estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        KUZEY KUTUP NOKTASI EKSPEDİSYONU 25 Temmuz 2011

estetik cerrahi estetik cerrahi


estetik cerrahi Bugünün programı bayağı yoğundu.. Gemide güvenlik brifingi verildi ve peşinden tatbikat yapıldı. Acil bir durumda yedi kısa ve bir uzun siren çalıyor ve doğru kabinlerimize gidip kalın kıyafetlerimizi giyiyoruz. Benim binmem gereken kurtarma botu 4 numara imiş.. Herkes kamarasına en yakın kurtarma botuna göre dağıtılmış. Söylenenlere göre böyle bir acil durumda kuzeye kıyısı olan ülkelerden 6 saat içinde helikopterle kurtarma yapılabiliyormuş. Ayrıca kurtarma botlarının kapasitesi 400 kişi civarında. Şu an gemide ise mürettebat dahil 300 civarında insan var..

north pole

north pole

estetik cerrahi Boş zamanlarda gemiyi gezip güverteleri ve merdivenleri öğrenmek iyi oluyor. İlk 2 gün sık sık gemide kaybolduk ama sonra öğrendik bütün yolları. Helikopter nerede durur, yüzme havuzu nerededir; öğrenmenin en iyi yolu bolca gemiyi gezmek.. Resimin 3D halini görebilmek için sol tarafı kırmızı, sağ tarafı mavi gözlük takıp, imleci resimin üzerine getiriniz.

north pole

estetik cerrahi Her odada Tv ve DVD oynatıcı var. Tv nin ayrı bir fonksiyonu daha var. Kanal ayarına aldığınızda gemi idaresince yapılan seyir bilgilerini veren bir yayını izliyorsunuz. Bu ekranda canlı olarak geminin rotası, bulunulan konumun GPS verileri, geminin hızı, hava durumu yayınlanıyor..

north pole

estetik cerrahi Hava halen bozuk. Yağmur azaldı gerçi. Yarına iyice açacağı ve denizde ufak ufak buz kütlelerine rastlayacağımız söyleniyor. Yine de kaptanın dediğine göre hava geçen haftaya göre kötüymüş ve seyir planladıkları gibi gitmezse bir B, hatta C planları varmış. Yine de hava yarın hava açacak gibi görünüyor.

north pole

estetik cerrahi Saat 11:00 gibi hediyelik eşya dükkanına koştum.. Tahmin ettiğim gibi dükkan ağzına kadar doluydu. Herkes satılan ürünler bitmeden yakınlarına hediye almaya koşmuş. Ben de bişiiler aldım..

estetik cerrahi Öğlen yemeği ve botların dağıtılmasından sonra yemek salonunda çay ve kek saati vardı. Bu arada kaptanın "Geminin sağ ve solunda balinaları izleyebilirsiniz" anonsu ile herkes odalarından fırladı. Resmen genel alarm verilmiş gibiydi. Hemen üzerime poları geçirip dürbün ve kameramla güverteye fırladım. Balinaları az çok gördük. Kendilerini pek göstermediler, daha çok nefes alıp verirken su püskürtmelerini görebildik. Yalnız sayıca oldukça fazla balina vardı (benim tahminim 25-50 tane, tur sonunda verilen istatistiklere göre ise 100 tane..). Brifing veren uzman da son 7 senedir bu seferlere katıldığını, şimdiye kadar bu kadar çok balinaya rastlamadığını söyledi.

estetik cerrahi Kambur balinalar, Fin balinaları:north pole

north pole

estetik cerrahi Gemi saati ile saat 17:00 de helikopter hakkında bir brifing verildi. Oldukça uzun bir toplantı oldu. Ertesi günü Franz Joseph adalarına çıkılacağı için helikopter, adalara transferler ve adalardaki geziler hakkında çok ayrıntılı bilgi verildi. Hemen peşinden kaptanın tanışma kokteyli oldu.

estetik cerrahi Akşam tüm yolcular yemekteyken kapılardaki posta kutunuza (dosya gibi bişii) ertesi günün programı bırakılıyor. Programları gördükçe bu gezinin bir dinlenme tatili olmadığını anlamaya başladım. Programlar acaip yoğun. Ya önemli bir seminer var, ya helikopter uçuşu, ya makine dairesinin gezilmesi, ya kaptanla tanışma.. Mutlaka gitmeniz gereken bişiiler oluyor.

north poleestetik cerrahi estetik cerrahiestetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸