estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        İMPLANT İLE POPO BÜYÜTME, KALÇA ŞEKİLLENDİRME, BREZİLYA USULÜ KALÇA ESTETİĞİ

POPO PROTEZİ İLE POPO BÜYÜTME:

Estetik popo protezi, poposunun küçüklüğünden şikayet eden kişilere ameliyatla yerleştirilen bir vücut implantıdır. Burada estetik kusurun sebebi, "popo"da, tıpda "gluteus" olarak adlandırılan, kaba eti oluşturan kasların az gelişmesidir. Bu kaslar az gelişmişse o kişinin "popo"su düz olur, arkaya olan çıkıntı olmaz. Bu durum pantolon giyildiğinde pantolonun arkasının boş kalmasına yolaçar.
Not: bu yazı boyunca kalça protezi yerine popo protezi kelimesini kullanmak zorundayım; çünkü kalça protezi dediğimizde burada bahsedilen protezler, ortopedi ameliyatlarında kullanılan kalça protezleri -kalça eklemi protezleri- ile karışıyor.

İmplant, popo bölgesindeki kasların içine yada arkasına yerleştirilir ve bu bölgenin arkaya daha çıkıntılı ve dolgun görünmesini sağlar. Klasik yöntem, protezin büyük gluteal kasın altına yerleştirilmesidir. Bu bölgenin büyütülmesi için kullanılan protezler, işlev açısından meme protezlerinden farklı değildir; yalnız bu protezler meme protezleri gibi yumuşak değildir, kıvamı oldukça sert silikondan (very cohesive silicone gel) yapılırlar. Bu protezler sert olduğundan herhangi bir patlama yada içindeki maddenin dışarı sızması gibi bir risk yoktur. Protezler sert olmasına rağmen, aynı zamanda kalçada hissedilmeyecek kadar yumuşaktır.

Bu ameliyatın ilk uygulandığı dönemlerde sıradan meme protezleri kullanılmış, daha sonra bu bölgede özel protezlere ihtiyaç olduğu anlaşılmış ve bugün kullandığımız özel "Gluteal protezler" üretilmiştir.

Bu ameliyat, bayanlara özgü bir ameliyat değildir; bayanlar kadar erkeklere de yapılmaktadır. Daha çok kalçalarının arkaya çıkıntılı olmadığını, küçük olduğunu düşünen bayanlara yapılır. Erkek hastalar ise genellikle pantalon giydikleri zaman pantolonun arkasının boş kaldığını söylerek plastik cerrahlara başvururlar. Erkek hastalarda asıl sorun kaba et kısmının hacmini veren gluteus kasının yetersiz gelişmiş olmasıdır; bu hastalarda popo kısmı dümdüzdür, arkaya çıkıntı yoktur, pantolon giyildiğinde hoş olmayan bir görüntü oluşur. Bayanlar kadar erkeklerde de popo bölgesi kişinin cinsel çekiciliğini artıran bir bölgedir. Bir çok bayana kalçası belirgin erkekler çekici gelmektedir. Son yıllarda bu ameliyata ilgi artmıştır.

Ameliyat, genel anestezi ile poponun iki kısmının arasından yapılır. Ameliyat izi, tanga dahi giyilse dışarıdan görülmez.


Teknik detay: Öncelikle hasta çıplak olarak bir tabure yada sandalyeye oturtulur. Oturunca vücut ağırlığını taşıyan kısım bir kalem ile çizilerek işaretlenir (yukarıdaki çizimde 1 numaralı hat). Çizilen bu hat çok önemlidir. Bu hattın altında kalan kısımda bir çok önemli sinir ve damar bulunduğu ve bu alan oturduğumuzda vücut ağırlığını taşıdığından, bu alana protez koymamak gerekir (yukarıdaki çizimde 2 numaralı bölge). Protezin yerleştirileceği alan bu hattın üzerinde kalan kısımdır. Koksiks bölgesinden (kuyruk sokumu bölgesi) yapılan tek insizyondan (kesiden) girilerek büyük gluteal kas altında, protezin yerleştirileceği bir boşluk açılır (Robles'ın planı). Protez, gluteal bölgenin üst kısmına yerleştirildiği için büyük sinir ve damarların yaralanma riski yoktur (not:bazı yayınlarda, protezin, büyük gluteal kas içinde hazırlanan ve daha büyük protez konmasına olanak veren bir plana yerleştirilebileceğinden de -büyük gluteal kas altında değil, bu kasın içine- bahsediliyor). Genellikle iki kaba et arasında kalan yerden yerleştirilmelerinin yanında kalçanın muz hattı denen alt kısmından da bu protezler yerleştirilebilir; yalnız buradan girildiğinde hem önemli bir yapının (damar, sinir) yaralanma riski daha yüksektir, hem de görülür şekilde iz kalacaktır.
İmplantlar ile popo büyütme hakkında daha ayrıntılı bilgi için yeni web siteme bakmanızı öneririm:

AMELİYATTAN SONRA NE ZAMAN POPONUZUN ÜZERİNE OTURABİLİRSİNİZ?
Ben ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün hastaların yan yada yüzükoyun yatmalarını tavsiye ediyorum. Kontrol ve ilk pansuman için 3. yada 4. gün kontrole çağırıyorum. Hasta ilk kontrole geldiğinde pansumanı değiştiriliyor ve ondan sonra yavaş yavaş normal oturmaya başlıyor. Hastalar genellikle 1 hafta sonunda normal oturabiliyor.

İLERİDE İMPLANTIN ÜZERİNE OTURABİLİR MİSİNİZ??
Peki ileride hiç protezi hissediyorlar mı? Bunu şöyle bir örnekle anlatayım. Zamanında kliniğimizde dışarıdan bir ekip estetik üzerine bir belgesel çekmek istedi. Bazı hastalarımızla röportaj yapmak istediler. Ben de hastalarıma sordum. Kabul edenleri çekim günü davet ettik. Belgeselin ilgi çekici olması için çekim ekibi özellikle ilginç vakalarla görüşmek istemişti. Çağırdığımız vakalardan biri de, popo implantı ile popo büyütme yaptığımız bir hastamız idi. Aylardan temmuz yada ağustos idi. Hastamız geldi ve koltuğa kendini arkaya doğru yatarak bıraktı, "Ooof, çok sıcak! Yorgunluktan öldüm!" diyerek su istedi.. Ben hastanın kendisini koltuğa bırakışını gördüğümde içim cız etti; çünkü kendini koltuğa arkaya doğru meylederek bırakmıştı ve tam implantların olduğu bölgenin üzerine oturmuştu. Normalde koltukta dik oturduğunuzda implantlar arkada kalır, yani üzerine oturmazsınız; ama kendinizi arkaya doğru koltuğa bırakırsanız implantların üzerine oturursunuz. Ben de hastanın canı yandı sandım.. Hemen sordum: '*** hanım! Hiç hissetmiyor musunuz implantları? Tam implantların üzerine doğru kendinizi bıraktınız koltuğa!' Hasta hiç ağrı duymamıştı. İmplantları hissetmiyordu, son derece rahattı. Zaten bu tür implantlar için üretici firmalar da şöyle diyor: 'Hasta 3 ay içinde implantın farkındalığını kaybeder. Artık implantı kendi vücudunun bir parçası olarak görür; implantı hissetmez'. Ben, bahsettiğim hastamın koltuğa öyle oturuşunu görmesem, bu kadar rahat olduklarını düşünmezdim. Yaklaşık 2-3 ay içinde artık implantı hiç farketmemeye başlıyorlar..


Ameliyat 1-2 saat sürer. Kalçanın orta kısmında bir iz kalır fakat bu dışarıdan görülebilecek bir dikiş izi değildir. Kesi, kendiliğinden eriyen dikişlerle atılır, böylece ameliyattan sonra dikiş almaya gerek kalmaz.

Ameliyat hakkında bir video (not: bu videodaki bazı bilgiler bugün uyguladıklarımdan farklı.. Örneğin ben bu ameliyattan sonra hiç dren kullanmıyorum, bunun bir sakıncasını da görmedim. Sonra ameliyattan sonra 15 gün normal oturamazsınız demişler, ben hastalarıma sadece 5-7 gün yan yada yüzükoyun yatmalarını söylüyorum..):


Öncesi-sonrası ameliyat sonuçlarını görebileceğiniz yabancı kaynaklı bir video:


Ameliyat hakkında bir video: DİKKAT! AMELİYAT GÖRÜNTÜLERİ İÇERMEKTEDİR..


Uzman doktorlar için bile çok faydalı olacağına inandığım eğitici bir video..


Popo implantları ile popo büyütme nasıl yapılıyor? DİKKAT! AMELİYAT GÖRÜNTÜLERİ İÇERİR...


Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatı. DİKKAT! AMELİYAT GÖRÜNTÜLERİ İÇERİR.POPO BÜYÜTME AMELİYATI OLACAKLARA UYARI!
1- İmplantla popo büyütme sonrası kalçadan iğne yaptırmamanız önerilir. Kalçadan yapılacak iğneler hem implantı delebilir; hem de enjekte edilen ilaç, implantın içine verilirse hastaya hiç bir faydası olmaz. Dolayısıyla bu ameliyattan sonra, eğer kas içi iğne yapılması gerekiyorsa iğnenin bacaktan yada omuzdan yapılması gerekir..


2- Ameliyattan hemen sonraki 1-2 hafta tuvalete otururken taharet musluğuna dikkat etmeniz önerilir. Ameliyat, her iki taraf kaba etin arasından yapıldığından dikiş hattı tam ortadadır. Tuvalete otururken dikkat etmezseniz, ve taharet musluğu biraz uzunsa, taharet musluğu dikiş hattına çarpabilir ve hatta bir kaç dikişin açılmasına neden olabilir. Dikişler kaynayana kadar dikkat edebilirseniz, ilerisi için sorun olmaz. Sadece dikiş hattı iyileşene kadar tuvalete otururken taharet musluğuna dikkat etmelisiniz. Bu olay bir hastamın başına gelmiştir; ameliyattan hemen sonraki günlerde tuvalete otururken musluğa dikkat etmeyen hastamın dikiş yeri taharet musluğuna çarpmış ve buradaki bir iki dikişi açılmış. Kendisi uzak bir yerde oturduğundan ve pansumanını yapabilecek yakını olduğundan olayı bana yansıtmamış. Çok sonra başka bir ameliyat için geldiğinde bu olayı öğrendim.. Bu yüzden, bu ameliyatı olmayı planlayan hastaları bu konuda uyarıyorum: İlk 2 hafta taharet musluğuna dikkat ediniz...Bu ameliyatta kullanılan implantlar genellikle firmalar tarafından 2 tipte üretilirler. Aynen meme protezlerinde olduğu gibi anatomik (popo bölgesine uygun şekilde üretilmiş) ve yuvarlak şekilli protezler vardır. Anatomik protezler 150-480 cc. ; yuvarlak protezler ise 140-300 cc. hacimlerinde üretiliyor (genellikle 200-250 cc'lik protezler bir çok hastada yeterli olur). Ayrıca bu protezlerin de aynen meme protezleri gibi yüzeyi düzgün olan ve pütürlü olan tipleri mevcuttur. Bazı firmalar bu implantları non-steril olarak temin etmektedir. İmplant non-steril geliyorsa ameliyattan önce steril edilmesi gerekir.

İmplantların simetrik konmuş olması çok önemlidir; bu yüzden bir tarafa protez yerleştirilip kesi onarıldıktan sonra diğer tarafa protez konurken, protez, ilk yapılan tarafın tam simetriği olacak şekilde yerleştirilmelidir. Anatomik implantlarda ise simetri yanında protezin yerleştirilme şekli de önemlidir. Anatomik implantlar oblik yerleştirilir, en çıkıntılı kısımları belli bir anatomik seviyede (mons venere seviyesinde) olmalıdır. İmplantların yerleştirildiği kesi hattı en az 3 kat estetik dikiş ile kapatılır, sıkı bir bandaj uygulanır. Hasta 3-6 gün boyunca yüzükoyun yatar. İki, üç gün sonra pansuman değiştirilir.

Kişi ameliyattan sonra tanga dahi giyebilir.

İmplantların konduğu bölgenin özellikleri sebebiyle ameliyattan sonra bir süre sıkıntılı geçebilir. Kişi yürürken, otururken ağrı duyabilir. İyileşme süresi diğer implant ameliyatlarına göre (yüze konan fasiyal implantlar, meme protezleri ile göğüs büyütme ameliyatları gibi..) daha uzun ve sıkıntılıdır. İki hafta sonunda hasta bir kez daha kontrole çağrılır. Dikişler eriyip düşmemişse alınırlar.

Bu ameliyat kalça ve diğer arkada kalan kısımlara yapılacak liposuction ile birlikte uygulanabilir.

Ameliyattan sonra bir ay kadar jimnastik, spor, koşmak, bisiklete binmek gibi ağır fiziksel aktivite yasaktır.

Ameliyat kirli kabul edilen bir bölgeden yapıldığı için mutlaka bir süre antibiyotik kullanılmalıdır. Kişi ilk günlerde yürümede ve oturmada biraz sıkıntı çeker. İlk günlerde kısa yürüyüşler popo kaslarının proteze uyumunu hızlandırdığı için faydalıdır. Kişi ilk haftanın sonunda rahat yürüyebilir ve oturabilir. Protezlerin konduğu bölgede kas gevşedikçe sıkıntılar azalacaktır; bu bir kaç ay alabilir. Protezler tam olarak üzerine oturduğumuz kısıma konmadığından (biraz daha yukarı kısıma yerleştirilirler) ameliyat yerindeki dikişler iyileştikten sonra (10-15 gün sonra) kişi rahatça oturabilir. Ameliyattan sonraki dönemde kalçadan iğne yaptırılacağı zaman o bölgede protezin olduğu akılda tutulmalıdır; mümkün olduğu kadar kalçadan iğne yaptırılmaması önerilir. Her ne kadar protezin içindeki materyal "very cohesive silicone gel" ise ve protezin delinmesi ile doku içine yayılmasa da delinmiş bir protezin yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Enfeksiyon dışında diğer bir potansiyel komplikasyon, protezin yerinden kayması ve yerinin değişmesidir. Protez uygun bölgeye yerleştirildiği sürece bu komplikasyon son derece nadirdir. Ayrıca protezin yerleştirilmesi sırasında kas altındaki ufak damar ve sinirlerin yaralanma riski vardır. Ameliyat uygun teknikle yapıldığında bu gibi komplikasyonlarla karşılaşılmaz, çünkü protez, ameliyat tekniği gereği sinir ve damarların bulunduğu bölgenin daha yukarılarına yerleştirilmektedir. Ayrıca çok çok nadiren de olsa aynı meme protezlerindeki gibi kapsül oluşumu riski bu protezlerde de vardır.


İmplantlar ile popo büyütme hakkında daha ayrıntılı bilgi için yeni web siteme bakmanızı öneririm:


BREZİLYA USULÜ KALÇA ESTETİĞİ

Brezilya usulü kalça kaldırma ameliyatı aslında tümüyle bir "Liposuction+Lipofilling" ameliyatıdır. Bu gibi ameliyatlara "Liposculpturing"de denir (Lipo: yağ, Sculpturing: şekil verme; Liposculpturing: yağa şekil verilmesi). Bu ameliyat güney amerikada yaygın olarak yapıldığından, en fazla uygulayanlar da Brezilyalı plastik cerrahlar olduğundan "Brezilya usulü kalça kaldırma ameliyatı" olarak bilinmektedir. Tekniğin özü, kalçanın yağ alınması gereken yerlerinden (örneğin muz/banana hattından) yağ alınıp, yağ verilmesi gereken yerlere (örneğin kalçanın büyütülmesi istenen yerlerine) yağ enjekte edilmesi (lipofilling)'dir. Bu yöntemle kalçada bir miktar büyüme sağlanabilir fakat liposculpturing'in asıl etkisi, şekil bozukluğu olan kalçalarda şekli düzeltmemize olanak sağlamasıdır. Örneğin banana hattı belirsiz olan, düşük duran kalçalarda buraya liposuction yapıp, alınan yağ yukarıdaki kısımlara verilebilir. Bu şekilde kalçada hem büyüme hemde -muz hattı belirginleştiği için- şekilde düzelme sağlanır, kalça kaldırılmış olur. Kalçalarında şekil bozukluğu olan hastalarda tek başına "Estetik popo protezi" ile görünüş düzeltilemez; bu protez ile sadece kalçada büyüme sağlanır; şekli düzeltmek için "Brezilya usulü kalça kaldırma ameliyatı" yapmak gerekir.


YAĞ ENJEKSİYONU İLE KALÇA BÜYÜTME

Bir diğer kalça büyütme yöntemi de yağ enjeksiyonu ile kalça büyütmedir. Bu ancak hastaya aynı zamanda liposuction yapılacaksa uygulanabilir (hastanın göbeğinde, karnında alınabilecek bol yağ olması gerekir). Alınacak yağ kalçaya enjekte edileceğinden steril alınmalıdır, yani liposuction vakum cihazı ile değil, vakumlu ve kilitli büyük enjektörlerle yapılır. Enjektöre alınan yağ dokusu sıvı kısımdan ayrılır ve aynı enjektörle (ucuna enjeksiyon kanülü takılarak) kalçaya enjekte edilir. Enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmı iki ay içinde erir, fakat kalan kısım kalıcıdır. Bu yöntemle kalçada belli bir miktar büyüme sağlansa da kesinlikle protez ile büyüme kadar etkili değildir ve istenen büyümenin sağlanması için tekrar yağ enjeksiyonu yapılması gerekebilir. Ben şahsen bu yöntemi bir kalça büyütme yöntemi olarak tavsiye etmiyorum ve yapmıyorum. Yalnız, kalçasında şekil bozukluğu olan vakalarda, popo şeklinin düzeltilmesi için uygulanabilir. Bu yönteme Brezilya usulü kalça estetiği denmektedir. Kalçada fazla birikim olan yerden yağ alınıp, çökük olan yerlere enjekte edilir. Bu yöntemle kalça büyümez ama bozuk olan yağ dağılımı düzeltildiği için şekil düzelir. Bu yüzden kalçaya yapılacak yağ enjeksiyonları, büyütme için değil, şekil bozukluklarını gidermek için yapılmalıdır.. Kalça ve popoda net bir şekilde tek seansda, kalıcı olarak büyütme yapmanın tek yolu silikon implantla popo büyütme ameliyatıdır..


DOLGU MADDELERİ İLE KALÇA BÜYÜTME

Dolgu maddeleri ile de popo bölgesine büyütme yapılabilir. Yalnız bu yöntem çok pahalıya çıkabilmektedir. Örneğin Bioalkamid kalıcı bir dolgu maddesidir ve büyük miktarda (200-300 cc) enjekte edilebilir, fakat inanılmaz pahalı bir üründür (Bioalkamid, artık ülkemize ithal edilmiyor). Bunun yanında Macrolane adlı hyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesi daha vardır. Bu ürün de popo ve meme büyütme için kullanılmaktadır. Bu ürünle popo büyütmek de pahalı bir işlemdir; bunun yanında Macrolane kalıcı bir ürün değildir, zamanla erir, etki süresi 12-18 ay kadardır (artık Macrolane de ithal edilmiyor). Yani sonuçta dolgu maddeleri ile de popo büyütme şansınız vardır; ama bu yöntemin büyük dezavantajları da vardır. Bunlar dışında popo büyütmede kullanılan bir de PMMA (polimetilmetakrilat) vardır. Bu ürünle ilgili tecrübem yok...Sonuçta silikon implantlar varken dolgu maddeleri ile kalça (yada meme) büyütme yaptırmak pek mantıklı olmuyor..


KALÇA KALDIRMA AMELİYATI

Kalça dokusu çok fazla sarkmış olabilir. Özellikle ilerlemiş yaş sebebiyle yada aşırı derecede kilo verme sonucu kalça dokusu gözle görülür şekilde sarkabilir. Bu durumda, sadece popo implantı ile popo büyütmek, istenen sonucu almanıza yeterli gelmeyebilir. Büyük ihtimal popoda hacim kaybı da vardır ama asıl sorun sarkmadır. Bir yerde sarkma varsa mutlaka 'asma', 'askılama' veya 'germe' yapmak gerekir. Popo sarkması varsa yapılacak işlem belin arkasından yapılan popo kaldırma ameliyatıdır. Aşağıdaki grafikte ameliyatın ayrıntılarını görebilirsiniz. Ameliyat sonunda belin arkasında bir iz kalacaktır. Bu iz, genellikle giyilen çamaşırlar yada bikini altı ile saklanacak şekilde konumlandırılır... Ayrıca bu izin üzerine dekoratif bir dövme de yaptırabilirsiniz, böylece popo kaldırmanın izi iyice kamufle edilir..


Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
buttock augmentation, gluteal augmentation, gluteal enhancement, gluteoplasty, bio-alkamid, macrolaneOnline soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸