estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        DAHA ÇOK GENÇLERE YAPILAN YÜZ GERME AMELİYATI: ENDOSKOPİK ORTA YÜZ GERME

estetik cerrahi Bu konu ile ilgili olarak endoskopik estetik ameliyatlar sayfasına da bakmak için tıklayınız

Endoskopik orta yüz germe, uzun kesiler yapmadan, 1-2 santimlik deliklerden yada 4-5 santimlik kısa kesilerden, ince uzun kanüllerle ve özel endoskopik kamera ile girilerek gerçekleştirilen yüz germe tekniğidir.

Bu ameliyatta kullanılan endoskopik teknikler bir çok başka ameliyatta da kullanılmaktadır. Halk arasında en fazla bilinen endoskopik ameliyat şekli laparoskopik kolesistektomidir. Bu ameliyatta 2-3 delikten karın boşluğuna girilip safra kesesi alınabilmektedir; endoskopik orta yüz germe aynı tekniğin yüz estetiğine uyarlanmış halidir. Bu teknikle alın gerilebilir, kaş kaldırılabilir, alında ve iki kaş arasında kırışıklıklara kırışıklıklara yol açan kaslar kesilebilir (böylece kalıcı botox etkisi sağlanır), yanak yağı yukarı alınabilir (böylece elmacık kemikleri üzerinde dolgunluk sağlanır), göz kenarları hafifçe yukarı alınır (badem göz görüntüsü verilebilir). Endoskopik orta yüz germe ameliyatı ile yüzün alt kısımlarına ve boyuna germe yada gençleşme sağlanamaz; bu bölgelerde gençleşme sağlamak için ek girişimler yapmak gerekir. Bu bölgelerde de gençleşme sağlamak için endoskopik orta yüz gençleştirme ile birlikte klasik açık yüz germe yapılabilir. Ameliyatın süresi buna paralel olarak artar. Bu iki ameliyat aynı anda yapıldığında hem alın, hem orta yüz hemde yanakların alt kısmı ile boyuna lifting yapılmış olur.

Endoskopik orta yüz germe, genel anestezi ile ameliyathane şartlarında yapılır ve 4-6 saat sürer. Kesiler zigzaglı açıldığı, kısa olduğu ve saçlı deri içinde kaldığı için belirgin bir iz kalmaz. Bu ameliyatta çok az cilt çıkarılır yada hiç çıkarılmaz. Yanak dokusunun tam olarak asılabilmesi için yüz kemikleri üzerinden tamamen kaldırılması gerekir; bunun için ağız içinden de sağlı sollu olarak, 3-4 santimlik kesiler yapılması gerekir (buna alternatif bir yol da ağız içinden kesi yapmadan, yanak bölgesine alt gözkapağından erişmektir).

ENDOSKOPİK Mİ, AÇIK YÜZ GERME Mİ?


estetik cerrahi Midface-lift, yani endoskopik yüz germe, sadece yüzün üst yarısına etki eder. Gözaltlarındaki morluklara, çöküklüklere, yanak yağ dokusundaki sarkmaya, burun-yanak arasındaki çukurlaşmaya çaredir..


estetik cerrahi Açık klasik yüz germe, yüzün daha çok alt yarısındaki sarkmalara faydalıdır. Yanak, boyun, gıdı bölgesindeki sarkmalara etkilidir. Açık klasik face lift sayfasına gitmek için tıklayınız..Endoskopik orta yüz germede yapılan işlem, yüzün üst ve orta kısım dokularını kemiklerin üzerinden kaldırıp, yukarı alıp, dikişlerle yukarıda yeni yerlerine tespit etmektir. Cilt germeden ziyade, aşağı doğru yer değiştirmiş yanak yağ dokusu, elmacık kemik üzerinde olması gerekirken aşağı kaymış yumuşak dokular, düşmüş olan kaşlar yukarı alınmaktadır. Yanak yağ dokusu yukarı alındığında alt gözkapaklarında da bir yığılma olmaktadır; bu sebeple bu hastalarda genellikle yüz germeyi takiben alt gözkapağı estetiği de yapılır. Bu sayede yüze diri, gergin bir görüntü sağlamış oluruz.

Ameliyat öncesi ve sonrası görünümler arasındaki fark herzaman resimler üzerinde belli olmaz. Fotoğraf makinasının flaşı ameliyat sonunda oluşan farkları resim üzerinde farketmenize engel olabilir. Bu ameliyatın etkisini en güzel şekilde, ameliyat olmuş birisini canlı görerek anlayabilirsiniz. Bu yüzden bu ameliyatta, ameliyat öncesi ve sonrasını karşılaştırmak için video çekimi yapmak faydalıdır, aradaki fark resimlerdekinden daha iyi belli olur.

Bazı vakalarda (kaşlar çok düşükse) kaşları kaldırmak için teknik gereği saçlı deri içinde kalacak şekilde cerrahi vida kullanmak gerekebilir. Vida kullanılmışsa saçınızın arasında elinize gelir; vidalar bir ay sonunda alınmaktadır. Vidaların alınması acısızdır ve anestezi gerektirmez.

Endoskopik mid-face lift ameliyatında klasik olarak 3 ayrı kısa kesi yapılır (alttaki çizime bakınız). İki kısa kesi saçın içinden, bir de ağız içinden (yanağa aşağıdan ulaşmak için) yapılır. Son yıllarda ağız içinden yapılan kesinin yerine artık alt gözkapağında yapılan kesi kullanılmaktadır. Bu ameliyatta yanak dokusu yukarı toplandığında alt gözkapağında mutlaka bir cilt fazlalığı olur ve alt gözkapağı estetiği yaparak bu fazlalığın alınması şarttır. Bu yüzden, zaten alt gözkapağında kesi yapılacağından, ağız içine kesi yapılmaz; ağız içinden girerek yanak dokuda yaptığımız manevralar artık alt gözkapağından girilerek yapılmaktadır.

Bu ameliyatta asıl yapılmak istenen, aşağı doğru yerdeğiştirmiş olan yanak yağ dokusunu yukarı almaktır. Bu işlem o kadar uzun sürmez. Ameliyatın sonunda yüzün yarım yan-çapraz profili düzelir. Çıkık bir elmacık kemiği, düz ve diri yanak profili istenen genç görüntüyü sağlar (alttaki çizimlere bakınız).

Ameliyat sonunda hemen o gün ayağa kalkabilirsiniz. Yüzünüzdeki bandajlar 1 hafta sonunda alınır ve makyaj yaparak sokağa çıkabilirsiniz. Bu ameliyatın sonucunu tam görebilmek için 2-3 ay geçmesi gerekir. Ameliyata bağlı olarak şakaklardaki gerginlikler, ödem ve gözkapaklarındaki morluklar bu süre sonunda tamamen geçer.

Dr. Sam Most un midface-lift ameliyatları ile ilgili bir sunumu:

Endoskopik midface-lift ameliyatının yapılışını gösteren nefis bir animasyon.

Endoskopik alın germe nasıl yapılıyor: Mid face lift ameliyatı için alından yanak bölgesine ilerlerken doğal olarak alın germe de yapılıyor. Her iki göz kenarından aşağı devam edilerek alın germe ameliyatı, orta yüz germeye döndürülebilir. Videoda endoskopi kamerasından ameliyatı izleyebilirsiniz. Asistan arkadaşlar için de oldukça öğretici, yabancı kaynaklı bir video..

Ameliyatta yapılan kısa kesilerin yerleri ve cerrahi aletlerin yerleştirilme şekillerini aşağıdaki çizimlerde görebilirsiniz. Bazen bu ameliyat yarı açık-yarı endoskopik yapılır. Bu durumda şakaklarda 8-10 santimlik kısa bir kesi yapılır, bunu da altta, 3. resimde görebilirsiniz; semi-endoskopik denen bu ameliyat tekniğinde bir yere kadar endoskopik teknik kullanılırken bir yerden sonra klasik cerrahi yapılır..:

Endoskopik mid-face lift ameliyatı, özel cerrahi ekipman ve eğitim gerektiren bir ameliyattır. Bu yüzden klasik cerrahiden daha pahalıya malolmaktadır. Aşağıda bu ameliyat için özel üretilmiş cerrahi aletleri görebilirsiniz:


Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
endoface-lift, midface lift, endo midface-lift


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸