daraltılması

Doğumlardan sonra doğum kanalının genişlemesi ve hormonal değişiklikler sonucu vajende gevşeme olabilir. Hastalar bize gevşemiş ve genişlemiş vajen yapısının tekrar sıkılaştırılması için başvurmaktalar. Bu durumda doğum kanalının dış 1/3'ü daraltılabilmektedir. Vajenin tümünü daraltmak diye birşey sözkonusu değildir; çünkü vajen doğal yapısı gereği oldukça fazla esneyebilen ve genişleyebilen bir yapıdadır. Ameliyatla sadece dışa açıldığı kısıma daraltma yapılabilir. Geçirilmiş doğumlar normal yolla olmuşsa, doğum sırasında yapılan epizyotomi'ye (epizyotomi: doğum sırasında, doğumu kolaylaştırmak için vajen girişinin kesilerek açılması) bağlı deformiteler de cerrahi yöntemlerle düzeltilebilir. Genellikle epizyotomi kesileri doğumdan hemen sonra onarılır; fakat düzgün onarılmadıysa vajen girişinde gevşekliğe, küçük dudaklarda şekil bozukluklarına yolaçabilir ve revizyon gerektirebilir. Doğru şekilde onarılmamış epizyotomiler ayrıca kadında cinsel organ görünüşünü de bozabilir. Vajen girişini daraltma ameliyatı, tam teşekküllü bir hastanede, ameliyathane şartlarında, genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyattan sonra 6 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir.


Perfect vagina: Kadınlarda genital estetik üzerine yapılmış enteresan bir belgesel

Kadınlarda genital estetik üzerine yapılmış harika bir belgesel.. Belgeseli 5 dosya halinde aşağıdaki resmi tıkladığınızda açılacak linkten indirebilirsiniz. İndirdiğiniz 5 dosyayı Winrar programı ile (ilk dosyayı sağ tıklayıp Winrar ile buraya açı tıklayarak) birleştirin. Toplam 429 MB lık, 51 dakika 24 saniyelik belgesel dosyası oluşacak. Herhangi bir video izleme programı ile izleyebilirsiniz.
Belgeseldekinden farklı olarak bu ameliyatlar ülkemizde narkoz ile hastane ortamında; ameliyathanede yapılıyor...

perfect vagina


Küçük dudakların küçültülmesi

Kadın genital organının küçük dudaklarının (Labia minor) normalden büyük ve sarkık olduğu durumlarda yapılır. Küçük dudaklar sarktığında ve büyüdüğünde kişinin spor yapmasını ve cinsel ilişkiye girmesini zorlaştırabilir, dar kıyafetler giyerken rahatsızlık hissetmesine yolaçar. Küçük dudaklar hamilelik sırasında büyüyebilir, yaşın ilerlemesi ile büyüyebilir, allerjik sebeplerden büyüyebilir yada doğuştan beri büyük olabilir. Küçük dudaklar ameliyatla küçültülebilir. Burada esas olan dikiş izinin mümkün olduğunca görünmeyecek yerde kalmasını sağlamak ve o bölgede his kaybına yolaçmamaktır. Küçük dudakların küçültülmesi bir kaç yöntemle yapılabilmektedir. Dudakların kenarından bir kısımın çıkarılması, dudakların iç yüzlerinden bir kısımın çıkarılması ve (V) şeklinde bir kısımın çıkarılması bu yöntemlere birer örnektir. Hangi yöntemin kullanılacağına hastayı görerek karar vermek gerekir.
Ameliyat, genel anestezi ile tam teşekküllü bir hastanede ameliyathanede gerçekleştirilir. Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikişlerin alınmasına gerek kalmaz. Ameliyat 1-1.5 saat sürer, 4-5 gün içinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz; fakat 6 hafta kadar cinsel ilişkiye girmemeniz önerilir (hasta bakire olabilir, bu durumda küçük dudakları küçültme ameliyatının kızlık zarına bir zarar vermediği hastaya belirtilir). Ameliyattan sonra bir süre dikiş yerlerinde sızlama hissetsenizde bu geçicidir; ileriki dönemlerde sızlamalar azalacaktır. Ameliyat orgazm olmanızı engellemez, uygun yapıldığı taktirde his kaybına yolaçmaz.


Büyük dudakların ve venüs tepesinin (mons venere) büyütülmesi

Büyük dudakların (Labia major) yağ enjeksiyonu ile büyütülmesi mümkündür. Hastanın, enjekte edilen yağın bir kısmının eriyeceğini ve istenen sonucu elde etmek için ikinci bir seans gerekebileceğini bilmesi gerekir. Aynı şekilde "mons venere" ("venüs tepesi") dediğimiz bölgede yağ enjeksiyonu ile bir miktar şişirilebilir. Bu bölgelerin hafifçe kabarık olması cinsel cazibeyi arttırdığı için büyütülmesi istenmektedir. Ameliyat genel anestezi ile tam teşekküllü bir hastanede ameliyathanede gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra 2 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi yeterlidir.


Büyük dudakların küçültülmesi

Büyük dudakların (Labia major) olması gerekenden fazla iri olması da kişiye rahatsızlık verebilir. Özellikle dar kıyafetler yada mayo giyerken kişi bundan rahatsız olabilir. Burada fazlalık ciltte, yağ dokuda yada her ikisinde birden olabilir. Sebep genellikle doğumlar yada yaşlılıktır. Ameliyat izi büyük ve küçük dudaklar arasında, iç kısımda kaldığından dışarıdan görülmez. Küçültme işlemi tam teşekküllü bir hastanede ameliyathane şartlarında ve genel anestezi ile yapılır, 1.5-2 saat sürer. Hasta genellikle 3-4 günde normal yaşantısına dönebilir. Dört hafta cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir. Ameliyattan sonra bir süre dikiş yerlerinde sızlama hissetsenizde bu geçicidir; ileriki dönemlerde sizlamalar azalacaktır. Ameliyat orgazm olmanızı engellemez, uygun yapıldığı takdirde his kaybına yolaçmaz.


Venüs tepesinin (mons venere) küçültülmesi

Mons venere ("Venüs tepesi") dediğimiz bölge istenenden daha kabarık olabilir. Bu bölgedeki fazla yağ dokusu liposuction ile alınabilir. Böyle ufak bölgelere liposuction yapılacağı zaman genellikle lokal anestezi ile yapılır. Liposuction sonrası bir süre sıkı bir korse giymeniz gerekir. Hasta genellikle işlem sonrası evine gidebilir.


Botulinum toksin ile vajinismus tedavisi

Her ne kadar vajinismus tedavisi plastik cerrahinin ve estetik cerrahinin ilgi alanına girmesede bu sayfayı ziyaret eden okuyucuların bu tedaviden haberdar olması gerektiğini düşünüyorum; çünkü botulinum toksin ile vaginismus tedavisi halk tarafından pek bilinmiyor. Halbuki ufak bir iki enjeksiyonla kişi bu sorunundan kurtulabilir.
Vajinismus, cinsel ilişki sırasında vajinada aşırı kasılma oluşması ve bu kasılma sebebiyle cinsel ilişkinin imkansız hale gelmesidir. Botulinum toksini, kasları felç edici etkisi sayesinde bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Botulinum toksin enjeksiyonundan bir süre sonra kasları felç edici etki tam oturunca kişi normal ilişkiye girebilir hale gelir. Vajen kasları eskisi gibi kasılamadığı için kişi cinsel ilişkiye girebilir. Genellikle bir kez uygulanması yeterlidir. Kişi normal cinsel yaşamını sürmeye başladıktan sonra tekrar uygulanması gerekmez. Toksin enjeksiyonu fiziksel açıdan kesin çözümdür, yalnız kişinin psikolojik olarak cinsel ilişkiye hazır olması için psikoterapi gerekebilir. Bu noktada vajinismusun sadece fiziksel değil, sosyal ve psikolojik bir sorun olduğu hatırlanmalıdır.


Vajina konstrüksiyonu ve rekonstrüksiyonu

Vajina konstrüksiyonu: Vajina doğuştan yoksa bazı cerrahi yöntemlerle vajinanın oluşturulmasıdır. Hasta bayan olup bazı genetik bozukluklar sonucu vajina gelişmemiş olabilir, yada hasta erkektir ve cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirecektir. Bu ameliyatlarda vücudun başka bir yerinden alınan cilt dokusu (bazen kas dokusu) ile vajen oluşturulabilir. Hasta değerlendirildikten sonra uygun ameliyat yöntemine karar verilmelidir.

Vajina rekonstrüksiyonu: Çeşitli sebeplerle doğal yapısını kaybetmiş vajinaya tekrar eski görünüş ve işlevini kazandırmak için yapılan ameliyatlardır. Geçirilen travmalar, kazalar, kanser ameliyatları yada yanıklar sonrası vajinanın hem dış hemde iç yapısı bozulmuş olabilir. Bu durumda hasta muayene edilip uygun ameliyat planlanmalıdır. Bu gibi durumlarda belli bir ameliyat şekli yoktur, hastaya göre bir revizyon ameliyatı planlanmalıdır.


G-noktası büyütme uygulaması (orgazm aşısı, G noktası büyütme)

G-noktası büyütme uygulaması (iğnesi), yada magazin basını diliyle söylersek orgazm aşısı, dolgu maddesi enjeksiyonu ile yapılan çok enteresan bir uygulama. Mantığı çok basit. Cinsel ilişki sırasında vajen iç yüzünde oluşan sürtünme ile uyarılan özel bir bölge olduğu gösterilmiş. Bu bölgeye bildiğiniz gibi G-noktası deniyor. Gerçi nokta deyimi aslında yanlış bir terim, çünkü burası aslında genişçe bir alan ve çok yoğun olarak sinir uçları içeriyor. Bu bölgenin cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılmasını nasıl sağlarız diye düşünen bazı jinekologlar, sonunda bu bölgenin dolgu maddesi enjeksiyonu ile büyütülebileceğini görmüşler; böylece burası, vajen iç yüzüne doğru (dolgu enjeksiyonu ile) daha fazla kabartılarak cinsel ilişki sırasında alınan hazzın artırılması sağlanmış.
G-noktası büyütme hakkında daha ayrıntılı bilgiyi ilgili sayfadan (G-noktası büyütme: G noktası (Grafenberg noktası) büyütme işlemi) edinebilirsiniz..


Hoodectomy: cinsel ilişki sırasında alınan hazzın artırılmasına yönelik bir diğer ameliyat..

Hoodectomy, klitoris i örten cilt kıvrımının ameliyatla alınması (yada küçültülmesi), böylece klitorisin açıkta kalıp duyarlılığının artırılmasına verilen isimdir. Bu uygulamadan bazen kadın sünneti diye de bahsedilir. Aslında teknik olarak bu cilt gerçekten erkeklerdeki sünnet derisinin kadındaki eşdeğeridir. Bu cildin alınması da bir nevi sünnettir; fakat genellikle kadın sünneti diye bahsedilen şey, bazı kuzey ve doğu Afrika ülkelerinde uygulanan, klitorisin tamamen alınması ile uygulanan ve günümüzde medeni ülkelerce yasaklanmaya çalışılan uygulamadır. Halbuki hoodectomy de sadece klitorisi örten cilt alınır ve klitoris dış etkenlere daha açık hale gelir, cinsel ilişki sırasında uyarılması kolaylaşır. Bu ameliyat sonunda klitoris iç çamaşıra sürtünerek gereğinden fazla uyarılabilir ve bu durum rahatsız edici olabilir.


Anal ve genital bölge beyazlatma (anal ve genital bölgedeki esmer cildin renginin açılması)

Bu işlemi, hollywood da bir çok film yıldızının yaptırdığı söyleniyor. Anal ve genital bölge beyazlatma, cildi açık renkli ama anal ve genital bölgesi cildi diğer bölgelerden daha esmer kişilere yapılıyor. Bu bölgedeki cildin esmerliği kendi özelliği olabildiği gibi geçirilen bir gebelik sonucu cildin esmerleşmesi sonucu da olabiliyor. Asıl yapılma amacı, cinsel ilişki sırasında partnere güzel görünmekdir. Bu amaçla üretilmiş bazı özel ürünler var. Bu ürünler ciltte beyazlamaya yolaçan, renk pigment hücrelerini öldüren bazı kimyasallar içeriyor ve zamanla bu bölge cildindeki pigment hücrelerinin fonksyone etmesini engelliyor. Sonuçta anal bölgedeki esmerlik açılıyor, cilt rengi diğer kısımların rengine dönüyor. Bence gerçekten ekstrem bir uygulama olan anal beyazlatma, Amerika birleşik devletlerinde aslında yaygın olarak yapılıyor ama aynı zamanda da bir tabu olarak görülüyor. Örneğin bu uygulamayı yapan estetik merkezlerinin reklamları sansürleniyor Amerika da. Bu konu, televizyon programlarında skeçlere konu olmuş ve bu konuda gerçek bilgi veren çok az kaynak var. Ben bu konuyu burada yazıyorum ama halkımız henüz buna hazır mı diye kendime sormadan da edemiyorum.

Bu konuda bir video var you-tube de:

Anal ve genital beyazlatma, Amerika birleşik devletlerinde, ilk kez Kaliforniya da bir güzellik merkezinde uygulanmış ve 2005 yılında ünlü estetik cerrahi programı Dr. 90210 de yayınlanınca geniş kitlelerce duyulmuş ve popüler hale gelmiş.

Bu uygulama evde yapılabildiği gibi, estetik merkezlerinde de uygulanabiliyor. Anal beyazlatma amacı ile üretilmiş özel ürünleri alıp bu uygulamayı evde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerden birinin resmini yukarı koyuyorum (resimdeki yurtdışında satılan bir ürün ama benzerleri ülkemizde var). Bazı merkezlerde de kendi hazırladıkları özel solüsyonlar kullanılıyormuş. Biz ise hastaya bir kaç krem öneriyoruz. Bu kremlerden nispeten düşük etkili olanlarla tedaviye başlanıyor, perianal bölgede (anal bölge çevresinde) tahrişe yolaçmazsa daha güçlü bir kremle devam ediyoruz. Bu bölgenin cildi hassas olduğundan tedricen, zayıf etkili kremle başlamak gerekiyor..

NOT: Lütfen bu konuda e-mail atarak benden reçete istemeyiniz. Özellikle son zamanlarda bir çok site ziyaretcisi bana e-mail atarak bu kremleri nereden alabileceğini soruyor, reçete yazmamı istiyor. Hastayı görmeden, internet üzerinden e-mail ile reçete yazmak yasal değildir, etik değildir, doğru değildir. Bu konuda kesinlikle yardımcı olamıyorum. Tavsiyem en yakındaki plastik cerrahi yada cildiye uzmanına muayene olup uzman doktora danışarak reçete almanızdır.

Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
reconstructive vaginaplasty, labiaplasty, labiasculpture, labia augmentation, repair of labia, augmentation labiaplasty, reduction labiaplasty, G shot, HoodectomyOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸