estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        KUZEY KUTUP NOKTASI EKSPEDİSYONU 27 Temmuz 2011

estetik cerrahi estetik cerrahi


estetik cerrahi Sabah geminin sarsılmasıyla uyandım. Lombozdan bakınca denizdeki buzu artık süreklilik kazandığını, geminin sürekli buzu kırarak yolalmaya başladığını gördüm. Günün ilerleyen saatlarınde sarsıntılar sürekli hale geldi. Bir buzkıran gemisinde yolalmak aynen evde otururken sürekli deprem olmasına benziyor. Kamaranız sürekli sarsılıyor, gümbürtüler eşliğinde. Evde otururken sürekli 4-5 şiddetinde deprem olduğunu ve hiç durmadığını düşünün, durum aynı böyle. Özellikle büyük buz kitleleri kırılırken gemi ciddi anlamda sarsılıyor. Ufak buz kitlelerinin üzerinden geçerken ise sanki taşlı bir yolda kamyonla yolalıyormuş gibi hissediyorsunuz.estetik cerrahi Bugün geminin hediyelik eşya dükkanına gittim. Bir kaç hediyelik eşya aldım. Videonun başında gördüğünüz, kutup ayısı biblolarının arkasında duran bir çift dev bira bardağı var. Bunları kendime aldım. Üzerlerine, bu turda daha önce kullanılan Yamal adlı geminin resmi basılmış ve Yamaldan geriye kalan son hediyeliklerden biriymiş bunlar. Aldığımda kutunun altını çevirdim, bir de ne göreyim: Made in TURKEY - PASABAHCE!! Bir de web adresi eklemişler: www.pasabahce.ru...north pole

estetik cerrahi Bugün katınılması zorunlu olmayan bir çok brifing, Tai-chi dersleri, ve ressam Ulli ile resim saati vardı. Tabii ki en zevklisini yaptım: sıkı sıkı giyinip güverteye çıktım ve çevreyi resimledim..

estetik cerrahi Bir ara Rusça derslerine katıldım. Merhaba, günaydın, tünaydın ın rusçasını öğrendik..

Size özet geçiyorum:

İngilizce / Türkçe: Rusça yazılışı (Rusça okunuşu)
Hi / Merhaba: Privet (privyet)
Hello / Merhaba: Zdravstvuite (zdrasvite)
Good morning / Günaydın: Dobroe utro (dobroe utro)
Good evening / İyi akşamlar: Dobrii vecher (dobri vieche)
Breakfast / Kahvaltı: Zavtrak(zavtrak)
Lunch / Öğle yemeği: Obed (abyied)
Dinner / Akşam yemeği: Ujin (ujın)
Five O clock / Saat beş: Poldnik (poldnik, öğlen ve akşam yemeği arası)
I want... / ..... istiyorum: Ya hochu... (ya hacu..)
I want breakfast / Kahvaltı istiyorum: Ya hochu zavtrak. (ya hacu zavtrak)

estetik cerrahi Günün olayı, akşam AFT salonda yapılan 'POSEIDON SEREMONİSİ' idi. Bana sorarsanız bu gezinin en eğlenceli aktivitelerinden biriydi bu. Olay şu: 85. kuzey enlemi geçilmeden önce denizler, okyanuslar, nehirler ve yüzme havuzları (!) tanrısı Poseidon a hediyeler verilip kuzey kutbuna ilerleyebilmemiz için izni isteniyor. Ekspedisyon lideri Jan, bunun için Poseidon'a kuzey kutbunda bulunmayan tropikal meyvelerle (kivi, ananas, muz) dolu bir tabak ve bir şişe votka sunuyor. Ama Poseidon 'bunlar yetmez!' diyor.. 'İznimi almak için karımın balıktan ayakkabısını öpmelisiniz. Ayrıca buraya hastalık getirmediğiniz ne malum? Bunun için de doktorum her birinize aşı yapacak. Sonra da damgalanacaksınız!' Jan, denilenleri yapıyor. Poseidon tekrar kükrüyor: 'Kutup ayılarım! penguenlerim! deniz kızlarım! Getirin bana şu gezginlerin hepsini bir bir!!' Mecburen sıraya giriyorsunuz, girmezseniz kutup ayıları sizi zorla alıyor sıraya.. Önce penguenin ağzına balık verip doyuruyorsunuz. Sonra Poseidon'un doktoru ağzınıza enjektörle votka sıkıp aşısını yapmış oluyor. Sonra Poseidon'un karısının balıktan ayakkabısını öpüyorsunuz. Sonra Poseidon'un kuzey kutbuna geçiş için izin verdiğine dair damga vuruluyor elinize (valla bazılarının alnına vurdular, mesela Jan'ın). Sonra da Poseidon ve deniz kızları ile resim çektirmeye geliyor sıra. Artık kuzey kutbuna doğru yolumuza devam edebiliriz; gerekli izin alınmıştır.estetik cerrahi Poseidon seremonisini takiben 3. güvertede açık havada bir barbekü partisi yapılıyor. Her zamanki gibi yiyecek içecek sınırsız. Dans etmek, tren yapmak serbest. Oldukça eğlenceli bir akşam oluyor.

estetik cerrahi VERY RARE FOOTAGE OF THE DANCING TURKISH PLASTIC SURGEON AND THE DANCING AUSTRALIAN TENNIS COACH!!estetik cerrahi Yarın akşama doğru muhtemelen tam kutup noktasına erişeceğiz.

estetik cerrahi Kamaralarda, yatak başlarına konan birer paket kağıt peçetenin sırrı ortaya çıktı: tüm yolcuların burnu akıyor. Soğuk ve rüzgarlı havada iki, üç gün güverteden çevreyi seyredince herkesin burnu akmaya başladı. Aslında termal içlik, polar falan gibi kıyafetlerle yüz için bir de kayak maskesi almak iyi olurmuş. Kıyafetler, su geçirmeyen pantolon ve botlar, vücudumuzu koruyor ama burnumuz açıkta kalıyor..

estetik cerrahi Bu gece biraz barda takılmaya karar verdim.. Buyurun size buzkıran gemisinin barı:

estetik cerrahi estetik cerrahiestetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸