estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        PORT LOCKROY (İNGİLİZLERİN HEDİYELİK EŞYA DÜKKANI !)
north pole

estetik cerrahi Burası,eskiden soğuk savaş zamanında İngilizlerin askeri üssüymüş. Soğuk savaş döneminin bitmesiyle kapatılmış ve uzun yıllar kullanılmamış. Son yıllarda İngilizler burayı tekrar açmışlar ve hediyelik eşya dükkanı ve postane olarak kullanmaya başlamışlar. Buraya özgü ürünleri alabildiğiniz gibi sevdiklerinize mektup, kart atabiliyorsunuz. Gerçi mektuplar falan 6 ay - 1 senede gidiyormuş ama üzerinde antarktika damgası oluyor.. Ben Portlockroy a inmedim, geminin güvertesinden dışarıyı seyrettim. Bu sırada geminin güvertesinden port locroy u seyrederken gezinin en gizemli olayına şahit oldum. Aşağıda 'Bu adamlar ne yapıyor' başlığı altındaki resimlere bakınız. Bu fotoğrafları ben çektim ve daha önce hiç bir yerde yayınlanmadı. Siz ne dersiniz, bu adamlar orada ne yapıyor acaba?

estetik cerrahi BU ADAMLAR NE YAPIYOR? Alttaki resme bakınız. Bir gariplik görmüyorsanız yavaş yavaş altta sıralanmış diğer resimlere bakınız:

north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

estetik cerrahi Adamların bulundukları yer öyle tırmanılabilecek bir yer değil.. Helikopterle falan konmuş olmalılar. Ayrıca görgü şahidi diğer yolcuların dediklerine göre aslında 3 kişilermiş. Gemiyi gören ilk kişi hemen kaçıp saklanmış. Ben kısıtlı sürede ikisini görüntüledim ama onlar da hemen resimden sonra yokoldular. Benim tahminim orada İngiltereye ait bir gizli askeri üs olduğu şeklinde. Sadece helikopterle gidilebilecek bir yere herhalde turistik tesis yapmamışlardır.

estetik cerrahi Antarktika bence dünyanın en karışık yerlerinden biri. Hiç bir devlet otoritesi yok. Güya devletler arası anlaşmalar var ama bence herkes birbirinin yanlışını görmezden geliyor; çünkü kimse uymuyor o anlaşmalara. Ben iddia ediyorum, dünyanın en büyük silah depolarından biri Antarktika kıtası. Özellikle kıyı bölgeleri kolay erişilebilir olmaları ve herhangi bir devlet otoritesinin olmaması sebebiyle gizli askeri üs kurmaya çok uygun yerler. Gezi sırasında gittiğimiz Esperanza üssü dört dörtlük askeri üstü. Dakika başı oranın bir askeri üs olmadığı tekrarlandı durdu. Bunu söyleyen, 2 metre boyunda azman bir komando. Bize üssü gezdirirken kesinlikle onun götürdüğü yerlerin dışında binalara girmememiz emredildi. Zaten en baştan gemimiz buraya yanaşırken izin alınarak yanaşabildik, üsten izin verilmezse buranın koyuna giremiyorsunuz bile.. Sonra üssü gezerken ortalıkta bir sürü fake (yalancı, içi boş maket) maket gördük. Örneğin askeri jipe benzeyen, kar kızaklarına benzeyen ama içi boş maketlerden ibaret şeylerdi bunlar. Böyle kamuflaj malzemeleri ancak askeri üslerde olur. Bütün büyük ülkelerin antarktikada üsleri var. Buraları iyice sahiplenmek için kendi insanlarını da buralarda yaşatıyorlar. Örneğin Esperanza üssünde 100 arjantinli aile yaşıyor. Güya uluslararası anlaşmalara göre hiç bir ülke antarktika üzerindeki toprakları sahiplenemiyor ama gerçek malesef böyle değil.

estetik cerrahi Ulaşılması çok zor olan tam güney kutbu bölgesinde kimin bilimsel üssü var dersiniz? Amerika birleşik devletlerinin. Buraya sadece çok özel, büyük kargo uçakları ile ulaşılabiliyor. Bu üsse yılda 2-3 kez malzeme ve bilim adamı nakli için uçuluyor; onlar da sadece Antarktika yazında.. Buraya (tam güney kutbu noktasına) turistik gezi yapılmıyor..

estetik cerrahi Port Lockroy adasındaki hediyelik eşyalar.. Kutup kaşiflerinin kullandıkları malzemelerin ve gıdaların aynılarını buradan alabiliyorsunuz.. Resimler National geographic fotoğrafçısı Marsel Van Oosten den..

port lockroy

port lockroy

port lockroy

port lockroy

     Bir sonraki sayfaya geçmek için tıklayınız..
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸