estetik cerrahi Bu sayfanın son güncellenme tarihi:
   
 

duyuru
Bookmark and Share


duyuru2

duyuru3

duyuru4

        ERKEKLER İÇİN ESTETİK

Günümüzde erkekler de görünümlerine dikkat ediyor ve estetik ameliyatlara büyük ilgi gösteriyorlar. Erkeklerin yaptırdıkları estetik ameliyatlar arasında burun estetiği, saç restorasyonu (ekimi), gözkapağı estetiği ve liposuction başı çekiyor. Liposuction, fasiyal implantlar ile yüzdeki çökük kısımların revize edilmesi, yüz germe gibi ameliyatlar da son zamanlarda erkekler tarafından daha çok talep edilir oldu. Bu gibi ameliyatlar dışında kozmetik uygulamalar da erkekler tarafından kabul gördü. Örneğin son yıllarda estetik kliniklerine başvuran erkek hastalar arasında botox ve dolgu maddeleri uygulamalarının talebinde oldukça fazla artış var. Türk erkekleri artık alnının kırışık görünmesini istemiyor. Kırışık bir alın ve düşük kaşların kendisine kızgın, yorgun ve yaşlı bir ifade verdiğini düşünüyor. Bu yüzden botox ve dolgu maddeleri uygulamalarını ve alın germe, kaş kaldırma gibi ameliyatları daha sıkça yapılır oldu. Tabii son yıllarda estetik kliniklerinde günlük bakım ve spa hizmetlerinin verilmesi de bunda etkili oldu ve artık estetik merkezlerinde aylık cilt bakımına gelen erkeklere sıkça rastlıyoruz.

Son yıllarda gitgide artan bir trend ise gastrik balon uygulamalarından ve kilo vermeden sonra yaptırılan germe ameliyatlarıdır. Özellikle Amerika gibi, obezitenin ciddi bir toplumsal sorun haline geldiği ülkelerde gastrik balon uygulaması gibi etkili yöntemlerle kilo veren kişi sayısında büyük artış yaşanıyor. Ciddi miktarda kilo veren kişilerde sarkmış karın derisi, kollar ve göğüslerde cilt fazlalıklarıyla karşı karşıya kalıyor. Bunun sonucunda da karın germe, kol germe, bacak germe ameliyatları daha fazla yapılır oldu. Ülkemizde de gastrik balon ile kilo veren obez erkeklerin gitgide daha fazla karın germe, kol germe ameliyatı olması bekleniyor.

Aşağıda erkekler tarafından son yıllarda sıkça yapılan estetik ameliyatların kısa bir listesini göreceksiniz. Listenin sonunda göreceğiniz "Estetik popo protezi" sizi şaşırtmasın. Bu ameliyatı benden ilk talep eden hastam bir erkekti. Erkekler genellikle kaba eti oluşturan "gluteus" kasının gelişmemesi sebebiyle bu ameliyat için bize başvuruyor. Daha doğrusu böyle bir ameliyat yapılabildiğini bilmiyorlar da, "pantolon giyince pantolonun arkası boş kalıyor; çuval gibi oluyor. Bunu düzeltmenin bir çaresi yok mu?" şeklinde plastik cerrahlara başvuruyorlar. Estetik popo büyütme ameliyatı, (bazı mankenlerin bu ameliyatı geçirmesi sebebiyle) magazin basınında yer alınca halk tarafından duyuldu ve sadece kadınların yaptıracağı bir ameliyat sanılıyor. Bu tarz protezler kadınlarda kalçaları büyütmek ve daha çıkıntılı hale getirmek için yapıldığı gibi, (hiç gelişmemiş gluteus -popo- kası sebebiyle) dümdüz bir popoya sahip erkeklerde popoya daha doğal bir görünüm kazandırmak için de yapılıyor.

Son yıllarda aşırı terleme şikayetiyle estetik kliniklerine başvuran erkek hastalarda da artış var. Özellikle erkek hastalar koltukaltı ve ellerinde aşırı terleme sebebiyle kliniklere başvuruyor. Bayanlar ise daha çok koltukaltı ve ayakta terleme şikayeti ile geliyorlar. Terlemeye karşı önerimiz botox ile terlemenin sezonluk azaltılması yada cerrahi tedavi ile kalıcı olarak terlemenin kesilmesi oluyor. Botox tedavisi kısa sürüyor, kansız oluyor, terlemede ciddi azalma sağlıyor, buna karşılık kalıcı bir yöntem olmadığından 6-9 ay sonra terleme tekrar başlıyor. Yine de geçen bu süre -6 ile 9 ay- hastaların bütün bir yaz dönemi rahat etmelerine yetiyor. Cerrahi tedavi ise ameliyatla oluyor. Ameliyat ile koltukaltlarındaki ter bezleri alınıyor (retrodermal küretaj), böylece koltukaltlarındaki terleme kalıcı olarak azalıyor. Ameliyat ve sonrasında iyileşme biraz zaman alıyor fakat terleme kalıcı olarak kesiliyor. Bu ameliyatı, koltukaltı ter bezleri kistleşmeden ve enfekte olmadan yapmak önemlidir. Ter bezleri kistleştiğinde ve mikrop kaptığında (kötü kokulu akıntı olur) ameliyat sonrasında enfeksiyon gelişmesi, dikişlerin iyileşmesinde uzama hatta dikişlerin açılması gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu arada cerrahi tedavinin sadece koltukaltları için geçerli olduğunu belirtmem gerek. Ayak tabanlarında ve avuç içlerindeki ter bezleri koltukaltındakiler gibi belirgin olmadığından cerrahi olarak çıkarılamazlar. Ayak tabanlarında ve avuç içlerindeki terlemeye karşı en pratik çözüm Botox enjeksiyonudur. Bu bölgelere yapılan Botox enjeksiyonu ağrılı bir işlem olduğundan hastane şartlarında hasta hafifçe uyutularak yapılır. Özellikle ayak tabanına Botox yapılan hastalar bir kaç saat hastanede yatırıldıktan sonra ağrı azalınca eve gönderilebilirler. Koltukaltına yapılan Botox enjeksiyonu ise daha az ağrılıdır ve klinik şartlarında yapılabilir.

Erkek hastaların sıkça plastik cerrahlara başvurmalarının bir diğer sebebi "Jinekomasti" sorunudur. Jinekomasti, erkekte meme dokusunda büyüme anlamına gelir. Bazen erkekte meme dokusu, bir kadın göğsü kadar irileşebilir. Jinekomasti, estetik kusur ötesinde ciddi sorunların sonucu oluşabilir. Zira testislerdeki bir gelişim bozukluğu, bazı hormon salgılayan tümörler, jinekomastiye yolaçabilir. Jinekomastinin düzeltilmesinde esas, dikiş izleri belli olmadan, mümkün olan en az kesi ile meme dokusunun alınmasıdır. Dikiş izleri belli olmadığından daha önce büyümüş meme dokusu sebebiyle plaja rahatça gidemeyen hastalar rahatça plaja gidebilir, t-shirtünü çıkarıp dolaşabilir. Çıkarılan meme dokusu mutlaka patolojik inceleme için laboratuara gönderilmelidir.

Erkek hastaların sıkça talep ettikleri bir diğer ameliyat grubu da penis kalınlaştırma ve uzatma ameliyatlarıdır. Bu ameliyatları olmayı düşünen hastaların mutlaka ameliyat hakkında geniş bilgi almaları, ameliyatların iyi ve kötü yönlerini iyi tartmaları gerekir; çünkü bu ameliyatlar sonucunda penisde eğrilik, dikliğin kaybı, stabilizasyon kaybı (penis sağa-sola serbestçe hareket eder hale gelebilir) oluşabilir. Bu ameliyatlar mucizevi ameliyatlar değildir. Ancak çok seçilmiş vakalarda iyi sonuçlar verirler.

Erkek hastaların son yıllarda talep ettikleri ameliyatlar arasında vücut implantları da yeralıyor. Bu ameliyatlar kaslı bir göğüs görünümü vermek, ince olan bacakları kalınlaştırmak gibi amaçlarla yapılıyor. Örneğin çocuk felci geçirmiş bir kişi büyüdüğünde bir bacağı -yada ikisi birden- ince kalabiliyor. Bu görünümü düzeltmek ve bacakları kalınlaştırmak için özel implantlar ile bacaklar kalınlaştırılabiliyor. Pektoral protez denen bazı özel protezler ile de erkek hastalarda göğüse kaslı bir görünüm vermek mümkün olabiliyor. Bu protezlere bir nevi erkekler için hazırlanmış meme protezi diyebiliriz. Bunlar dışında kollara kaslı bir görünüm kazandırmak amacı ile hazırlanmış özel biceps ve triceps kas implantları da bulunuyor. Bu protezlerle ameliyat sonunda hemen kaslı kollara kavuşabiliyorlar.

Ameliyatlar hakkında daha geniş bilgi almak için aşağıdaki linkleri tuşlayınız:

estetik cerrahi Rhinoplasty (Estetik burun ameliyatı).
estetik cerrahi Liposuction ve abdominoplasti (karın germe).
estetik cerrahi Saç restorasyonu.
estetik cerrahi Jinekomastinin düzeltilmesi.
estetik cerrahi Kepçe kulak deformitesinin düzeltilmesi.
estetik cerrahi Erkek genital bölge ameliyatları (Penis uzatma ve kalınlaştırma).
estetik cerrahi Fasiyal implantlar.
estetik cerrahi Alın daraltılması.
estetik cerrahi Aşırı terlemenin tedavisi.
estetik cerrahi Botox enjeksiyonları.
estetik cerrahi Dolgu maddeleri ile kırışıklıkların giderilmesi.
estetik cerrahi Gözkapağı ve göz çevresi estetiği.
estetik cerrahi Yanak yağının alınması.
estetik cerrahi Estetik popo protezi.

Bu konuyu internette aramak için kullanabileceğiniz anahtar kelimeler (keywords) :
aesthetic surgery for men, male aesthetic surgery, gynecomastia, penis enhancement, penis lenghtening, penile lenghtening


Online soru sorabilirsiniz

ESTETİK AMELİYATLARIN 3 BOYUTLU ANİMASYONLARI

estetik cerrahi Amerikan plastik cerrahi derneği, bir çok ameliyatın nasıl yapıldığını, kısa anatomi bilgisinin ve ameliyat tekniklerinin anlatıldığı 3 boyutlu animasyonlar hazırlatmış. Aşağıdaki resime tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI HASTA RESİMLERİ


estetik cerrahi Bu web sitesi oluşturulurken sitenin, "Yasal uyarılar" sayfasında belirtilen tüm kanun, tüzük ve kriterlere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Bu sebeple web sitemde hastaların estetik ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve sonrası görüntülerine (fotoğraf, video), hastalardan yazılı izin alınmış olsa dahi, yer verilmemektedir. Sitede, site ziyaretçileri ve hastalar için eğitici olduğu düşünülerek konmuş video ve görüntüler ise yabancı kaynaklıdır.

DİKKAT!


estetik cerrahi Lütfen dikişleriniz alınıp, yaralarınız iyileştikten sonra, doktorunuzla iletişiminizi kesmeyiniz. Ameliyattan sonra 6. ayda ve 1. yılda mutlaka doktorunuza kontrole gidiniz.

estetik cerrahi Ameliyatınızla ilgili herhangi bir sorununuz olduğu taktirde ilk olarak kendi doktorunuza başvurunuz. Estetik ameliyat olmuş ve ameliyat sonucunda pürüzler olan hastaların en sık yaptıkları hata, kendi doktorlarına kontrole gitmemeleri; başka bir doktora başvurmaları ve sabırsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Her ameliyatın kendine göre bazı riskleri vardır ve ameliyat sonunda bazı istenmeyen sonuçlar, pürüzler oluşabilir. Genellikle bu pürüzler, ufak revizyonlarla düzeltilebilecek sorunlardır. Unutmayın ki estetik cerrahide, canlı dokulara şekil verilmektedir ve ameliyatın sonucu genellikle tüm şişlikler inip, dikişler iyileşmeden görülemez. Bu iyileşme süreci, yerine göre 1-2 ay ile 1 yıl arasında bir zaman alır. Bu yüzden ameliyatınız sonunda pürüz kaldıysa öncelikle ameliyatınızı yapan kendi doktorunuza başvurun ve sabırlı olun.

estetik cerrahi Revizyon ameliyatlarını yapmak için o bölgede iyileşmenin tamamlanmasını beklemek gerekir. Bu yüzden sabırlı olun. Mutlaka kendi doktorunuza kontrole gidin ve iletişiminizi kesmeyin.

Ameliyattan önce ameliyatınız hakkında bilgilenin; ameliyat günü cesaretli olun; ameliyattan sonra sabırlı olun..

estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar öncesi önerilerim için "burayı tıklayın.."
estetik cerrahi Ameliyatlar ve ameliyatsız estetik uygulamalar sonrası önerilerim için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahi Ameliyatların ve ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları, ücretleri ile ilgili genel bilgi için "burayı tıklayınız.."
estetik cerrahiZiyaretçilerim hangi ülkelerden (son 24 saat):

ip-location

 
 


,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸ Bu site, en iyi şekilde, en az 1280 X 800 çözünürlük, İnternet Explorer son sürüm ile ve hızlı bir internet bağlantısı ile görüntülenir,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸