estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        BU TURA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?
north pole

estetik cerrahi Güney kutbuna onlarca firma tur düzenliyor. Emin olun güney kutbu sandığınızdan çok daha kalabalık. Örneğin bizim de uğradığımız Port Lockroy'a günde 2 yolcu gemisi uğruyormuş (Not: Port Lockroy, İngiltere'ye ait bir hediyelik eşya dükkanı. Burası ufak bir ada üzerinde kurulu ve hemen hemen her gezi gemisi buraya uğruyor). Bu firmalardan hangilerinin ülkemizde temsilcisi var bilmiyorum ama güney kutbuna gitmenin en pratik yolu Devrialem tur firmasına başvurmak. Devrialem tur, güney kutbuna tur düzenleyen en büyük firmalardan Hurtigruten'in ve kuzey kutbuna tur düzenleyen en büyük firmalardan Poseidon Arctic Voyages'ın ülkemizdeki temsilcisidir. Tatmin edici bir gezi garantidir.. Yalnız güney kutbu turlarının ekim-kasım-aralık-ocak aylarında yapıldığını ve rezervasyonunuzun en az 6-9 ay önceden yapılması gerektiğini söylemeliyim. Bu turlara ilgi çok fazla ve yerler hemen doluyor. Bu yüzden önceden (en geç mart-nisan gibi) planlayarak rezervasyonunuzu yaptırın..

north pole

estetik cerrahi Bu gibi özel turlara katılmadan önce bazı hazırlıklar yapmak gerekiyor. Fotoğraf, video gibi ekipmanın hazırlığı tamamen sizin keyfinize kalmış. Kimisi basit bir kamera, kimisi profesyonel ekipmanla, tele-objektiflerle falan geliyor. Yanında sadece ipad getirip, herşeyi onunla fotoğraflayan da gördüm. Bunlar dışında tur firması bazı şeyleri yanınızda getirmeniz gerektiğini bildiriyor. Örneğin termal içlikler, rüzgar geçirmeyen eldiven, su geçirmeyen pantolon almak şart. Bu kıyafetleri outdoor mağazalarında, avcılık, sualtı sporları kıyafetleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Özellikle su geçirmeyen pantolon şarttır.

estetik cerrahi Hurtigruten ile güney kutbu:estetik cerrahi Ben yine de genel olarak Antarktika'ya tur düzenleyen firmaların bazılarını yazıyorum:

- Ülkemizden bu tura katılmak için Devrialem a başvurmalısınız..

- Hurtigruten
- Barkeuropa
- Aqua Firma
- Compaigne du ponant
- Rockjumper Birding
- Antarctic Dream
- Heritage Expeditions
- National geographic / Lindblad Expeditions
- Oceanwide Expeditions
- Expedition Sail
- World Expeditions
- Intrepid Travel
- Quark Expeditions
- Adventure Life
- Polar Cruises
- One Ocean Expeditions
- Peregrine Adventures
- Cool Antarctica
- Abercrombie Kent
- Adventure Associates
- Adventure Consultants
- Adventure Network
- Antarctica Cruises
- Adventure Smith Explorations
- Aurora Expeditions
- Expedition Trips
- Regent
- Mountain Travel Sobek
- Zegrahm
- Travel Vantage
- Responsible Travel
- G Adventures
- Tauck Tours
- Imperial Cruises
- Victory Cruises


estetik cerrahi Yukarıdaki firmaların bir çoğu dünya çapında faaliyetleri olan çok büyük firmalar. Bir de güney kutbuna tur düzenleyen ufak gemiler ve küçük firmalar var. Örneğin bir hastam dünyanın çeşitli yerlerine tur yapan bir yatta çalışıyordu (Hanse Explorer). Karayiplerden güney kutbuna kadar bir çok yere, ufak gruplarla tur yapıyorlarmış. Yatları oldukça lüks olduğundan ve 10-14 kişilik ufak gruplarla tur yaptıklarını; genellikle gözden uzak bu tarz bir gezi yapmayı isteyen zengin yada ünlü kişilerin onları tercih ettiğini söylüyordu. Örneğin Bill gates ve eşi, bir grup arkadaşlarıyla güney kutbu turu için onları tercih etmiş. Bill Gates'in tabii ki kendi yatı var (mutlaka çok daha lüksdür); ama güney kutbuna giderken mutlaka o denizlerde tecrübeli bir ekip ve kaptanla yola çıkmalısınız. Ayrıca Antarktikaya gitmek çok farklı hazırlıklar yapmayı gerektiriyor. Bu yüzden güney kutbuna gitmenin en pratik yolu, bu gibi ufak ama lüks yatlarla gitmek.. Ayrıca böyle ufak gruplarla seyahat etmenin başka avantajları da var. Kurallar oldukça esnek, hatta kuralları siz koyuyorsunuz (böyle ufak bir arkadaş grubunun buzlu sularda anadan doğma yüzdüğünü gördüm! Büyük turlarda bunu yapamazsınız, 70'lik, 80'lik teyzeler kalpten gider, izin vermezler); rota sizin isteğinize göre planlanıyor. Ayrıca ufak yatlarla seyahat etmenin başka avantajları da var, örneğin yatın havuzluğundan olta atıp açık denizde balık tutabilirsiniz. Böyle bir gezide açık denizde 2 metrelik bir balığın tutuluşunu gördüm, müthiş bir heyecan.. Diğer yandan şunu da unutmayın: Antarktika'ya gitmek için Drake boğazını geçmek zorundasınız ve bu deniz, dünyanın en tehlikeli denizi sayılıyor (iki büyük okyanusun birleştiği nokta! ve 6-7 metrelik dalgalar sıradan sayılıyor..). Burayı büyük bir gemi ile geçmek her zaman daha güvenlidir. Bu da aklınızda olsun. Güney Amerikanın en güney ucu olan Horn burnunu da göreceksiniz. Burası da, gemicilerin everesti kabul ediliyormuş. Yelkenle yada yatla horn burnunu dolaşıp Güney Amerikanın diğer tarafına geçmek, bir kaptan için çok büyük bir başarı imiş. Bunu yaptığınızda Atlas okyanusu ile Pasifik okyanusu arasında geçiş yapıyorsunuz. Bir kaptan için bunun ötesi yok deniyor..

estetik cerrahi Drake geçidinde sıradan bir gün.. Bu denizi geçmek cesaret ister..estetik cerrahi Drake geçidinde nefis bir fırtına:estetik cerrahi Haberlerde Drake geçidi..estetik cerrahi Biz Antarktika'ya giderkenki havanın berbat hali (fırtına yok, ortalık süt liman... ühühüüü ağlamak istiyorum, kırk yılın başı güney kutbuna gittim, o meşhur fırtınaları, 7-8 metrelik dalgaları göremedim):

     Bir sonraki sayfaya geçmek için tıklayınız..
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸