estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        KUZEY KUTUP NOKTASI EKSPEDİSYONU 31 Temmuz 2011

estetik cerrahi estetik cerrahi


estetik cerrahi Dönüş yolunda yine Franz-joseph adalarından bazılarına uğrayacağız.. Güneye yol aldıkça akşamları hava biraz daha kararıyor. İki gün içinde hava karanlığındaki fark, farkedilmeye başlandı...estetik cerrahi Gece saat 3-4 gibi Franz-Joseph adalarına tekrar yanaştık. Bu kez yakınına demirlediğimiz ada Rudolf adası olarak biliniyor ve Avrasya topraklarının en kuzeydeki parçası olarak kabul ediliyor. Rudolf adasının en kuzeydeki noktasına ise Cape Fligely deniyor. Cape Fligely, büyük bir buzul kütlesini bulunduruyor ve kutup ayılarının görülme ihtimali yüksek olan yerlerden biri. Kahvaltıdan hemen sonra helikopterle Rudolf adasına indirildik. Bu adanın üzerinde 2 anıt bulunuyor. Biri, bu ada üzerinde hayatını kaybetmiş rus kaşiflere adanmış. Diğeri ise yine bu adada ölmüş bir rus kaşifin cesedini aramaya gelmiş, tamamen bayan kaşiflerden oluşan bir ekipçe o rus kaşifin anısına dikilmiş. Zaten, burada ölmüş birisinin cesedini aramaya gelmek, ancak bayanların yapabileceği romantik bir hareket. Çevrede aç kutup ayıları dolaşırken, burada ölen birinin cesedine ne olduğunu tahmin etmek hiç te zor değil. Geriye bir kalıntı kaldığını ummak ta çok saçma.

estetik cerrahi Helikopter ekibi bu kez insafa geldi de adada 1 saat kadar kalabildik. Aslında Rudolf adasına gelirken yolda sis olmasaydı, gemi buz üzerinde seyir halindeyken helikopterle geminin buzu kırarak ilerleyişini havadan görebilecektik ama çok yoğun sis yüzünden bu uçuş yapılmadı..north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

north pole

estetik cerrahi Gemide herşey güzel de, tam anlamı ile mükemmel olan bir şey var (kimse aksini iddia edemez) o da yemekler. Gerçekten 'master chef'ler mükemmel çalışıyor, her biri sanat eseri yemekleri önümüze getiriyorlar. Yemek saatlerinin ayrı bir güzelliği de, sık sık bir kutlama yapılması. Örneğin şimdiye kadar 3 doğum günü kutlaması oldu. Eğer doğum gününüz tur tarihlerine denk geliyorsa mutfak ekibi size özel bir pasta ile sürpriz doğum günü yapıyorlar. Yemeğin ortasında ışıklar söndürülüyorsa bilin ki üzerinde işaret fişeği yanan bir pasta geliyor.. Örneğin bugün yemek salonu çok hareketli idi. Hem Avusturya yemekleri akşamı düzenlenmişti (heryere Avusturya bayrağı asılmış, süslenmiş, garson kızlar farklı giyinmişti). Ayrıca bugün Rusların özel bir günüymüş. Ne olduğunu tam anlayamadım ama Kaptan sahneye davet edildi ve kocaman bir kutuda hediyesi verildi, ardından 3 kez 'Hip hip hurraaa!!' yapıldı.. Ayrıca yine yolculardan birinin doğum günü kutlandı. Artık kendimi paparazzi gibi hissetmeye başladığımdan bunları da görüntülemedim.

estetik cerrahi Akşam yemeğinden sonra kapılarımızda ertesi günün programıyla birlikte kuzey kutbuna vardığımızı belirten sertifikalarımızı bulduk..

north poleestetik cerrahi estetik cerrahiestetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸