estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        GÜNEY KUTBUNA GİTTİM, DÖNDÜM! (5 - 22 Aralık 2012)
estetik cerrahi 2011'deki kuzey kutbu gezimden sonra nihayet güney kutbuna da gidip seriyi tamamladım. Artık kendi çapımda da olsa kutuplar konusunda uzman oldum sayılır. Kuzey kutbuna giden Türk sayısı sayılı olsa da, güney kutbuna giden Türk aslında oldukça fazla. Burada gezi günlüğü şeklinde değil de, genel bilgiler şeklinde bilgiler vereceğim. Açık söyleyeyim, güney kutbu turu, kuzey kutbu turuna göre çok daha hesaplı ve bence daha güzel.. Kuzey kutbu turunun özelliği ise gerçekten tam 90 derece kuzey enlemine (coğrafik kuzey kutbu noktasına) gitmek, inanılmaz bir buz kıran gemisi ile seyahat etmek ve kuzey kutbuna giden sayılı Türklerden biri olmak.. İlk kez böyle bir tura gidecekseniz tavsiyem güney kutbu ile başlayın..

estetik cerrahi Güney kutbu ile ilgili yazılar-resimler ve videoların tümünü görmek için buradaki ilk sayfadan başlayıp, sayfa sonlarındaki 'Bir sonraki bölüme geç' tuşlarını tıklayarak tüm güney kutbu macerasını bölüm bölüm izleyebilirsiniz.. Yada sadece belli bölümlere gözatmak isterseniz, aşağıdaki bölümlerden istediğinize bakabilirsiniz..

        BU TURA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?


estetik cerrahi Dünyada bir çok firma güney kutbuna tur düzenliyor. Ülkemizde bu tarz ekstrem turları Devrialem tur firması düzenliyor. Bu gibi turlara gitmek için önceden biraz hazırlık yapılması gerekiyor; devrialemden Niso bey size her konuda yardımcı oluyor..
estetik cerrahi Tıklayınız..        GENEL PROGRAM


estetik cerrahi Bu gibi ekspedisyon turlarında, tur programı ve rotanız günün ve havanın şartlarına göre her an değişebiliyor; hatta aynı firmanın peşpeşe gerçekleştirilen 2 turunda rota değişik olabiliyor. Bu, bazen önceden planlı bile olabiliyor. Örneğin güney kutbu turunda, bazı haftalar daha güneye inerek farklı koylara ve adalara uğruyordu; bu uzun rotalı turlar doğal olarak daha uzun sürüyor. Yani tavsiyem, rezervasyonunuzu yaparken geminizin rotasını iyice sorun; ama tur sırasında da değişiklikler olabileceğini unutmayın. Benim gittiğim turun programı size bir fikir verebilir, aşağıdaki linke tıklayınız...
estetik cerrahi Tıklayınız..        KİŞİSEL ÖNERİLERİM


estetik cerrahi Size ancak bu turlara gitmiş birinin verebileceği öneriler.. Aşağıdaki linke tıklayınız..
estetik cerrahi Tıklayınız..        BUENOS AİRES


estetik cerrahi Bir şehir ancak bu kadar sevimsiz olabilir. Buenos Aires'i hiç sevmedim.. Ama Antarktika'ya gidebilmek için buradan geçmem gerekiyordu, mecburiyetten bir kaç gün takıldım..
estetik cerrahi Tıklayınız..        USHUAİA


estetik cerrahi Arjantin'in güneyindeki doğa harikası! Burasını Buenos Aires'e on kere tercih ederim. Nefis bir doğa, nefis manzaralar, sessiz, sakin bir kent! Ancak C-EEE diyecek kadar kalıp, hızlıca şehir turu atmış olsak da aklım orada kaldı..
estetik cerrahi Tıklayınız..        ANTARKTİKA


estetik cerrahi Dünya üzerinde kuzey kutbu dışında bir hükümetin bulunmadığı, gerçek anlamda medeniyetten uzak 2. yer.. Size gerçekten muhteşem manzaralar ve güzellikler sunuyor. Yalnız, burası kuzey kutbu gibi ıssız değil. Aksine inanılmaz bir gemi trafiği var. Bir çok yerde ülkeler yerleşkeler kurmuş, giderken sağınızdan solunuzdan diğer turların gemileri geçiyor.. Üzerinizden helikopterler uçuyor. Tavsiyem, bu güzellikler bozulmadan gidin, gözlerinizle görün.
estetik cerrahi Tıklayınız..        PENGUNLER VE DİĞER CANLILAR


estetik cerrahi Dünyanın en komik canlıları.. Antarktikanın ağa babaları.. Güney kutbunun tartışmasız efendileri penguenler.. Bunlar dışında inanılmaz bir doğal canlılık var. Kambur balinalar, katil balinalar, squa gibi büyük yırtıcı kuşlar, morslar, foklar vs..
estetik cerrahi Tıklayınız..        TUR EKİBİ VE GEZGİNLER


estetik cerrahi Tur boyunca size yardımcı olacak, sürekli brifingler vererek sizin de kutup uzmanı olmanızı sağlayacak bilim adamları, rehberler vs...
estetik cerrahi Tıklayınız..        MUHTEŞEM MANZARALAR


estetik cerrahi Dünyanın en güzel 10 yeri diye bir sıralama yapsak emin olun antarktika bu sıralamaya üst sıralardan girer. Hele La Maire kanalı mutlaka ölmeden görülmesi gereken bir yer. Güney kutbu turlarına katılacaksanız mutlaka buraya uğrayacağından emin olun (gerçi büyük ihtimal uğrayacaktır, dediğim gibi muhteşem antarktikanın en muhteşem yerlerinden biri burası).
estetik cerrahi Tıklayınız..        ESPERANZA ÜSSÜ (ARJANTİN)


estetik cerrahi Güney kutbunda bir çok ülkenin üsleri var. Herkes bir köşebaşını tutmuş. Benim katıldığım turda bu üssü ilk kez gidilmiş. Buraların bilimsel amaçlı üs olduğu söylense de bunu pabucuma anlatsınlar. Kesinlikle ülkelerin bu tarz üsleri askeri üsler. Daha kıyıya çıkmadan bunu hissediyorsunuz. Ayrıntısını aşağıda linki olan sayfada yazdım.. Bir not: güney kutbunda bence inanılmaz bir serbestlik var. Sanki her ülke diğerlerinin karıştırdığı naneleri biliyor ama birbirlerine karışmıyorlar. Güney kutbu dünyanın en büyük silah deposu olabilir.. Herhangi bir ülke denetimi olmazsa olacağı budur..
estetik cerrahi Tıklayınız..        PORT LOCKROY (İNGİLTERE)


estetik cerrahi Tur sırasında uğradığımız, en şüpheli uğrak yeri. Güya ingilterenin hediyelik eşya dükkanı burası. Neden şüpheli? Aşağıdaki linki tıklayınız, çok enteresan fotoğraflar göreceksiniz: Bu adamlar nereye bakıyor?
estetik cerrahi Tıklayınız..        YOLDA BAŞIMA BUNLAR DA GELDİ!


estetik cerrahi Başıma gelenleri okuyun, siz de yollara düşerseniz bu gibi durumlara hazırlıklı olun..
estetik cerrahi Tıklayınız..

estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸